Podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka Katowice

wędzidełko językowe podcięcie, chirurgiczne podcięcie wędzidełka języka u dziecka, plastyka wędzidełka języka więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Dentim Clinic Gabinet zabiegowy w Dentim Clinic

Podcięcie wędzidełka języka to zabieg ambulatoryjny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg stomatologiczny przecina błonę pod spodem języka, z której zbudowane jest wędzidełko. Głównie przeprowadza się go u niemowląt, mających problem ze ssaniem, oraz u małych dzieci, aby zapobiec pojawiającym się wadom wymowy - wydłużenie w ten sposób języka minimalizuje seplenienie. Przykrótkie wędzidełko językowe może także być przeszkodą w leczeniu stomatologicznym nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych pacjentów, dlatego jego podcięcie pomaga w późniejszych zabiegach ortodontycznych, periodontologicznych, protetycznych czy estetycznych.

Zabiegi podcięcia chirurgicznego wędzidełka języka w katowickich placówkach

Podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, oferowany przez Poradnię Stomatologiczną Ewa Klimek, znajdującą się w Katowicach. Zabieg ten przeprowadzany jest w specjalistycznym gabinecie poradni, który przystosowany jest do zabiegów chirurgicznych. Oprócz podcięcia wędzidełka językowego, pacjent może poddać się tutaj również podcięciu wędzidełka wargi górnej i dolnej oraz innym zabiegom chirurgii stomatologicznej: chirurgii dziąsła, plastyce połączenia ustno-zatokowego czy korekcie  wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy. W czasie takich zabiegów stosowane jest nowoczesne znieczulenie komputerowe The Wand.

Lekarzem, wykonującym na terenie Katowic zabiegi chirurgicznego podcięcia wędzidełka języka, jest lek. dent. Zbigniew Puszczewicz, stomatolog, który w swojej praktyce lekarskiej zajmuje się głównie chirurgią stomatologiczną oraz chirurgią szczękowo-twarzową. Z tego zakresu doszkalał się na licznych krajowych szkoleniach specjalistycznych, podczas których zdobył wiedzę i umiejętności z chirurgii stomatologicznej, m.in. z zabiegów podcięcia wędzidełka językowego. Uczył się również takich zabiegów na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zabieg plastyki wędzidełka języka oferowany jest również w Katowicach przez Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji, należące do Kliniki Implantologii Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk. Wśród innych procedur chirurgicznych, placówka ta oferuje także chirurgiczne usuwanie zmian patologicznych oraz ekstrakcje zębów. Małym pacjentom przed zabiegami proponowane jest tutaj znieczulenie miejscowe oraz uspokojenie wziewne za pomocą podtlenku azotu. 

Ile kosztuje przecięcie wędzidełka języka metodą chirurgiczną w Katowicach, a ile w Londynie?

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Zabieg chirurgicznego podcięcia wędzidełka języka w katowickich placówkach medycznych kosztuje 400 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii trzeba za niego zapłacić 160 funtów (950 zł) u stomatologa w Tooting Medical Centre.

Podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 100 zł do 1 600 zł
 • Warszawa od 50 zł do 3 500 zł
 • Kraków od 150 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 150 zł do 500 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 1 585 zł
 • Łódź od 100 zł do 350 zł
 • Poznań od 150 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 350 zł
 • Białystok od 200 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 400 zł do 1 500 zł
 • Szczecin od 140 zł do 400 zł
 • Toruń od 350 zł do 2 000 zł
Podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka cena »

Usługa podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno oraz Jastrzębie-Zdrój.

Autor: