Protezy zębowe

wykonanie protezy zębowej

Filtruj wyniki:
Wczytaj więcej wyników

Protezy zębowe - informacje

Gabinet zabiegowy w Denta Med Gabinet zabiegowy w Denta Med

Protezy zębowe stosuje się w celu odbudowy uzębienia lub uzupełniania jego braków. Wykonywane są z ceramiki, metali oraz ich stopów bądź z tworzyw sztucznych. Wyróżniamy protezy stałe, które trwale umocowuje się na zębach pacjenta (do tego rodzaju protez należą wkłady, korony i mosty), oraz protezy ruchome, które pacjent sam może wyjmować z jamy ustnej (protezy te dzielą się na całkowite - odbudowujące całe uzębienie w jednym łuku zębowym, oraz częściowe - odbudowujące część łuku zębowego).

Wykonanie protezy zębowej

W Sanoku protezy zębowe można wykonać u lek. stom. Jerzego Pikusa. Jest on absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Uczestniczył w wielu seminariach, konferencjach naukowo-szkoleniowych oraz kursach związanych z protetyką stomatologiczną m.in. „Licówki porcelanowe - kliniczne i laboratoryjne aspekty wykonywania”, „Cementowanie uzupełnień pełnoceramicznych’’, oraz „Porcelanowa korona estetyczna”. Wykonuje wszystkie rodzaje protez - zarówno stałych (wkłady, korony, mosty) jak i ruchomych (całkowite oraz częściowe).

W Krakowie zabiegi związane z protetyką dentystyczną, w tym protezy zębowe można wykonać w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Cichoń. Gabinet ten ma na swoim koncie wiele nagród oraz wyróżnień m.in.: „Laur Pacjenta 2014" w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym, zwycięstwo plebiscytu wśród Czytelników Gazety Krakowskiej w kategoriach: „Lekarz 2013” oraz „Przychodnia Roku 2013”. W Centrum znajduje się Aparat Orthalix 9200 firmy GENDEX przy pomocy którego pacjenci mogą na miejscu wykonać zdjęcie cyfrowe RTG umożliwiające leczenie protetyczne.

Art - Dent to gabinet działający w Katowicach od 1993 roku. Można w nim wykonać wszystkie rodzaje protez - protezy stałe (wkłady, korony, mosty) oraz ruchome (całkowite oraz częściowe). Gabinet ten zajmuje się również naprawą protez, które uległy zniszczeniu jak również wykonywaniem szyn nadgryzowych oraz podścielaniem protez. Wykonanie protezy zębowej w tym gabinecie trwa 24 h, a jej naprawa 1h.

W Poznaniu protezy zębowe wykonać można w Specjalistycznym Centrum Stomatologiczno - Medycznym „Laserdent”, które specjalizuje się w wykonywaniu koron i mostów pełnoceramicznych zarówno metodą tradycyjną jak również laserową LAVA 3M USA. Centrum to zostało wielokrotnie nagrodzone certyfikatem „Najwyższa jakość w medycynie” jako jedna z dwóch przychodni na terenie Wielkopolski posiada również certyfikat „Przyjazna Przychodnia”.

Leszek Górski to lekarz stomatolog przyjmujący w Warszawie, który w swojej ofercie ma także wykonywanie protez zębowych. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, posiada status członka Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Wykonuje zabiegi z zakresu protetyki tradycyjnej oraz na implantach. Uczestniczył w szkoleniach związanych z protetyką stomatologiczną m.in.: w kursie protetycznym z systemu Ankylos.

W Koszalinie zabiegi związane z protetyką dentystyczną wykonać można u lek. stom. Kingi Rawskiej. Studiowała ona na Pomorskiej Akademii Medycznej. Po ukończeniu studiów odbyła wiele kursów i szkoleń związanych z protetyką stomatologiczną m.in.: „Odbudowy protetyczne wsparte na implantach NobelActive”, „Licówki pełnoceramiczne”, „Estetyczne i funkcjonalne odbudowy protetyczne na zębach naturalnych i implantach”, „Protetyka na implantach”. Wykonuje zarówno protezy stałe (wkłady, korony i mosty) jak i ruchome (całkowite oraz częściowe).

Protezy zębowe - w Polsce taniej niż w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w DENTAL cover Gabinet zabiegowy w DENTAL cover

Centrum stomatologiczne Polmedis w Londynie (Wielka Brytania) oferuje wykonywanie protez zarówno stałych jak i ruchomych. Proteza ruchoma szkieletowa wykonywana jest w cenie od 550 funtów (w zależności od ilości zębów) czyli ok. 3 245 zł, natomiast proteza stała (licówka porcelanowa) to koszt od 300- 400 funtów, czyli 1 770 - 2 360 zł. Dla porównania w Krakowie za protezę ruchomą szkieletową zapłacimy 1 500 zł, a za licówkę porcelanową - 1 200 zł. Będąc w Krakowie warto skorzystać z bogatej oferty turystycznej miasta i zwiedzić np. Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha lub udać się na spacer na jeden z pięciu krakowskich kopców i podziwiać panoramę miasta.

Protezy zębowe - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 90 zł do 11550 zł
 • Kraków od 390 zł do 11550 zł
 • Wrocław od 400 zł do 13000 zł
 • Łódź od 150 zł do 6000 zł
 • Katowice od 380 zł do 11000 zł
 • Poznań od 600 zł do 35000 zł
 • Gdańsk od 650 zł do 9000 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 18000 zł
 • Szczecin od 500 zł do 4500 zł
 • Gdynia od 700 zł do 3500 zł
 • Lublin od 200 zł do 1500 zł
 • Gliwice od 500 zł do 30000 zł
Protezy zębowe cena »

Usługa protezy zębowe jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.