Rekonstrukcje piersi Kraków

Synonimy: operacja rekonstrukcji piersi, zabiegi rekonstrukcji piersi po amputacji, rekonstrukcja biustu po mastektomii więcej »

Filtruj wyniki
Krakówul. Krakowska 39

ArtClinique Europejskie Centrum Zdrowia i Urody

ocena 4.7 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
 • Rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD) od 18 000 zł
 • Rekonstrukcja piersi ekspanderem / system Brava od 8 000 zł
 • Rekonstrukcja brodawki sutkowej od 3 000 zł
 • Rekonstrukcja piersi własną tkanką tłuszczową od 6 000 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł

Rekonstrukcje piersi Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

Rekonstrukcja piersi polega na odtworzeniu budowy klatki piersiowej u kobiety. Procedura wykonywana jest zarówno w przypadku wrodzonego braku piersi lub mięśni piersiowych, jak i po amputacji piersi z powodu nowotworu. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzanie odpowiednich badań, takich jak czas krzepnięcia krwi, morfologia i badanie grupy krwi oraz EKG. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2-3 godziny. Standardowy czas powrotu do lekkiej aktywności wynosi około tygodnia.

Operacja rekonstrukcji piersi w Krakowie – gdzie szukać pomocy

Rekonstrukcje piersi w Krakowie oferuje Centrum Rekonstrukcji Piersi Szpitala św. Rafała. Oferta placówki obejmuje m.in. protezo- i ekspanderoprotezoplastykę, która najczęściej wymaga leczenia etapowego. Ekspander ma za zadanie wytworzenie kieszeni dla protezy, które dostępne są wielu kształtach i rozmiarach. W Centrum wykonywany jest również zabieg plastyki TRAM, który polega na wypreparowaniu mięśnia prostego brzucha razem z tkanką tłuszczową i skórą, i kształtowaniu z tych tkanek piersi. Szpital daje też możliwość przeprowadzenia plastyki LD oraz rekonstrukcji brodawki sutkowej z otoczką.

Rekonstrukcję biustu po mastektomii przeprowadzić może także dr n. med. Ryszard Jan Mądry, chirurg plastyczny i ogólny. Praktykę zawodową odbył na Oddziale Chirurgii Ogólnej w Zell am See (w Austrii). Doświadczenie zdobywał m.in. jako zastępca lekarza koordynatora we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej I Estetycznej. Zabieg rekonstrukcji piersi wykonuje za pomocą ekspandera lub implantów. Z zakresu operacji w obrębie biustu przeprowadza również usuwanie guzków piersi oraz pobrania wycinków z guzów piersi.

W Krakowie zabiegi rekonstrukcji piersi po amputacji wykonać może również lek. med. Małgorzata Keller-Skomska, specjalistka chirurgii plastycznej. Doświadczenie zdobywała w Klinice Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego WAM w Warszawie. Pracowała także w Klinik für Plastische Chirurgie Diakoniewerk Kaiserswerth w Düsseldorfie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Rekonstrukcje piersi po mastektomii wykonuje jednoetapowo metodą ekspanderoplastyki, lub dwuetapowo – ekspander plus proteza. Przeprowadza również zabiegi korygowania asymetrii piersi, spowodowane np. jednostronnym niedorozwojem lub przerostem.

Cena zabiegu rekonstrukcji piersi po amputacji w Krakowie i w Sydney

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

Za rekonstrukcję piersi w Krakowie zapłacić trzeba około 7 000 złotych. Dr Gavin Sandercoe w Sydney procedurę przeprowadza za 9 000 dolarów australijskich, czyli około 25 000 złotych


Rekonstrukcje piersi - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Warszawa od 3 000 zł do 7 900 zł
 • Częstochowa od 1 500 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 4 000 zł do 12 000 zł
 • Łódź od 4 000 zł do 20 000 zł
 • Kielce od 7 500 zł do 11 000 zł
 • Zielona Góra od 16 000 zł do 25 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 690 zł do 13 530 zł
 • Szczecin od 5 000 zł do 17 000 zł
 • Toruń od 19 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa rekonstrukcje piersi w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu rekonstrukcje piersi w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska