Rezonans magnetyczny stopy

Synonimy: MR układu mięśniowo-szkieletowego - stopa, badanie RM stopy, badanie stopy rezonansem magnetycznym więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny stopy - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Rezonans magnetyczny (MRI) stopy zalicza się do nieinwazyjnych metod diagnozowania obrazowego. Najczęściej przeprowadzany jest w celu ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia ewentualnych zmian. Główną zaletą takiej diagnostyki jest możliwość uzyskania przekrojów w każdej płaszczyźnie (pionowej, poziomej, strzałkowej, a nawet skośnej). Pozwala ona na  dokładne określenie zmian patologicznych oraz ich lokalizacji. Badanie nie wymaga praktycznie żadnych przygotowań (również konieczności pozostawania na czczo).Wśród przeciwwskazań do jego wykonania wymienia się np. metalowe elementy ubioru czy wszczepiony rozrusznik serca, którego praca może zostać zakłócona przez wytwarzane pole magnetyczne, co stanowić może poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. W zależności od potrzeby badanie MRI wykonuje się z wykorzystaniem środka kontrastującego lub bez.

Badanie RM stopy w Polsce – gdzie można się na niego udać

W Lublinie w swojej ofercie badanie RMI stopy ma placówka Top Medical. Pracownia rezonansu magnetycznego wyposażona jest w aparat Optima MR450w z opcją GEM firmy General Electric (jeden z najnowocześniejszych w kraju). Z zakresu badań kości i stawów w ośrodku wykonywany jest m.in. rezonans magnetyczny stawu biodrowego, stawów krzyżowo-biodrowych, stawu kolanowego oraz stawu skokowego. Oferta placówki obejmuje również USG narządu ruchu (np. stopy, stawu skokowego, ścięgna Achillesa biodra, uda i stawu kolanowego).

W Poznaniu rezonans magnetyczny stopy przeprowadzić można w Przychodni Ortop Poliklinika. W trakcie procedury stosowany jest aparat do rezonansu magnetycznego MRI C-Scan włoskiej firmy Esaote, który jest bezpieczny dla osób z implantami ortopedycznymi. Urządzenie, dzięki bogatemu oprogramowaniu i zestawowi dostępnych cewek, wykorzystywane jest szczególnie do diagnostyki narządu ruchu. W placówce można wykonać również badanie MRI stawu kolanowego, goleni, stawu łokciowego, przedramienia i ręki. Oferta Przychodni obejmuje również badanie USG stopy i stawu skokowego.

Badanie rezonansem magnetycznym stopy w Krakowie można wykonać w Euro-Clinic, która jest ośrodkiem, realizującym świadczenia medyczne z zakresu m.in. diagnostyki obrazowej i rehabilitacji medycznej. W trakcie procedury wykorzystywany jest aparat Simens Magnetom Essenza 1,5 T. W placówce, oprócz klasycznego rezonansu magnetycznego stopy, przeprowadzić można również badanie MRI w celu oceny trzeszczek palucha (w przypadku bolesności części podeszwowe palucha), oceny obecności nerwiaka Mortona oraz oceny elementów kostnych. Do ośrodka udać się można także na badanie RTG stopy oraz badanie USG stopy i stawu skokowego.

Cena badania rezonansem magnetycznym stopy w Polsce i za granicą

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W Polsce za badanie stopy rezonansem magnetycznym zapłacić trzeba około 400 złotych. Za granicą cena takiego badania jest znacznie wyższa: przykładowo, w Hospital de Día Pio XII w Madrycie wynosi ona 200 euro, czyli około 880 złotych.

Rezonans magnetyczny stopy - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 550 zł do 800 zł
  • Kraków od 390 zł
  • Szczecin od 375 zł do 450 zł
  • Lublin od 470 zł
  • Poznań od 520 zł
  • Jelenia Góra od 500 zł do 650 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
  • Szczecinek od 500 zł
  • Głogów Małopolski od 480 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska