Operacja przepukliny kresy białej Poznań i okolice

operacja przepukliny linii białej, operacja rozstępu kresy białej nadbrzusza,

Bezpośrednio w Poznaniu nie dysponujemy placówką wykonującą operacje przepukliny kresy białej, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Poznania. Operacje przepukliny kresy białej można przeprowadzić m.in. w Medicus Bonus Środa Wielkopolska Środa Wielkopolska (31 km od Poznania). W wymienionej placówce operacje przepukliny kresy białej wykonuje chirurg onkolog. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Leczenie przepukliny kresy białej w Poznaniu - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Przepuklina kresy białej najczęściej tworzy się u mężczyzn w średnim wieku. Mniej podatne są na nią kobiety, ale może pojawić się także u osób młodych - aktywnych fizycznie, np. u sportowców. Przepuklina kresy białej to schorzenie, które występuje częściej niż inne przepukliny tj. udowe, pępkowe czy pachwinowe. Zapada na nią 3-10 % ludności.

Pozbyć się przepukliny kresy białej

W Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei znajduje się Oddział Chirurgii Ogólnej, Minimalnie Inwazyjnej i Urazowej, na którym wykonywane są różnorodne zabiegi operacyjne m.in. z zakresu przepuklin kresy białej, a także przepuklin brzusznych oraz techniką laparoskopową przepuklin pachwinowych z wszczepem siatki czy przepuklin rozworu przełykowego. Ponadto wykonywane są tutaj inne operacje z zakresu brzucha tj. operacje trzustki, śledziony, żołądka i dwunastnicy. Pacjentów operuje tutaj m.in. dr. n. med. Aleksander Sowier, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1994 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1992 roku.

Oddział Chirurgii Ogólnej, Laparoskopowej i Endokrynologicznej mieszczący się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ oferuje osobom z przepukliną kresy białej operacje chirurgiczne leczące to schorzenie. Ponadto pacjenci mogą się tutaj poddać operacjom przepuklin pachwinowych, pępkowych i brzusznych a także wyrostka robaczkowego, śledziony czy pęcherzyka żółciowego. Lekarze takie zabiegi wykonują tutaj w nowoczesny sposób - laparoskopowo. Jednym z kadry medycznej jest dr n. med. Wojciech Waliszewski,  specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1980 roku, który doktorem nauk medycznych został w 1990 roku.

Szpital Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych im. prof. Ludwika Bierkowskiego posiada Odział Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii, gdzie operacyjnie leczone są nie tylko przepukliny kresy białej, ale również pachwinowe, brzuszne i pępkowe. Ponadto wykonywane są tutaj operacje żołądka, dwunastnicy, jelit oraz pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych zarówno w sposób klasyczny, jak i laparoskopowy. Pacjentami zajmuje się tutaj m.in.  prof. dr hab. med. Paweł Chęciński, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej (II stopnia od 1985 roku), chirurgii naczyniowej (od 2003 roku) oraz angiologii (od 2003 roku). Doktorem nauk medycznych został w 1985 roku, natomiast tytuł doktora habilitowanego uzyskał w roku 1996. 

W Szpitalu Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem działa Oddział Chirurgiczny i Leczenia Oparzeń, na którym specjaliści zajmują się zabiegami chirurgicznymi leczącymi, m.in. przepukliny kresy białej a także przepukliny pachwinowe, pępkowe oraz ostre schorzenia chirurgiczne jamy brzusznej. Jednym z lekarzy przyjmującym w tym szpitalu jest dr Grzegorz Matylla, chirurg ogólny II stopnia od 1987 roku, który posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w latach 2001-2006 na Oddziale Chirurgicznym Centrum Medycznego HCP w Poznaniu oraz w latach 1993-1998 w Klinice Korvita w Poznaniu i Koziegłowach (operacje – chirurgia ogólna i laparoskopowa).

Klinika ProMedica oferuje różnorodne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej. Wśród nich wymienić można operacje przepuklin różnego typu, tj. kresy białej, pachwinowych, udowych i brzusznych. Ponadto zabiegi laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego. Pacjentów przyjmuje tutaj na takie i inne operacje dr n. med. Przemysław Nowak, specjalista chirurgii ogólnej od 1982 roku oraz chirurgii naczyniowej, który swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Poznaniu. Dodatkowo szkolił się także na licznych kursach i stażach krajowych i zagranicznych, m.in. odbył praktykę w ośrodku chirurgicznym w Hiszpanii.

Prywatny Szpital Specjalistyczny Med-Polonia posiada Oddział Chirurgii Ogólnej, gdzie leczone są metodą laparoskopową i klasyczną nie tylko przepukliny kresy białej, ale także pachwinowe, pępkowe, udowe, brzuszne oraz pooperacyjne. Lekarze wykonują tutaj także inne zabiegi w zakresie jamy brzusznej. Jednym z chirurgów jest dr n. med. Aleksander Zieliński, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1989 roku, który swoje doświadczenie zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej w Poznaniu oraz na  Oddziale Chirurgii Ogólnej w NZOZ Szpitala w Puszczykowie.

Cena operacji przepukliny kresy białej w Poznaniu i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Za zabieg operacyjny leczący przepuklinę kresy białej w poznańskich szpitalach pacjent zapłaci od 2,2 tys. zł, natomiast £2305 to kwota jaką wyda w Spire Cheshire Hospital w Anglii.

Operacje przepukliny kresy białej - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Warszawa od 2875 zł do 4640 zł
 • Kraków od 4400 zł do 4700 zł
 • Wrocław od 3000 zł do 5000 zł
 • Częstochowa od 2300 zł do 3200 zł
 • Tychy od 2800 zł
 • Gdańsk od 3780 zł do 4060 zł
 • Katowice od 3650 zł do 5200 zł
 • Zielona Góra od 2500 zł do 3200 zł
 • Gdynia od 3000 zł
 • Lubin od 2700 zł
 • Toruń od 4000 zł do 5000 zł
 • Łódź od 2800 zł do 4200 zł
Operacje przepukliny kresy białej cena »

Usługa operacje przepukliny kresy białej w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.