Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą Wrocław

sinus lift otwarty

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą Wrocław - informacje

Kadra w Prestige Dent Kadra w Prestige Dent

Współcześnie chirurdzy stomatologiczni pomagają pacjentom uzyskać mocne i piękne zęby nawet, jeśli nie mogą wszczepić implantów od razu. Wtedy odbudowują brakujące kości, przeprowadzając operacyjne podniesienie dna zatoki szczękowej. W znieczuleniu miejscowym wprowadzają materiał kościozastępczy, który po paru miesiącach zmieni się we własną tkankę kostną pacjenta.

Zabieg można wykonać metodą otwartą i zamkniętą. Druga trwa krócej i częściej można ją połączyć z implantacją, ale wiąże się z ryzykiem uszkodzenia błony śluzowej. Metoda otwarta jest bardziej inwazyjna, ale bezpieczniejsza – chirurg ma pełną kontrolę nad operowanym miejscem. Dzięki niej zwiększa się szansa implantacji u pacjentów ze zbyt małą ilością tkanki kostnej. Sztucznie wytworzona kość pełni rolę podłoża dla implantów, dzięki czemu można je wszczepić zamiast ograniczać się do protezy.

Nowatorskie metody podnoszenia dna zatoki

Przy tak złożonym zabiegu niezbędny jest najlepszej jakości sprzęt i świetnie wyszkolona ręka. To połączenie znajdziemy w co najmniej kilku placówkach we Wrocławiu.

Nowoczesną aparaturą może pochwalić się klinika Evadent2. Tu wszystkie zabiegi wykonuje się przy użyciu systemu Sleeper One i Quick Sleeper, a oprócz klasycznych metod chirurgicznych specjaliści ośrodka oferują pacjentom  alternatywne sposoby. Wykonują je przy użyciu urządzeń takich jak Piezosurgery (skaler do kości) oraz Carlo di Giorgi (nóż elektryczny wysokiej częstotliwości). Zajmują się tym lek. stom. Krystyna Urmańska, specjalista II stopnia chirurgii stomatologicznej oraz lek. stom. Joanna Czarnowska, specjalista I stopnia chirurgii stomatologicznej. Zabiegi przeprowadzają także w drugiej placówce, Evadent.

Lek. stom. Tomasz Maks (Maksdent) oprócz tradycyjnych metod podniesienia dna zatoki (czyli otwartej i zamkniętej) stosuje nowatorską „metodę balonową". Podnosi śluzówkę zatoki szczękowej, robiąc niewielki nawiert, a w wytworzonej luce umieszcza materiał kościozastępczy. Zabieg implantologiczny może być wykonany podczas tej samej wizyty lub po kilku miesiącach. Zaletą „metody balonowej" jest jej niska inwazyjność, zminimalizowanie obrzęku i krótki czas operacji – ok. 30-60 minut. Lekarz wykonuje także inne zabiegi chirurgiczne typu rozszczepienie wyrostka zębodołowego oraz przeszczepy kości w zakresie jamy ustnej.

Nowatorskim podejściem odznacza się jeszcze jeden specjalista. To lek. stom. Marcin Graboń (Dental Med), właściciel Dental Med i laboratorium protetycznego Dental Lab, a także współwłaściciel i dyrektor medyczny  Futurisdent. Jest doświadczonym implantologiem, prowadzącym kursy dla lekarzy. Uczestniczy w licznych kongresach z zakresu chirurgii stomatologicznej, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podnoszenie dna zatoki (sinus lift) we Wrocławiu

W klinice Vita-Dent zabieg otwartego podniesienia dna zatoki szczękowej wykonuje się w sytuacji, gdy grubość kości, w której ma być wszczepiony implant, wynosi mniej niż 6-7mm. Samą implantację przeprowadza się podczas tej samej wizyty bądź po wytworzeniu się nowej tkanki kostnej. Zajmuje się tym lek. stom. Grzegorz Gdula, absolwent wrocławskiej Akademii Medycznej. Oprócz tego w centrum Vita-Dent wykonuje zabiegi implantologiczne oraz implantoprotetykę.

Z kolei w ośrodku Clinident podniesienie dna zatoki przeprowadza chirurg szczękowo-twarzowy Karol Borkowski. Zajmuje się też implantologią i uzupełnieniami protetycznymi. W klinice pracuje jeszcze jeden chirurg, dr Piotr Bilski, wykonujący chirurgiczne usuwanie ósemek (zębów mądrości), ekstrakcje, a także inne zabiegi chirurgiczne.

W kolejnej klinice, ProDentis, zabiegi przygotowujące do implantacji, w tym podniesienie dna zatoki szczękowej, a także rozszczepienie wyrostka przeprowadza chirurg stomatolog i implantolog Andrzej Baranowski. W ośrodku zajmuje się wyłącznie specjalistycznymi procedurami chirurgicznymi. Prócz niego pracuje tu także lek. stom. Piotr Ptak, do którego głównych zainteresowań należy chirurgia stomatologiczna i protetyka.

Podniesienie dna zatoki metodą otwartą wykonuje także zespół kliniki Dental Project. Ośrodek przyjmuje pacjentów z porażeniem mózgowym i zespołem Downa.

Dentysta w wielkim mieście

Gabinet zabiegowy w DENS 1 Gabinet zabiegowy w DENS 1

Wrocław potrafi zaczarować. Corocznie przyjeżdża tu ogromna liczba turystów zachwyconym jego architekturą. Prócz uroku ma także wyspecjalizowane kliniki stomatologiczne, do których ściągają pacjenci z Polski i innych krajów – przykładowo, z Niemiec i Wysp Brytyjskich. Na Zachodzie ceny usług dentystów są o wiele wyższe, więc zrozumiałe, że zagraniczni turyści medyczni wybierają Wrocław. Zwłaszcza wiedząc, że wyposażenie tutejszych klinik nie różni się od tego w ośrodkach poza granicami kraju, tak samo jak wiedza i doświadczenie samych lekarzy. Zatem pacjenci leczą się tutaj, jednocześnie zwiedzając Ostrów Tumski, Park Szczytnicki lub wrocławskie zoo.

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 4 200 zł
 • Warszawa od 2 500 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Gdynia od 1 200 zł do 3 500 zł
 • Poznań od 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 2 000 zł
 • Gliwice od 3 500 zł
 • Gdańsk od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 4 000 zł
 • Rzeszów od 3 000 zł do 4 000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą cena »

Usługa podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga stomatologicznego.

Pacjenci szukali zabiegu podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława oraz Brzeg.