Rezonans magnetyczny nerek

Synonimy: badanie RM nerek, badanie nerek rezonansem magnetycznym, obrazowanie nerek metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny nerek - informacje

Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz

Rezonans magnetyczny jest bardzo nowoczesnym badaniem, które pozwala na dokładną ocenę narządów wewnętrznych ludzkiego organizmu - ich struktury anatomicznej i nieprawidłowości. Pomaga w wykryciu i dokładnym zbadaniu guzów i nowotworów tych narządów. Jednym z narządów, które mogą być badane w taki sposób są nerki.

Nerki dokładnie zbadane

Szpital Eskulap mieszczący się w Osielsku (niedaleko Bydgoszczy) posiada rezonans magnetyczny Magnetom Essenza, którym lekarze przeprowadzają tutaj nie tylko MRI nerek, ale także innych narządów wewnętrznych tj. trzustki, nadnerczy, prostaty oraz narządów rodnych, wątroby i dróg żółciowych. Ponadto może zostać przeprowadzone badanie MR mózgowia, stawów i kończyn. Badania takie przeprowadza tutaj i opisuje m.in. dr n.med. Marek Grzegorzewski, specjalista radiodiagnostyki II stopnia od 1988 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1994.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Przeprowadzane jest tutaj nie tylko  obrazowanie nerek metodą rezonansu magnetycznego, ale także badania MR klatki piersiowej, wątroby, głowy i oczodołów jak również kości, stawów i kręgosłupa. Pacjentów na takie badania przyjmuje tutaj dr n. med. Elżbieta Stefanowicz, specjalista radiodiagnostyki I stopnia od 1974 i II stopnia od 1977 roku, która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w roku 1991. Innym z lekarzy jest dr Emilia Paszkowska, specjalista radiodiagnostyki I stopnia od 1994 i II stopnia od 1997 roku.

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie mieści się Zakład Diagnostyki Obrazowej wyposażony m.in. w tomograf rezonansu magnetycznego GE OPTIMA, którym wykonywane są badania MR, tj. badanie rezonansem magnetycznym nerek a także badanie innych narządów ze wskazań onkologicznych, ortopedycznych czy neurologicznych. Ponadto w tym zakładzie można poddać się także badaniom TK (za pomocą tomografu komputerowego SIEMENS SOMATOM EMOTION) wszystkich okolic ciała oraz badaniom RTG i USG (za pomocą m.in. aparatu usg SIEMENS ACUSON ANTARES). Do personelu medycznego należy tutaj m.in. dr Iwona Hanuszewicz, specjalista radiodiagnostyki (I stopnia od 2000 roku) oraz specjalista  radiologii i diagnostyki obrazowej (od 2008 roku).

Pracownia Rezonansu Magnetycznego Pro-Scan znajdująca się w Malborku posiada szeroką ofertę badań MR. Wśród nich można wymienić badanie nerek metodą rezonansu magnetycznego z kontrastem i bez kontrastu, a także badanie takich narządów jak: głowy, klatki piersiowej, miednicy małej oraz jamy brzusznej, kręgosłupa czy oczodołów - wszystkie badania przeprowadzane są z kontrastem lub bez kontrastu. Do lekarzy przeprowadzających takie badania należy m.in. dr Hanna Beyer, specjalista pediatrii (I stopnia od 1988 roku) oraz specjalista radiodiagnostyki (I stopnia od 1993 i II stopnia od 1996 roku), która posiada bogate doświadczenie w swojej dziedzinie medycyny zdobytej podczas pracy w pracowniach diagnostyki obrazowej.

Na ternie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu działa Pracownia Diagnostyki Obrazowej Voxel, która wyposażona jest w nowoczesny aparat MR 1.5 Teslowy. Pacjent może poddać się w tej pracowni nie tylko badaniom poszczególnych narządów układu moczowo-płciowego, np. nerek, ale także narządów układu pokarmowego oraz układu mięśniowo-szkieletowego czy nerwowego. Pacjentami z tego zakresu zajmuje się dr n. med. Anna Dąbrowska, specjalista radiologii (I stopnia od 2000 roku) oraz radiologii i diagnostyki obrazowej (od 2005 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2005 roku.

W Skarżysku-Kamiennej w Centrum Medycznym znajduje się Pracownia Affidea wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny Signa HDxt 1.5T oraz tomograf komputerowy. Przy pomocy tego pierwszego urządzenia lekarz zbada dokładnie nie tylko nerki pacjenta, ale także inne narządy wewnętrzne układu moczowo-płciowego (np. narządy płciowe) oraz układu pokarmowego, a także stawy, głowę, jamę brzuszną i kręgosłup i wiele innych struktur ciała - badania z kontrastem lub bez niego. Lekarzem tym jest dr n. med. Jarosław Więckowski, specjalista radiologii (I stopnia od 1993 roku) oraz specjalista radiodiagnostyki (II stopnia od 1996 roku).

Cena badania nerek metodą rezonansu magnetycznego w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz

Za badanie MRI nerek w polskich placówkach pacjent zapłaci kwotę ok. 600 zł, za granicą w Wielkiej Brytanii w The Bournemouth Private Clinic mieszczącej się w Bournemouth jest to cena 2 tys. zł.

Rezonans magnetyczny nerek - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 550 zł do 750 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska