4,3 / 5  - 59 ocen »
Recepcja, poczekalnia Retina Szpital Okulistyczny Szpital Okulistyczny Retina w Warszawie Recepcja, poczekalnia Retina Szpital Okulistyczny Lekarze ze Szpitala Okulistycznego Retina Kadra Retina Szpital Okulistyczny Kadra Retina Szpital Okulistyczny Kadra Retina Szpital Okulistyczny Wnętrza, wystrój Retina Szpital Okulistyczny Aparatura, sprzęt zabiegowy Retina Szpital Okulistyczny Aparatura, sprzęt zabiegowy Retina Szpital Okulistyczny Zabieg, operacja Retina Szpital Okulistyczny Zabieg, operacja Retina Szpital Okulistyczny Zabieg, operacja Retina Szpital Okulistyczny Pacjenci Retina Szpital Okulistyczny Pacjenci Retina Szpital Okulistyczny Aparatura, sprzęt zabiegowy Retina Szpital Okulistyczny Konferencja prasowa z okazji otwarcia szpitala Retina Konferencja prasowa z okazji otwarcia szpitala Retina Logo Retina Szpital Okulistyczny

Informacje ogólne o Retina

Szpital Okulistyczny Retina to nowoczesna placówka medyczna z doświadczonym zespołem lekarzy specjalistów. Istnieje od 2004 roku, a od tego czasu odwiedziło ją ponad 8000 pacjentów. Oferuje szerokie spektrum zabiegów okulistycznych, w tym operację zaćmy oraz laserowe leczenie schorzeń siatkówki. Klinika specjalizuje się także w najnowocześniejszej diagnostyce – wśród licznych badań, na jakie mogą liczyć jej pacjenci, można wymienić badanie ciśnienia śródgałkowego i pola widzenia, angiografię oraz badanie przedniej komory oka przy użyciu aparatu UBM. Posiadamy także nowoczesny  tomograf OCT wykorzystywany przy badaniu siatkówki. Zespół medyczny szpitala przeprowadza operacje plastyki powiek i zmian skórnych, zajmuje się również krioterapią siatkówki przy cukrzycy i zabiegami przeciwjaskrowymi. Priorytetem specjalistów kliniki Retina jest uzyskanie przez pacjenta jak najlepszej zdolności widzenia. W tym celu zespół medyczny wykorzystuje pełen zakres swojej wiedzy i wieloletnie doświadczenie. Tym, co nas wyróżnia, jest stosowanie nowatorskich rozwiązań przy leczeniu, niestandardowe podejście do chorób oczu, a także przyjazny stosunek do pacjentów.

Myślą przewodnią Szpitala Okulistycznego Retina jest hasło: „Warto widzieć więcej". Nowoczesna placówka kieruje swoją ofertę do każdego pacjenta: zarówno do osób starszych, mogących tu znaleźć możliwość pełnej diagnostyki i wyleczenia chorób oczu (w tym AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki), jak i do najmłodszych. Rodzice mogą przyprowadzić do nas pociechę na specjalistyczne badanie, pozwalające wykryć i wyleczyć wadę wzroku w jej wczesnym stadium. Jesteśmy jedyną kliniką w Polsce, w której przeprowadza się badania genetyczne dotyczące chorób wzroku. Współpracujemy z uznanymi okulistami z całego świata, dzięki czemu mamy ciągły dostęp do zaawansowanych technologii zabiegowych.


Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Szpital Okulistyczny Retina jest jedną z najnowocześniejszych klinik okulistycznych w Polsce. Posiadamy zaawansowaną technologicznie aparaturę medyczną, dzięki której przeprowadzane przez nas zabiegi cechują się mniejszą inwazyjnością, krótszym okresem rekonwalescencji i minimalizacją bólu pozabiegowego. Wśród wykorzystywanych przez nas sprzętów znajduje się:

 • Aparat do USG – przy jego użyciu wykonujemy ultrasonografię. Przeprowadzamy ją w przypadkach, gdy badanie okulistyczne jest utrudnione (na przykład przy zaćmie) lub niemożliwe (m.in. przy wylewach krwi). Aparat jest wyposażony w głowicę, którą przykłada się do oka po wcześniejszym nałożeniu na nie żelu. Generowane przez głowicę ultradźwięki odbijają się od napotkanych tkanek, co na ekranie wyświetla się pod postacią wykresów bądź obrazów.
 • Tomograf OCT – posiadamy również urządzenie do najnowocześniejszego badania siatkówki. System cechuje się niezwykłą dokładnością, sięgającą 3 mikrometrów, co umożliwia ocenę wszystkich warstw siatkówki z precyzją porównywalną do oglądania tkanki pod mikroskopem. Badanie ocenia plamkę, najważniejszą część siatkówki.
 • Biomikroskop – przy jego użyciu dokonujemy oceny przedniego i tylnego odcinka oka. Odcinek przedni można zbadać bez konieczności rozszerzania źrenicy, natomiast w celu zbadania dna oka należy zakropić krople rozszerzające źrenicę.
 • Soczewki powiększające – podobnie jak biomikroskop, soczewki służą naszym specjalistom do badania przedniego i tylnego odcinka oka.
 • Egzoftalmometr – urządzenie stosowane przy egzoftalmometrii, czyli ocenie osadzenia gałek oczu. Przeprowadzamy je przy wytrzeszczu lub przy zapadnięciu gałki ocznej.
 • Urządzenie do UBM – przy badaniu UBM, inaczej zwanej ultrabiomikroskopią, wykorzystuje się ultradźwięki o bardzo dużej częstotliwości (35–50 MHz). Po znieczuleniu na oko zakłada się nasadkę nagałkową, czyli specjalny elastyczny pojemnik wypełniony płynem, w którym zanurza się końcówkę sondy. Badanie jest bezdotykowe (sonda nie ma bezpośredniego kontaktu z gałką oczną). Na monitorze pojawia się przekrój przedniej komory oka.
 • Aparat GDX – przy badaniu aparatem GDX nasi specjaliści uzyskują obraz dna oka poprzez nierozszerzone źrenice. Wykorzystują przy tym technologię laserowej polarymetrii skaningowej. Badanie odgrywa znaczącą rolę w diagnostyce i leczeniu chorób takich jak jaskra i inne optyczne neuropatie.
 • Autorefraktometr – szpital Retina posiada także komputerowy system badania wad wzroku (badanie nosi nazwę autorefraktometria).
 • Laser medyczny – przy operacjach schorzeń siatkówki stosujemy nowoczesne technologie laserowe. Wykorzystujemy je m.in. przy zmianach pocukrzycowych, degeneracjach siatkówki oraz przy panfotokoagulacji.
 • Mikroskop lustrzany – wykorzystujemy go podczas badania śródbłonka rogówki.
 • Tonometr bezkontaktowy – urządzenie stosowane przy badaniu ciśnienia w gałce ocznej. W odróżnieniu od klasycznego tonometru wymagającego znieczulenia i sterylizacji końcówki stosowany przez nas tonometr bezkontaktowy umożliwia badanie przy pomocy silnego podmuchu powietrza (bez potrzeby dotykania gałki).

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Nasza klinika jest miejscem, w którym przykładamy wszelkich starań, by pacjent czuł się komfortowo oraz by miał świadomość, że jego zdrowie jest dla zespołu medycznego absolutnym priorytetem. W tym celu przygotowaliśmy kilka udogodnień.

 • Nowoczesny budynek – Szpital Okulistyczny Retina ma swoją siedzibę w nowo wybudowanym dużym obiekcie (jego powierzchnia wynosi 400 metrów kwadratowych). Mieścimy się na parterze 3-piętrowego budynku zaprojektowanego według najnowocześniejszych technologii. Powstał, by służyć pacjentom jak największym komfortem podczas pobytu – m.in. jest w pełni dostosowany dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Przestronna poczekalnia – oczekiwanie na zabieg pacjenci spędzają w przestronnej, ale przytulnej poczekalni.
 • 2 sale operacyjne – nasza klinika posiada dwie nowoczesne sale operacyjne, co umożliwia naszych specjalistom zaoferowanie szybszej pomocy większej liczbie pacjentów.
 • Nowoczesne podejście do pacjentów – mając na celu troskę o wygodę pacjentów, a także oszczędność ich czasu i przyspieszenie leczenia, staramy się, by podczas jednej wizyty mogli wykonać wszystkie niezbędne badania diagnostyczne.
 • Badania diagnostyczne dzieci – zespół medyczny kliniki Retina specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu wad wzroku dzieci. Dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej jesteśmy w stanie wykryć schorzenia oczu na wczesnym etapie, co znacząco wpływa na skuteczność leczenia.
 • Internetowy nadzór operacyjny – w naszym szpitalu przy każdym zabiegu obowiązuje internetowy nadzór operacyjny. Polega na tym, że osoba towarzysząca pacjentowi może obserwować poczynania lekarzy przez Internet w dowolnym miejscu, np. u siebie w domu lub w naszej poczekalni. Każdy pacjent (jego rodzina) otrzymuje unikalny kod umożliwiający śledzenie operacji w czasie rzeczywistym.
 • Pokój wypoczynku dla pacjentów – nasi pacjenci mogą skorzystać ze znajdujących się na terenie kliniki kameralnych pokojów wypoczynku i odpocząć po przebytej operacji.
 • Leczenie na kredyt – pomagamy pacjentom w uzyskaniu kredytu na przeprowadzaną w naszym szpitalu operację.

Osiągnięcia i certyfikaty Retina

Nasz szpital może się poszczycić wieloma osiągnięciami. Jednym z największych jest otrzymanie od ambasady amerykańskiej i angielskiej certyfikatu, dzięki któremu mamy wyłączność na leczenie ich obywateli na terenie Polski. Przyznanie nam owego certyfikatu jest dobitnym potwierdzeniem jakości posiadanego przez nas sprzętu medycznego, wysokiego poziomu świadczonych usług oraz kompetencji naszego zespołu medycznego. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje i wdrażamy nowe techniki zabiegowe, by móc oferować naszym pacjentom najlepszą jakość usług. O skuteczności naszych starań świadczy wciąż rosnąca liczba osób odwiedzających naszą klinikę – od 2004 roku przeprowadziliśmy ponad 4 tysiące operacji okulistycznych, wykonaliśmy kilkaset badań angiograficznych, ultrasonograficznych oraz przyjęliśmy ponad 8 tysięcy pacjentów. Tylko w naszej klinice przeprowadza się unikalne na europejską skalę badania genetyczne dotyczące chorób wzroku.

Głównym atutem naszego szpitala jest doświadczenie i wiedza lekarzy. Kierujący placówką dr med. Piotr Fryczkowski to absolwent Europejskiej Szkoły Chirurgii Witreoretinalnej w Bremen. Doskonalił się również na kursach zaawansowanej chirurgii siatkówkowej w Duke University w Północnej Karolinie. Był laureatem ogólnopolskiego konkursu na wykonywanie operacji witrektomii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Prócz tego jest autorem pierwszego w Polsce podręcznika ultrasonografii okulistycznej (wydał go w 2008 roku). Z kolei prof. dr hab. n. med. Andrzej W. Fryczkowski należy do pionierów badań naukowych w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej oka oraz hodowli komórek śródbłonka naczyń naczyniówki oka. To prawdziwy ekspert w zakresie anatomii i patologii naczyniówki oka, mikrokrążenia i badań angiograficznych oka. Kolejna specjalistka kliniki, dr med. Agnieszka Siennicka, odbyła szereg staży na uniwersytetach w Belgii i Niemczech, dzięki czemu dziś przeprowadza nowoczesne i jednocześnie małoinwazyjne zabiegi.

Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny Szpital Retina Szpital Okulistyczny