Recepcja, poczekalnia Robmed Sala do ćwiczeń Robmed Gabinet zabiegowy Robmed Gabinet zabiegowy Robmed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Robmed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Robmed Otoczenie Robmed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Robmed Sala do ćwiczeń Robmed Sala do ćwiczeń Robmed Sala do ćwiczeń Robmed Wyposażenie Robmed Wyposażenie Robmed Wyposażenie Robmed Sala do ćwiczeń Robmed Wyposażenie Robmed Wyposażenie Robmed Aparatura, sprzęt zabiegowy Robmed Aparatura, sprzęt zabiegowy Robmed Udogodnienia dla pacjentów Robmed Recepcja, poczekalnia Robmed Robmed - logo

Informacje ogólne o Robmed

Robmed świadczy konkurencyjne cenowo, profesjonalne usługi z zakresu szeroko rozumianej fizjoterapii. Przeprowadzane w naszej przychodni rehabilitacyjnej zabiegi umożliwiają szybki powrót do zdrowia i dobrej formy sprzed odniesionych urazów czy przebytej operacji. Pomogliśmy już wielu pacjentom odzyskać sprawność aparatu ruchu, a proponowane przez nas leczenie pozwoliło pozbyć się uporczywych i nawracających dolegliwości bólowych kręgosłupa, mięśni oraz stawów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu specjalistycznych usług rehabilitacyjnych. Sukcesywnie poszerzamy ofertę, aby zapewnić Państwu kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób kręgosłupa i narządu ruchu. Wysokie kwalifikacje i wszechstronna wiedzą zespołu fizjoterapeutów są gwarancją trafnej diagnozy oraz skutecznej terapii.

Specjalizujemy się w masażu. Stosujemy zróżnicowane techniki uciskowe, dzięki którym wpływamy bezpośrednio na skórę oraz głębiej zlokalizowane tkanki. Proponowane przez nas masaże przeprowadzane są w leczeniu oraz profilaktyce wielu schorzeń narządu ruchu. Znajdują szerokie zastosowanie w zabiegach odnowy biologicznej czy kosmetycznych – modelują sylwetkę i likwidują nagromadzoną tkankę tłuszczową. Masaż stanowi odprężenie nie tylko dla ciała, ale również dla duszy, to odprężający, uspokajający i przyjemny zabieg o zbawiennym wpływie na układ oddechowy. W jego trakcie dochodzi do poprawy ukrwienia i dotlenienia tkanek. Proponujemy Państwu masaż ręczny całego ciała oraz jego wybranych fragmentów. Wykonujemy także masaże klasyczne i relaksacyjne. W naszej ofercie znalazł się również drenaż limfatyczny, sportowy i antycellulitowy.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu fizykoterapii o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Za pomocą zjawisk fizycznych takich jak prąd elektryczny, światło (lampa Sollux) czy ultradźwięki stymulujemy tkanki, usprawniając pacjentów ze schorzeniami aparatu ruchu i cierpiących z powodu stanów pourazowych. Nasze usługi w naturalny sposób stymulują reakcje obronne organizmu i pobudzają procesy biologiczne w tkankach. W naszej ofercie znalazły się zabiegi wykonywane nowoczesnym laserem punktowym. Laseroterapię stosujemy w celu usprawnienia pacjentów ortopedycznych i neurologicznych – to jedna z najskuteczniejszych form leczenia stanów zapalnych w organizmie.

Dużą popularnością wśród naszych pacjentów cieszą się zabiegi polem magnetycznym. Niesłabnące zainteresowanie tą metodą leczenia wiąże się z wysokimi rezultatami terapii w niwelowaniu bólów szerokiego pochodzenia oraz stanów zapalnych. Pole magnetyczne wykazuje się działaniem przeciwobrzękowym i łagodzącym.

Pacjenci mają możliwość skorzystania z zabiegów z użyciem ultradźwięków. Bezpośrednim wskazaniem do ich wykonania są bóle mięśni, nerwobóle oraz zapalenie stawów kręgosłupa. Terapię zalecamy też osobom cierpiącym z powodu zwyrodnień stawów kolanowego i biodrowego oraz w przypadku występowania rwy kulszowej i rwy barkowej.

Wykonujemy krioterapię miejscową. Leczenie niskimi temperaturami znajduje szerokie zastosowanie w medycynie, również w fizjoterapii. Podczas zabiegu dochodzi do obniżenia temperatury skóry i głębiej położonych tkanek, co działa przeciwbólowo. Krioterapię zaleca się pacjentom z bólami stawów i mięśni, a także osobom po urazach, np. po zwichnięciach i skręceniach. Leczenie niskimi temperaturami przynosi pożądane rezultaty w terapii wszystkich chorób reumatoidalnych i reumatycznych narządu ruchu.

Dysponujemy bogatą ofertą zabiegów z zakresu elektroterapii. Wykonujemy m.in. galwanizację i jonoforezę. Galwanizację zalecamy pacjentom z chorobą zwyrodnieniową stawów kręgosłupa, a także chorym na porażenie nerwów obwodowych. Wskazaniem do zastosowania jonoforezy są nerwobóle, stany zapalne stawów i zespoły rwy kulszowej. Przeprowadzamy zabiegi za pomocą prądów diadynamicznych, które wykorzystywane są przez nas w leczeniu m.in. dyskopatii, zaniku mięśni oraz choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Terapia prądami TENS zalecana jest pacjentom z ostrymi i chronicznymi zespołami bólowymi kręgosłupa, mięśni i stawów.

W przypadku przewlekłych stanów zapalnych układu ruchu istnieje możliwość nagrzewania lampą Sollux. Zabiegi z zakresu światłolecznictwa doskonale sprawdzają się także w leczeniu nerwobóli oraz dawnych zmian pourazowych. Kwalifikacji do poszczególnych zabiegów dokonujemy indywidualnie, bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz objawach klinicznych, z jakimi zgłosił się do nas pacjent.

Zadowalające rezultaty w leczeniu schorzeń aparatu ruchu osiągamy dzięki kinezyterapii, czyli ćwiczeniom rehabilitacyjnym. Nasi terapeuci ukończyli specjalistyczne kursy z zakresu terapii manualnej czy PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation). Proponujemy Państwu m.in. ćwiczenia bierne, ćwiczenia czynne w odciążeniu i z oporem, a także ćwiczenia z oporem.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej przychodni rehabilitacyjnej.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Świadczenie najwyższej jakości usług medycznych jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury. W naszej przychodni wykorzystujemy, między innymi:

  • Laser punktowy – dzięki zastosowaniu wysokiej klasy lasera przeprowadzamy skuteczne i efektywne zabiegi o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym.
  • Aparat do krioterapii miejscowej – urządzenie, które za pomocą specjalnych dyszy chłodzących doprowadza do miejscowego schłodzenia skóry i położonych głębiej tkanek. W efekcie zabiegu dochodzi do uśmierzenia bólu oraz zmniejszenia obrzęków.
  • Aparat do terapii ultradźwiękowej – nowoczesny aparat wyposażony w innowacyjne głowice ultradźwiękowe. Dzięki zastosowaniu urządzenia osiągamy wysokie rezultaty leczenia przy stosunkowo krótkim czasie zabiegu.
  • Aparat do elektroterapii – nasza przychodnia rehabilitacyjna dysponuje wysokiej klasy aparatem, który oferuje szeroki zakres wykorzystywanych w fizjoterapii prądów.

Udogodnienia dla pacjentów

Dlaczego warto wybrać usługi rehabilitacyjne świadczone w Robmed?

  • Profesjonalna kadra fizjoterapeutów – wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów.
  • Przyjazna atmosfera – leczenie w naszym ośrodku przebiega w miłej i sympatycznej atmosferze.
  • Konkurencyjne ceny – świadczone w naszej przychodni usługi medyczne są dostępne dla każdego, oferujemy bowiem najniższe ceny w Łodzi.
  • Promocje – dla naszych pacjentów przygotowaliśmy atrakcyjne promocje oraz pakiety specjalne.