Rezonans magnetyczny stawu kolanowego Poznań

Synonimy: badanie RM stawu kolanowego, badanie stawu kolanowego rezonansem magnetycznym, obrazowanie stawu kolanowego metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w Stanley Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stanley Centrum Medyczne

Badanie rezonansem magnetycznym jest podstawą diagnostyki stawu kolanowego. Umożliwia m.in. precyzyjne określenie wskazań do leczenie operacyjnego. Przed badaniem z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań (np. rozrusznik serca, metalowe elementy ubioru). Procedura jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. W trakcie badania RM pacjent nie powinien się ruszać (może mieć to wpływ na uzyskane wyniki).

Badanie RM stawu kolanowego w Poznaniu – kto ma je w swojej ofercie

W Poznaniu rezonans magnetyczny stawu kolanowego możliwy jest do przeprowadzenia w Rehasport Clinic. Placówka dysponuje jedną z najnowocześniejszych pracowni rezonansu magnetycznego w Polsce. Badania przeprowadzane są za pomocą urządzenia MAGNETOM Spectra 3T (3-Tesla) firmy Siemens. Dzięki generowaniu pola o indukcyjności 3 Tesli, aparat zapewnia wysoką dokładność obrazowania (przewyższającą pod tym względem od dwóch do piętnastu razy większość stosowanych w kraju urządzeń). W klinice przeprowadzić można także badanie RM stawu barkowego, biodrowego, łokciowego oraz skokowego. Oferta ośrodka obejmuje również badania USG i RTG.

W swojej ofercie badanie MRI stawu kolanowego ma Centrum Diagnostyki Radiologicznej Diagnostic-Med. Procedura przeprowadzana jest za pomocą urządzenia MAGNETON Essenza 1,5 T (1,5-Tesla) firmy Siemens. Oferta obejmuje także rezonans magnetyczny stawu kolanowego z kontrastem. W placówce wykonać można także rezonans magnetyczny stawu barkowego, biodrowego, kolanowego oraz skokowego. Do Centrum zgłosić się można również na tomografię komputerową oraz rentgen stawu kolanowego.

Na badanie rezonansem magnetycznym stawu kolanowego udać się można także do Ortop Polikliniki. Badanie przeprowadzane jest rezonansem magnetycznym MRI C-Scan włoskiej firmy Esaote. Aparat umożliwia wykonanie procedury za pomocą systemu otwartego (pacjent w trakcie badania nie jest umieszczony wewnątrz tuby). Dzięki niskiemu natężeniu pola magnetycznego, emitowanemu przez urządzenie, oraz minimalnemu poziomowi hałasu ,MRI C-Scan idealnie sprawdza się w diagnostyce, wykonywanej u dzieci. Bogate oprogramowanie oraz zestaw dostępnych cewek pozwala na przeprowadzenie badania m.in. stawu kolanowego, stawu skokowego, stopy, dłoni, nadgarstka oraz łokcia.

Cena badania rezonansem magnetycznym stawu kolanowego w Poznaniu i w Pittsburghu

Gabinet zabiegowy w Stanley Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stanley Centrum Medyczne

W Poznaniu za obrazowanie stawu kolanowego metodą rezonansu magnetycznego zapłacić trzeba około 500 złotych. Za granicą cena takiego badania jest o wiele wyższa. W The Center for Medical Imaging w Pittsburghu w Pensylwanii wynosi ona 840 dolarów amerykańskich, czyli ponad 3 400 złotych.


Rezonans magnetyczny stawu kolanowego - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 490 zł do 520 zł
 • Warszawa od 550 zł do 800 zł
 • Kraków od 390 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Szczecin od 375 zł do 450 zł
 • Gdynia od 450 zł do 650 zł
 • Lublin od 470 zł
 • Augustów od 500 zł do 650 zł
 • Jelenia Góra od 500 zł do 650 zł
 • Szczecinek od 470 zł
 • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
 • Głogów Małopolski od 480 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny stawu kolanowego w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska