Pachy - leczenie nadpotliwości laserem Poznań

Synonimy: laserowe leczenie nadpotliwości pach, leczenie nadpotliwości pach metodą liposukcji laserowej

Filtruj wyniki

Pachy - leczenie nadpotliwości laserem Poznań - informacje

Sala operacyjna w Mandala Clinic Sala operacyjna w Mandala Clinic

Jakkolwiek pocenie to prawidłowy proces organizmu, pełniący funkcje termoregulacyjne i kontroli współczulnego układu nerwowego, nadmierna potliwość, będąca skutkiem nadaktywności gruczołów potowych jest już problemem klinicznym, z jakim boryka się blisko 211 milionów ludzi na całym świecie. Przy wielu metodach leczenia nadpotliwości, laser jest stosunkowo nową i przypomina zabieg liposukcji laserowej – gruczoły potowe ulegają zniszczeniu pod wpływem ciepła dzięki wprowadzeniu cienkiego włókna laserowego pod skórę w obrębie pachy.

Lipoliza laserowa w terapii hiperhydrozy

Nadpotliwość jest następstwem nieprawidłowej, nadmiernej i nieadekwatnej do sytuacji aktywności gruczołów potowych. Na ludzkim ciele jest ich ok. 3-5 mln, z czego na 1 cm² przypada średnio 300 gruczołów, produkujących od kilku ml nawet do kilku litrów potu na dobę. Patologiczne zmiany tzw. nadpotliwość idiopatyczna dotyczy stref lokalnych: pach, dłoni i stóp czy twarzy oraz (rzadziej) całego ciała. W Klinice Medycyny Estetycznej Dolce Medical, małoinwazyjną i trwałą terapią nadpotliwości, realizowaną w ramach chirurgii laserowej Fotona Spectro SP jest wykorzystanie wiązki laserowej, która precyzyjnie uszkadza gruczoły potowe w obszarze skóry poddanym działaniu lasera. Do zabiegu stosowany jest również laser Nd:YAG Fotona XP MAX – nowoczesny system dla opartej na laserach estetyki i dermatologii. Niska absorpcja fali Nd:YAG Fotony przez chromofory skóry pozwala osiągnąć świetne rezultaty kliniczne i prowadzić zabiegi dla wszystkich rodzajów skóry bez jej termicznego uszkadzania. W zespole medycznym, laserowymi terapiami w medycynie estetycznej zajmuje się m. in. lek. med. Szymon Markiewicz.

Nadmiernej potliwości nie zlikwidujemy farmakologicznie czy antyperspirantami, mówią lekarze Mandala Beauty Clinic. Warto też przemyśleć tak radykalne rozwiązanie, jakim jest operacja wycięcia nerwów parasympatycznych, zwłaszcza w związku z małoinwazyjną alternatywą, jaka nie wymaga pobytu w szpitalu i jest bardzo skuteczna. Może być nią oferowany w klinice zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej lub liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo Hi Definition – innowacyjna metoda w terapii hyperhydrozy dająca trwały efekt. Ultradźwiękowy zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, cofa nadpotliwość w ciągu kilku dni. Sama procedura polega na wypełnienie obszaru pod pachami specjalnym płynem, który powoduje jego drętwienie i obkurczanie naczyń krwionośnych oraz schładza, dzięki czemu łatwiej rozbić tkanki energią ultradźwiękową za pośrednictwem sondy. Tak uszkodzona, wraz z gruczołami potowymi zostaje usunięta w delikatnym procesie zasysania. Specjalistą w Klinice, jedynym w Polsce chirurgiem plastykiem operującym tą metodą jest lek. med. Samir Ibrahim, certyfikowany trener VASER Lipo HI Definition 3&4D. 

Nadpotliwość, która jest stanem klinicznym zwykle pojawia się w drugiej lub trzeciej dekadzie życia, stając się wstydliwym i poważnym problemem w zakresie relacji zawodowych oraz towarzyskich. Jak przekonują specjaliści Solumed – klinika chirurgii plastycznej medycyny estetycznej i flebologii, pocenie zlokalizowane, samoistne jest możliwe do wyeliminowania dzięki zablokowaniu nerwów iniekcją Botoxu lub Azzalure bądź metodą lipolizy laserowej AccuSculpt. Metoda ta jest nowoczesną formą leczenia nadmiernej potliwości pach, która prowadzi do trwałego termicznego zniszczenia 95-97% gruczołów potowych. Opatentowana technologia sprawia, że impulsowy laser Nd:YAG pracuje na długości fali 1444 nm, 3x mocniej pochłaniając tłuszcz oraz nieodwracalnie uszkadzając gruczoły potowe w obszarze zabiegu, które następnie zostają odessane za pomocą mikroliposukcji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Z reguły wystarcza jedna sesja, podczas której usuwana jest większość gruczołów potowych. W niektórych przypadkach procedura wymaga powtórzenia. 

Laser w leczeniu nadpotliwości w Poznaniu i w USA – cena

Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic
Nowe laserowe leczenie – Precision-TX jest alternatywą dla innych metod terapii hiperhydrozy, której 80% skuteczność wykazała w badaniach FDA. Procedura jest znacznie droższa od oferty krajowej i – jak podaje CBS New York – kosztuje od 2,500-3,000 $ (9,250-11,100 zł).

Pachy - leczenie nadpotliwości laserem - ceny w Poznaniu na tle innych miast

  • Poznań od 4 000 zł do 6 500 zł
  • Warszawa od 3 000 zł do 3 900 zł
  • Wrocław od 3 900 zł
  • Bydgoszcz od 4 000 zł
  • Zielona Góra od 3 000 zł
  • Częstochowa od 5 900 zł
  • Łódź od 3 500 zł
  • Katowice od 4 000 zł
  • Nowy Targ od 1 499 zł
  • Międzyzdroje od 3 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu pachy - leczenie nadpotliwości laserem w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska