Rezonans magnetyczny stawu kolanowego

Synonimy: badanie RM stawu kolanowego, badanie stawu kolanowego rezonansem magnetycznym, obrazowanie stawu kolanowego metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny stawu kolanowego? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Głównymi wskazaniami do wykonania rezonansu magnetycznego stawu kolanowego są zmiany pourazowe. Dzięki zastosowaniu rezonansu można ocenić m. in. stan aparatu więzadłowego i ścięgien, łękotek czy zmiany w chrząstkach stawowych widoczne w poszczególnych  sekwencjach. Rezonans magnetyczny kolana wykonuje się także u pacjentów po zabiegach rekonstrukcyjnych więzadeł krzyżowych oraz w przypadku zmian nowotworowych (guzy). Nieinwazyjna procedura wykorzystuje nieszkodliwe dla organizmu pole magnetyczne oraz fale radiowe, a dla pełniejszej oceny podany jest dożylny środek cieniujący (kontrast). W trakcie zabiegu pacjent umieszczony jest w silnym polu magnetycznym, którego zmienność, jak wyjaśnia specjalista, wywołuje rezonowanie atomów, co z kolei jest rejestrowane przez system anten. Efektem są liczne obrazy i przekroje obrazujące wszelkie zmiany obrzękowe czy krwotoczne. W trakcie diagnostyki wykonuje się do kilkunastu różnych sekwencji.

Diagnostyka radiologiczna kolana – obrazowanie MRI w polskich placówkach

Wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki narządu ruchu dysponuje dr n. med. Łukasz Paczesny, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który swoje usługi świadczy w toruniu. Jako standardową technikę obrazowania tkanek miękkich wykorzystuje w swojej praktyce rezonans magnetyczny stawu kolanowegoW diagnostyce schorzeń układu ruchu stosuje także badania USG i RTG, tomografię komputerową i scyntygrafię (technika, która skupia się na obrazowaniu funkcji, a nie struktury kości i stawów).

Artrografia rezonansu magnetycznego znajduje się też w ofercie Zakładu Diagnostyki Obrazowej Centrów Medycznych Medyceusz w Łodzi, gdzie w ramach kończyny dolnej diagnostyka obejmuje m. in.  staw kolanowy oraz staw skokowy. Badanie wykonywane jest po dostawowym podaniu 10-20 ml roztworu paramagnetycznego środka kontrastowego i soli fizjologicznej (artrografia bezpośrednia) w celu oceny uszkodzeń elementów chrzęstnych i więzadłowych stawu. Badanie wykonuje się w placówce w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych.

W  wypadku podejrzenia zapalenia stawu kolanowego lub zmian zwyrodnieniowych, dobór odpowiednich sekwencji badania MRI umożliwia postawienie diagnozy bez konieczności podania kontrastu. Dlatego specjaliści Międzywojewódzkiej Przychodni Sportowo–Lekarskiej we Wrocławiu w swojej praktyce kontrast podczas rezonansu magnetycznego stosują wyłącznie przy podejrzeniu zmiany nowotworowej.

Rezonans magnetyczny kolana – cena w Polsce i w Londynie (Wielka Brytania)

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Vista Diagnostics oferuje badania obrazowe w cenie 295 £ ( 1 710 zł) plus 125 £ (725 zł) za podanie kontrastu. Tymczasem w polskich placówkach medycznych ceny za magnetyczny rezonans kolana rozpoczynają się już od 450 zł.

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 550 zł do 1 670 zł
 • Poznań od 590 zł do 740 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 370 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Gdynia od 450 zł do 650 zł
 • Szczecin od 375 zł do 450 zł
 • Augustów od 500 zł do 650 zł
 • Otwock od 650 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
 • Szczecinek od 470 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.