Filtruj wyniki

Operacje przepukliny pępkowej Lublin - informacje

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

Przepuklina pępkowa to jeden z rodzajów przepukliny brzusznej. Jest to zazwyczaj wada wrodzona, która ustępuje u niemowląt samoczynnie, ale może pojawić się także u osób dorosłych. Mówi się o niej wtedy, gdy narządy (zazwyczaj część jelita) przemieszczają się przez tzw. pierścień pępkowy aż poza jamę brzuszną. O przepuklinie pępkowej świadczy twarde zgrubienie w okolicy pępka, które w początkowych stadiach choroby daje się odprowadzić do środka. Leczenie zmian tego rodzaju polega na przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego (hernioplastyki) w znieczuleniu ogólnym. Może być wykonane metodą klasyczną lub laparoskopową z użyciem siatki lub bez niej. W przypadku dzieci zabieg zalecany jest, o ile po skończeniu przez malucha 3 lat przepuklina samoistnie nie zniknęła.

Hernioplastyka w Lublinie - gdzie udać się na zabieg?

Operacje przepukliny pępkowej to jeden z zabiegów chirurgii ogólnej, znajdujący się w ofercie Wschodniego Centrum Diagnostyczno-Zabiegowego Top-Medical w Lublinie. Na wyposażeniu placówki znajdują się ultrasonografy firmy GE Voluson E8 BT 16 czy BK Pro Focus Ultraview, które wykorzystywane są podczas badań, diagnozujących dolegliwości w obrębie jamy brzusznej, w tym przepuklin. W ramach poradni chirurgii ogólnej w Centrum, oprócz hernioplastyki, wykonywane są zabiegi operacyjne m.in. pęcherzyka żółciowego oraz zapalenia trzustki.

Chirurg ogólny dr n. med. Wiesław Pesta także wykonuje operacje przepukliny pępkowej. Do jego szczególnych zainteresowań zawodowych należy technika laparoskopowa (organizuje w tym zakresie szkolenia), którą wykorzystuje m.in. podczas zabiegów operacyjnych w obrębie przepuklin. Hernioplastykę przeprowadza również metodą klasyczną z użyciem siatki polipropylenowej lub bez niej. Zajmuje się ponadto operacjami przepukliny pachwinowej oraz brzusznej, w jego ofercie znajdują się też inne operacje z zakresu chirurgii ogólnej, w tym wycięcie woreczka żółciowego i wyrostka robaczkowego.

W oddalonym o ok. 70 km od Lublina Chełmie zabiegi z zakresu hernioplastyki świadczone są na Oddziale Chirurgicznym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Operacje przepuklin, w tym przepukliny pępkowej, wykonywane są z użyciem siatki lub bez niej. Ponadto w ofercie szpitala znajduje się komplet zabiegów z zakresu gastroenterologii, które przeprowadzane są z zastosowaniem metod laparoskopowych i endoskopowych.

Ceny operacji przepukliny pępkowej w Lublinie i w Londynie

Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital

W Lublinie i okolicy operacje przepukliny pępkowej wyceniane są średnio na 2 500 zł, podczas gdy w w London Bridge Hospital w Londynie (Wielka Brytania) za taki zabieg trzeba zapłacić 4 350 £ (ok. 22 700 zł).

Operacje przepukliny pępkowej - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 4 500 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 6 500 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 6 000 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 200 zł do 3 100 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 5 500 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Katowice od 3 150 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 4 700 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 4 200 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny pępkowej także w miastach pobliżu Lublina, takich jak: Nałęczów lub Puławy.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.