Filtruj wyniki

Operacje przepukliny pępkowej Lublin - informacje

Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital

Przepuklina pępkowa to jeden z rodzajów przepukliny brzusznej. Jest to zazwyczaj wada wrodzona, która ustępuje u niemowląt samoczynnie, ale może pojawić się także u osób dorosłych. Mówi się o niej wtedy, gdy narządy (zazwyczaj część jelita) przemieszczają się przez tzw. pierścień pępkowy aż poza jamę brzuszną. O przepuklinie pępkowej świadczy twarde zgrubienie w okolicy pępka, które w początkowych stadiach choroby daje się odprowadzić do środka. Leczenie zmian tego rodzaju polega na przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego (hernioplastyki) w znieczuleniu ogólnym. Może być wykonane metodą klasyczną lub laparoskopową z użyciem siatki lub bez niej. W przypadku dzieci zabieg zalecany jest, o ile po skończeniu przez malucha 3 lat przepuklina samoistnie nie zniknęła.

Hernioplastyka w Lublinie - gdzie udać się na zabieg?

Operacje przepukliny pępkowej to jeden z zabiegów chirurgii ogólnej, znajdujący się w ofercie Wschodniego Centrum Diagnostyczno-Zabiegowego Top-Medical w Lublinie. Na wyposażeniu placówki znajdują się ultrasonografy firmy GE Voluson E8 BT 16 czy BK Pro Focus Ultraview, które wykorzystywane są podczas badań, diagnozujących dolegliwości w obrębie jamy brzusznej, w tym przepuklin. W ramach poradni chirurgii ogólnej w Centrum, oprócz hernioplastyki, wykonywane są zabiegi operacyjne m.in. pęcherzyka żółciowego oraz zapalenia trzustki.

Chirurg ogólny dr n. med. Wiesław Pesta także wykonuje operacje przepukliny pępkowej. Do jego szczególnych zainteresowań zawodowych należy technika laparoskopowa (organizuje w tym zakresie szkolenia), którą wykorzystuje m.in. podczas zabiegów operacyjnych w obrębie przepuklin. Hernioplastykę przeprowadza również metodą klasyczną z użyciem siatki polipropylenowej lub bez niej. Zajmuje się ponadto operacjami przepukliny pachwinowej oraz brzusznej, w jego ofercie znajdują się też inne operacje z zakresu chirurgii ogólnej, w tym wycięcie woreczka żółciowego i wyrostka robaczkowego.

W oddalonym o ok. 70 km od Lublina Chełmie zabiegi z zakresu hernioplastyki świadczone są na Oddziale Chirurgicznym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Operacje przepuklin, w tym przepukliny pępkowej, wykonywane są z użyciem siatki lub bez niej. Ponadto w ofercie szpitala znajduje się komplet zabiegów z zakresu gastroenterologii, które przeprowadzane są z zastosowaniem metod laparoskopowych i endoskopowych.

Ceny operacji przepukliny pępkowej w Lublinie i w Londynie

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

W Lublinie i okolicy operacje przepukliny pępkowej wyceniane są średnio na 2 500 zł, podczas gdy w w London Bridge Hospital w Londynie (Wielka Brytania) za taki zabieg trzeba zapłacić 4 350 £ (ok. 22 700 zł).

Operacje przepukliny pępkowej - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 4 500 zł
 • Wrocław od 2 300 zł do 6 500 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 4 700 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 200 zł do 3 100 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 4 200 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny pępkowej w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny pępkowej w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska