Operacje przepukliny kresy białej Poznań

operacja przepukliny linii białej, operacja rozstępu kresy białej nadbrzusza,

Operacje przepukliny kresy białej Poznań - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Przepuklina kresy białej najczęściej tworzy się u mężczyzn w średnim wieku. Mniej podatne są na nią kobiety, ale może pojawić się także u osób młodych - aktywnych fizycznie, np. u sportowców. Przepuklina kresy białej to schorzenie, które występuje częściej niż inne przepukliny tj. udowe, pępkowe czy pachwinowe. Zapada na nią 3-10 % ludności.

Pozbyć się przepukliny kresy białej

W Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei znajduje się Oddział Chirurgii Ogólnej, Minimalnie Inwazyjnej i Urazowej, na którym wykonywane są różnorodne zabiegi operacyjne m.in. z zakresu przepuklin kresy białej, a także przepuklin brzusznych oraz techniką laparoskopową przepuklin pachwinowych z wszczepem siatki czy przepuklin rozworu przełykowego. Ponadto wykonywane są tutaj inne operacje z zakresu brzucha tj. operacje trzustki, śledziony, żołądka i dwunastnicy. Pacjentów operuje tutaj m.in. dr. n. med. Aleksander Sowier, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1994 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1992 roku.

Oddział Chirurgii Ogólnej, Laparoskopowej i Endokrynologicznej mieszczący się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ oferuje osobom z przepukliną kresy białej operacje chirurgiczne leczące to schorzenie. Ponadto pacjenci mogą się tutaj poddać operacjom przepuklin pachwinowych, pępkowych i brzusznych a także wyrostka robaczkowego, śledziony czy pęcherzyka żółciowego. Lekarze takie zabiegi wykonują tutaj w nowoczesny sposób - laparoskopowo. Jednym z kadry medycznej jest dr n. med. Wojciech Waliszewski,  specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1980 roku, który doktorem nauk medycznych został w 1990 roku.

Szpital Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych im. prof. Ludwika Bierkowskiego posiada Odział Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii, gdzie operacyjnie leczone są nie tylko przepukliny kresy białej, ale również pachwinowe, brzuszne i pępkowe. Ponadto wykonywane są tutaj operacje żołądka, dwunastnicy, jelit oraz pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych zarówno w sposób klasyczny, jak i laparoskopowy. Pacjentami zajmuje się tutaj m.in.  prof. dr hab. med. Paweł Chęciński, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej (II stopnia od 1985 roku), chirurgii naczyniowej (od 2003 roku) oraz angiologii (od 2003 roku). Doktorem nauk medycznych został w 1985 roku, natomiast tytuł doktora habilitowanego uzyskał w roku 1996. 

W Szpitalu Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem działa Oddział Chirurgiczny i Leczenia Oparzeń, na którym specjaliści zajmują się zabiegami chirurgicznymi leczącymi, m.in. przepukliny kresy białej a także przepukliny pachwinowe, pępkowe oraz ostre schorzenia chirurgiczne jamy brzusznej. Jednym z lekarzy przyjmującym w tym szpitalu jest dr Grzegorz Matylla, chirurg ogólny II stopnia od 1987 roku, który posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w latach 2001-2006 na Oddziale Chirurgicznym Centrum Medycznego HCP w Poznaniu oraz w latach 1993-1998 w Klinice Korvita w Poznaniu i Koziegłowach (operacje – chirurgia ogólna i laparoskopowa).

Klinika ProMedica oferuje różnorodne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej. Wśród nich wymienić można operacje przepuklin różnego typu, tj. kresy białej, pachwinowych, udowych i brzusznych. Ponadto zabiegi laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego. Pacjentów przyjmuje tutaj na takie i inne operacje dr n. med. Przemysław Nowak, specjalista chirurgii ogólnej od 1982 roku oraz chirurgii naczyniowej, który swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Poznaniu. Dodatkowo szkolił się także na licznych kursach i stażach krajowych i zagranicznych, m.in. odbył praktykę w ośrodku chirurgicznym w Hiszpanii.

Prywatny Szpital Specjalistyczny Med-Polonia posiada Oddział Chirurgii Ogólnej, gdzie leczone są metodą laparoskopową i klasyczną nie tylko przepukliny kresy białej, ale także pachwinowe, pępkowe, udowe, brzuszne oraz pooperacyjne. Lekarze wykonują tutaj także inne zabiegi w zakresie jamy brzusznej. Jednym z chirurgów jest dr n. med. Aleksander Zieliński, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1989 roku, który swoje doświadczenie zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej w Poznaniu oraz na  Oddziale Chirurgii Ogólnej w NZOZ Szpitala w Puszczykowie.

Cena operacji przepukliny kresy białej w Poznaniu i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Za zabieg operacyjny leczący przepuklinę kresy białej w poznańskich szpitalach pacjent zapłaci od 2,2 tys. zł, natomiast £2305 to kwota jaką wyda w Spire Cheshire Hospital w Anglii.

Operacje przepukliny kresy białej - ceny w Poznaniu na tle innych miast

  • Warszawa od 3 200 zł do 4 300 zł
  • Kraków od 4 500 zł do 4 700 zł
  • Częstochowa od 2 000 zł do 3 000 zł
  • Tychy od 2 800 zł
  • Katowice od 3 650 zł do 5 200 zł
  • Gdańsk od 3 780 zł do 4 060 zł
  • Wrocław od 3 000 zł do 4 800 zł
  • Łódź od 2 800 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
Operacje przepukliny kresy białej cena »

Usługa operacje przepukliny kresy białej w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny kresy białej w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor: