Plastyka pochwy Łódź

zabieg plastyki pochwy, waginoplastyka, poprawa elastyczności pochwy, plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy więcej »

Plastyka pochwy Łódź - informacje

Kadra w Praktyka Prywatna dr Krzysztof Szram Kadra w Praktyka Prywatna dr Krzysztof Szram

Plastyka pochwy (waginoplastyka) to zabieg z dziedziny ginekologii estetycznej. Na jego przeprowadzenie decydują się przede wszystkim kobiety, które, w wyniku porodu siłami natury, doznały uszkodzeń i deformacji pochwy i krocza. Inne powody, które są wskazaniem do operacji plastycznej pochwy, to wady wrodzone, zmiany pourazowe i związane z niedoborami hormonalnymi podczas menopauzy. Dyskomfort, związany ze zbyt luźną pochwą po porodzie, często wiąże się z problemem nietrzymania moczu - w takim przypadku możliwe jest poszerzenie zakresu zabiegu i wykonanie plastyki przedniej ściany pochwy z podwieszeniem szyi pęcherza.

Gdzie w Łodzi można wykonać plastykę pochwy?

W Szpitalu Prywatnym Salve plastyka pochwy zalicza się do operacji ginekologicznych przezpochwowych. Ewentualne działania, wymagające dostępu od strony brzucha, są realizowane przy użyciu technologii laparoskopowej. Podczas zabiegu wykonywane są czynności naprawcze, przywracające właściwe położenie ścian pochwy oraz ich wzmocnienie, przy użyciu szwów wchłanialnych. Szpital oferuje również plastykę pochwy z zastosowaniem taśmy lub siatki propylenowej, wzmacniającej tkanki wewnętrzne w przypadku przepukliny pęcherzowo-pochwowej lub odbytniczo-pochwowej.

Plastyka pochwy znajduje się także w ofercie zabiegów, które przeprowadza dr hab. n. med. Sławomir Jędrzejczyk, specjalista ginekolog i położnik I i II stopnia. Operacje plastyczne pochwy wykonuje zwykle w przypadkach nieprawidłowego gojenia blizn poporodowych - wówczas blizny są wycinane, a ściany pochwy rekonstruowane, w celu uzyskania właściwej szerokości pochwy oraz estetycznego wyglądu sromu. Swoje obserwacje w zakresie funkcjonowania kobiecych narządów rodnych zawarł w artykule „Ocena wpływu operacji korygującej wypadanie przedniej ściany pochwy na funkcję dolnych dróg moczowych u pacjentek bez objawów wysiłkowego nietrzymania moczu przed operacją” (Przegląd Menopauzalny 2009).

Lek. med. Wojciech Ordon jest specjalistą w dziedzinie położnictwa i ginekologii, który także ma w swojej ofercie plastykę pochwy. Doświadczenie zawodowe zdobył w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Endoskopowej Instytutu CZMP w Łodzi. Wykonuje operacje, mające na celu rekonstrukcję i przywrócenie do właściwej pozycji ścian pochwy, za pomocą klasycznych metod operacyjnych oraz z wykorzystaniem taśm. Przeprowadza również operacje lecznicze w przypadkach nietrzymania moczu. Oprócz tego dr Ordon wykonuje zabiegi plastyczno-korekcyjne warg sromowych mniejszych i większych (labioplastykę) oraz wzgórka łonowego.

Jaka jest cena plastyki pochwy w Genk w Belgii, a jaka w Łodzi?

Kadra w Praktyka Prywatna dr Krzysztof Szram Kadra w Praktyka Prywatna dr Krzysztof Szram

Wykonanie plastyki pochwy w Wellness Klieniek w Genk, w zależności od rozległości zabiegu, kosztuje od 500 do 2 000 euro. (2 100 – 8 700 zł). Łódzkie kliniki oferują zabieg plastyki pochwy w cenie do 5 000 zł.

Plastyka pochwy - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Warszawa od 3 000 zł do 7 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 5 780 zł
 • Wrocław od 2 900 zł do 6 600 zł
 • Poznań od 4 000 zł do 12 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Gliwice od 2 500 zł
 • Rzeszów od 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 4 000 zł
 • Lubin od 2 500 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 7 000 zł
Plastyka pochwy cena »

Usługa plastyka pochwy w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka pochwy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Autor: