Filtruj wyniki:
Warszawa, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 10 lok. 23

Kaar-Med

4,3 / 5  (835 opinii)  rozwiń
  • Kinesiotaping - plastrowanie dynamiczne od 30 zł
  • Ćwiczenia indywidualne dla kobiet w ciąży 80 zł
  • Terapia manualna PNF od 60 zł
  • Terapia manualna Maitlanda od 60 zł
  • Konsultacja fizjoterapeutyczna (przedzabiegowa)  od 80 zł
Wczytaj więcej wyników

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia - informacje

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed

Rehabilitacja i fizjoterapia to stale rozwijające się dziedziny medycyny. Skupiają się na diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce zaburzeń działania układu ruchu. Korzystają z nich sportowcy,  pacjenci po przebytych urazach i zabiegach ortopedycznych, a także osoby ze schorzeniami neurologicznymi i wrodzonymi wadami ortopedycznymi.  W ramach leczenia specjaliści stosują rehabilitację ruchową, a także korzystają  z elektroterapii,  laseroterapii, czy biostymulację.  

Konsultacja ze specjalistą rehabilitacji i fizjoterapii w Polsce

Wizytę konsultacyjną z zakresu fizjoterapii w Sosnowcu może przeprowadzić mgr Beata Kita, właścicielka  Centrum Fizjoterapii. Specjalizuje się fizjoterapii traumatologicznej, sportowej i fizjoterapii zespołów bólowych kręgosłupa. W ramach diagnostyki i leczenia wykorzystuje m.in. metodę McKenziego (dedykowana pacjentom z bólami kręgosłupa), czy metodę Cyriaxa (skierowana do pacjentów z problemami kostno-stawowymi). Jej pacjentami są także dzieci, u których stosuje m.in. terapię NDT Bobath dla dzieci (EBTA). Metoda ta wykorzystywana jest w terapii wcześniaków, niemowląt oraz starszych dzieci z zespołami ortopedycznymi, neurologicznymi, a także genetycznymi.

W Centrum Rehabilitacji Szpitala Św.Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa można skorzystać z zabiegów i porad lekarskich z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Neurologicznej oraz w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji. Centrum oferuje rehabilitację pacjentów po operacjach ortopedycznych, w schorzeniach neurologicznych i reumatycznych. Specjalizuje się także profilaktyce i leczeniu bólów kręgosłupa. Placówka posiada pracownię fizjoterapii, wyposażoną w profesjonalny sprzęt m.in. urządzenie Leg Tensor służące do rehabilitacji kończyn dolnych, Biodex Gait Trainer 2 (bieżnia do rehabilitacji ortopedycznej, geriatrycznej, neurologicznej), a także urządzenie Fisiotek 200 TS, mobilizujące do pracy stawy kończyny dolnej.

Centrum Medyczne Alpejska w Warszawie jest prywatną kliniką rehabilitacji, która przygotowała dla pacjentów różnorodne pakiety medyczne, jak np. „Program rehabilitacji oddechowej dla chorych na nowotwory klatki piersiowej”, „Rehabilitacja w nietrzymaniu moczu” oraz „Szkoła bólów krzyża”. Klinika oferuje również zabiegi fizykoterapii przy użyciu prądów diadynamicznych, galwanizacji, czy elektrostymulacji. Pacjenci mogą skorzystać także z laseroterapii, magnetoterapii, a także okładów cieplnych. W Centrum przeprowadzane są konsultacje z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii, pneumologii i reumatologii.

Rehabilitacja i fizjoterapia za granicą

Gabinet zabiegowy w ARKMEDIC Gabinet zabiegowy w ARKMEDIC

W Physio Therapy Clinic w Dublinie cena wizyty u specjalisty fizjoterapii  to 45 € (ok. 190 zł), podczas gdy w Warszawie konsultacja z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji kosztuje  120 zł.

Autor: