Plastyka warg sromowych mniejszych / większych Toruń

labioplastyka, labioredukcja, operacja plastyczna warg sromowych mniejszych więcej »

Plastyka warg sromowych mniejszych / większych Toruń - informacje

Kadra w Szpital Świętego Łukasza Kadra w Szpital Świętego Łukasza

Plastyka warg sromowych mniejszych i większych, inaczej zwana labioplastyką, jest zabiegiem korekcyjnym, wchodzącym w zakres ginekologii plastycznej. Powodem wykonywania tej procedury są dolegliwości bólowe w trakcie oddawania moczu, problemy z doborem odpowiedniej bielizny lub dyskomfort, wyczuwalny w sytuacjach intymnych. Aby rozpocząć plastykę warg sromowych, trzeba uważnie wymierzyć linie, w których będą przebiegać cięcia chirurgiczne. Dzięki temu można zapobiec uwidocznieniu późniejszych blizn. Zabieg przeprowadza się zawsze w znieczuleniu ogólnym. Proces gojenia pooperacyjnego trwa zwykle od dziesięciu do czternastu dni. Efekty labioplastyki są trwałe, a w pełni można je ocenić po około półtora miesiąca od wykonania operacji.

Gdzie w Toruniu można się poddać plastyce warg sromowych?

W Bydgoszczy, oddalonej od Torunia o 41 kilometrów, plastykę warg sromowych wykonuje chirurg plastyczny lek. med. Wiesław Bieńkowski, który specjalizację II stopnia z tej dziedziny uzyskał w 1990 roku. W ramach swojej praktyki zawodowej wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej, w tym operacje plastyczne warg sromowych. Ponadto, zajmuje się modelowaniem sylwetki, korekcją wad wrodzonych nosa oraz powiększaniem piersi. W swoim gabinecie posiada też system Vectra, pozwalający na wizualizację efektów planowanych procedur medycznych.

Plastyka warg sromowych mniejszych i większych może się odbyć także w Szpitalu Świętego Łukasza w Bydgoszczy. W tej wielospecjalistycznej placówce wykonywane są zarówno operacje z zakresu ginekologii, jak i chirurgii plastycznej, mające na celu poprawienie komfortu pacjentek. Można się tam poddać usunięciu zmiany z okolic sromu, krocza lub pochwy, laparoskopowej likwidacji torbieli jajnika czy marsupializacji gruczołu Bartholina. Lekarze dokonują w ośrodku plastyki przedniej lub tylnej ściany pochwy, a także plastyki warg sromowych większych oraz mniejszych.

Aby poddać się operacji warg sromowych mniejszych bądź większych, w Bydgoszczy można odwiedzić gabinet lek. med. Jacka Skórczewskiego. Jest on specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa, wykonuje też zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Pacjentki mogą się u niego poddać zabiegom laserowym, mającym usunąć zmiany poporodowe, w tym również waginoplastyce i labioplastyce. W swoim gabinecie wykorzystuje on laser MonaLisa Touch (szkolenie w laseroterapii odbył w European College of Aesthetic Medicine). 

Plastyka warg sromowych w Polsce i na Węgrzech – porównanie cen

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

W placówkach medycznych, zlokalizowanych w pobliżu Torunia, ceny plastyki warg sromowych rozpoczynają się od 4 000 zł. Tymczasem w Beautyhungry w Budapeszcie za procedurę tego typu pacjentka musi zapłacić co najmniej 502 615 forintów (około 7 045 zł).

Plastyka warg sromowych mniejszych / większych - ceny w Toruniu na tle innych miast

 • Toruń od 3 000 zł
 • Warszawa od 2 500 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 2 200 zł do 6 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 700 zł
 • Gdynia od 3 000 zł do 4 900 zł
 • Gdańsk od 3 700 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 7 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 500 zł
 • Szczecin od 4 500 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 000 zł do 4 059 zł
 • Białystok od 4 500 zł do 4 920 zł
Plastyka warg sromowych mniejszych / większych cena »

Usługa plastyka warg sromowych mniejszych / większych w Toruniu jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka warg sromowych mniejszych / większych w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Ciechocinek oraz Inowrocław.

Autor: