Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego

iniekcja komórek macierzystych do kolana, zastrzyk z komórek macierzystych do stawu kolanowego, iniekcja dostawowa z komórek macierzystych więcej »

KONSULTACJE ONLINEWrocław, ul. Królewiecka 161 lok. 17

Chiroplastica

4,6 / 5  (384 opinii)  rozwiń
 • Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego 3 800 zł
lek. Paweł Stajniak

lek. Paweł Stajniak

chirurg ogólny, ortopeda, traumatolog

dr Paweł Stajniak to doświadczony chirurg i ortopeda. Podanie komórek macierzystych w wielu przypadkach pomaga uniknąć dużych zabiegów endoprotezoplastyki stawów, które przeprowadza się w chorobie zwyrodnieniowej i leczeniu uszkodzeń pourazowych

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja ortopedyczna (przedzabiegowa)  150 zł

Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego - informacje

Gabinet zabiegowy w MedicaLaser Gabinet zabiegowy w MedicaLaser

Komórki macierzyste, które charakteryzują się nieograniczoną liczbą podziałów oraz zdolnością różnicowania, stosuje się docelowo w terapii uszkodzeń ścięgien, chrząstki stawowej czy przy zmianach zwyrodnieniowych stawów. Podane w miejsce uszkodzonej tkanki, komórki macierzyste stanowią potencjał naprawczy, poprawiając ruchomość stawu i opóźniając proces jego degeneracji.

Nowoczesne terapie komórkowe w ortopedii

Osoby ze stwierdzoną chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych mogą skorzystać z terapii regeneracyjnej komórkami macierzystymi, jaką oferuje warszawski Gabinet Chirurgii Plastycznej Tadeusz Witwicki. Zabieg służy naprawie uszkodzonych chrząstek stawowych i tkanek oraz zmniejszeniu stanu zapalnego i bólów stawów. Komórki macierzyste pozyskuje się tu z tkanki tłuszczowej podczas zabiegu liposukcji, a proces ich aktywacji odbywa się przy wykorzystaniu osocza  bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta. Zabieg ten w Gabinecie wykonuje specjalista ortopedii, dr n. med. Jan Moczkowski.

Choroby i urazy narządu ruchu komórkami macierzystymi leczą także specjaliści NZOZ Medical Magnus Clinic w Łodzi, a materiał pozyskują ze szpiku kostnego pacjenta oraz jego krwi obwodowej (HSC CD 34+). Terapia stosowana jest w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych (gonarthroza) i biodrowych (coxarthroza) , stanowiąc alternatywę dla pacjentów kwalifikowanych do endoprotezoplastyki kolan i bioder. Metodą tą leczy się tu również chrząstkę stawową oraz wiele jednostek chorobowych, m. in. enthesopatie (kolano skoczka) czy przeciążenia więzadła krzyżowego kolana.  

Klinika Ortopedii i Traumatologii z Pododdziałem Chirurgii Ręki dla Dzieci Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki to kolejna placówka w Łodzi, która stosuje komórki jądrzaste (macierzyste) pochodzenia szpikowego w ortopedii i traumatologii. Procedura pozyskiwania autogennych czynników wzrostu izolowanych ze szpiku jest małoinwazyjna, a materiał wykorzystywany jest m. in. wspomagająco w leczeniu ubytków chrzęstnych stawu kolanowego, skokowego i w rekonstrukcjach więzadeł stawu kolanowego. Kierownikiem Kliniki jest dr hab. n. med. prof. Kryspin Ryszard Niedzielski.

Podanie autogennego czynnika wzrostu do stawu lub przyczepu mięśni i więzadeł oraz podanie komórek macierzystych stanowi również ofertę Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Specjalistycznego Brzeziny. Nowoczesna placówka specjalizuje się w endoplastyce stawów biodrowych i kolanowych, a ponadto, na Oddziale zniszczoną chrząstkę stawową odtwarza się z wykorzystaniem matrycy kolagenowej i komórek macierzystych bądź specjalnego żelu. Kierownikiem Oddziału jest lek. med. Paweł Osiński, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Artroskopia operacyjna kolana z podaniem komórek macierzystych LipoGems lub osoczowego czynnika wzrostu to oferta Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego Im. Świętej Rodziny Nowe Techniki Medyczne w Rudnie Małej, który specjalizuje się w terapiach biologicznych. Cennik obejmuje ponadto plastykę membraną kolagenową ubytków chrząstki z podaniem do stawu kolanowego osoczowego czynnika wzrostu (PRP) metodą Recover. Zastosowanie PRP ma tu także miejsce w tendinopatii więzadła właściwego rzepki (kolano skoczka) oraz w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawu. 

Ostrzykiwanie zmienionej okolicy więzadła rzepki osoczem bogatopłytkowym (Platelets Rich Plasma) pod kontrolą USG to jedna z metod leczenia „kolana skoczka”, jaką stosuje w swojej praktyce lek. med. Jan Paradowski. Ultrasonografia, jak wyjaśnia, pozwala na precyzyjne wprowadzenie czynników wzrostu zawartych w płytkach krwi w objęte patologią okolice, co zwiększa skuteczność terapii. W przebiegu zwyrodnienia stawu przywraca mu sprawność, a czasami może wyeliminować lub opóźnić konieczność wykonania endoprotezoplastyki stawu.  Lek. med. Paradowski swoje usługi świadczy w ramach Kliniki Sport-Med w Krakowie.  

Koszt terapii PRP w USA

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Podanie komórek macierzystych pozyskanych z krwi (PRP) kosztuje około 500-2,000 $ (2,100-8,400 zł) za kolano, a powrót do gry w przypadku sportowców, następuje zwykle w ciągu tygodnia, podaje  Jared Zwerling, dziennikarz NBA. 

Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego - ceny w różnych miastach

 • Łódź od 600 zł do 7 000 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 22 040 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 900 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 8 000 zł
 • Wrocław od 3 800 zł
 • Toruń od 5 000 zł do 7 000 zł
 • Szczecin od 7 500 zł
 • Zielona Góra od 7 400 zł
 • Jelenia Góra od 7 000 zł
 • Przemyśl od 3 100 zł
 • Nowy Targ od 5 200 zł
 • Kowale od 4 000 zł
Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego cena »

Usługa podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.