Oferta, ćwiczenia, zabiegi Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Aparatura, sprzęt zabiegowy Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Aparatura, sprzęt zabiegowy Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Oferta, ćwiczenia, zabiegi Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Oferta, ćwiczenia, zabiegi Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Aparatura, sprzęt zabiegowy Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Aparatura, sprzęt zabiegowy Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Aparatura, sprzęt zabiegowy Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Aparatura, sprzęt zabiegowy Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Aparatura, sprzęt zabiegowy Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji

Informacje ogólne o Sopockim Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji

Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji już od 2000 roku pomaga pacjentom wrócić do zdrowia i dobrej formy. Zapewniamy kompleksową opiekę po przebytych urazach i zabiegach. Nasi specjaliści skutecznie leczą wady postawy, dysfunkcje mięśni oraz stawów, a także przewlekłe bóle kręgosłupa. Pracują u nas lekarze medycyny fizykalnej i rehabilitacji medycznej, specjaliści z dziedziny balneologii oraz zespół fizjoterapeutów. Nasi specjaliści stale biorą udział w licznych kursach i szkoleniach, podnosząc tym samym swoją wiedzę i podwyższając kwalifikacje.

Proponujemy Państwu indywidualnie dobrane zestawy ćwiczeń. Przed podjęciem terapii przeprowadzamy wywiad, dokładnie badamy pacjenta w celu postawienia diagnozy, a następnie proponujemy mu najbardziej optymalne leczenie. Nasi specjaliści pracują w zawodzie od wielu lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu mogą szybko i bezbłędnie określić, z jakim typem problemu zdrowotnego mają do czynienia, oraz zastosować odpowiednią terapię.

Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana, mamy propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Prowadzimy szeroko zakrojone działania mające na celu zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej kobiet w ciąży. Specjalizujemy się w łagodzeniu bólów związanych z fizjologicznym przebiegiem ciąży. Kobietom w tym szczególnym okresie życia proponujemy masaże lecznicze oraz specjalnie opracowane systemy ćwiczeń fizycznych.

Stosujemy m.in. metodę Kinesiology Tapingu. Polega na aplikacji specjalistycznych plastrów, znajdujących szerokie zastosowanie w medycynie. Kinesiology Taping może być z powodzeniem stosowany w leczeniu bólów i obrzęków. Wpływa na znormalizowanie napięcia mięśniowego. Cechuje się dużą skutecznością, a jego efekty obserwujemy bezpośrednio po aplikacji. Co ważne, utrzymują się również po usunięciu plastrów.

Przygotowaliśmy dla Państwa pociech ćwiczenia korekcyjne mające na celu zniwelowanie wad postawy i ciała. Odpowiednio dobrane zabawy ruchowe skutecznie zmniejszą bądź całkowicie skorygują niepożądane defekty.

Chorym z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz układu ruchu proponujemy metodę manualną. Poprzez zastosowanie technik mobilizacji i odpowiedni ucisk na dotknięte bólem miejsca doprowadza się do odblokowania stawów, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie odczuwania bólu. Terapia manualna jest wysoce skuteczna może przynieść ulgę nawet w przypadkach silnego bólu. W stanach bólowych kręgosłupa stosujemy też ćwiczenia metodą McKenziego. Terapia nie tylko uśmierza ból, lecz również usuwa jego skutki.

W naszej ofercie znajdą Państwo ćwiczenia sensoryczne dla dzieci i dorosłych z nieprawidłowościami układu posturalnego. Proponowane przez nas zajęcia mają na celu usprawnienie procesów integracji zmysłów oraz małej i dużej motoryki.

Wykonujemy masaże lecznicze, sportowe oraz relaksacyjne. Oprócz tradycyjnych masażów ręcznych wykonujemy masaż wibracyjny i limfatyczny. Posiadamy fotel masujący, który uśmierzy ból i zapewni Państwu relaks.

Przeprowadzamy zabiegi fizykoterapeutyczne z wykorzystaniem ultradźwięków, prądów oraz lasera medycznego. Ich celem jest uśmierzenie bólu, likwidacja obrzęków i stanów zapalnych, a także usprawnienie ciała. Stosujemy również terapię prądami Kotza oraz TENS.

Z myślą o pacjentach wprowadziliśmy do oferty zabiegi krioterapii miejscowej. Metoda znajduje zastosowanie w leczeniu bóli stawów i mięśni, zapaleń okołostawowych i chorób reumatycznych narządów ruchu, a także urazów takich jak skręcenia czy zwichnięcia. Krioterapia działa przeciwbólowo.

Świadczymy kompleksowe usługi rehabilitacji i fizykoterapii. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego ośrodka.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nasze Centrum jest wyposażone w nowoczesny sprzęt gwarantujący bezpieczeństwo i skuteczność leczenia. Korzystamy z aparatów firm: BTL, CTL, Cosmogamma i Kriomedpol, a także Marp Elektronic, Elektronika i Elektromedycyna (EiE). Na uwagę zasługuje zwłaszcza laser wysokoenergetyczny oraz aparaty do terapii skojarzonej. Podczas zabiegów i ćwiczeń korzystamy z urządzeń takich jak m.in.:

 • Lasery biostymulacyjne – systemy firm BTL, CTL oraz MARP Electronic.
 • Evo Laser 1064 – przenośny laser wysokoenergetyczny firmy Cosmogamma.
 • Sprzęt do elektroterapii – zestaw urządzeń do zabiegów takich jak prądy diadynamiczne, galwanizacja, jontoforeza i Interdyn, a także prądy TENS, prądy Trauberta czy Kotza. Posiadamy sprzęt producentów: Cosmogamma, MARP Electronic, EiE.
 • US 10 – aparat do terapii ultradźwiękowej firmy Cosmogamma.
 • Aparat do terapii skojarzonej (zabiegu będącego połączeniem ultradźwięków z prądami) firmy BTL.
 • Terapuls – aparat do terapii falami elektromagnetycznymi wysokiej częstotliwości.
 • BTL 600 – laser wysokoenergetyczny.
 • BTL-4920 Magnet Topline, Magnetronic MF-8 (EiE), BEMER 3000 – zestawy do magnetoterapii falami elektromagnetycznymi niskiej częstotliwości.
 • Bioptron – lampa firmy Zepter do terapii światłem spolaryzowanym.
 • Lampa Sollux – lampa terapeutyczna.
 • Kriopol R 26 – aparat firmy Kriomedpol do krioterapii z użyciem ciekłego azotu.
 • Wanny do kąpieli kończyn górnych i dolnych – posiadamy produkty firmy BTL: typ Theta 20 oraz typ Zeta.
 • Mankiety do masażu limfatycznego na kończynę górną i dolną firmy BTL.

W zakresie kinezyterapii oferujemy UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego), system Redcord Therapy Master oraz Fisiotek 2000 TS (szyna CPM do ćwiczeń biernych stawów), wyciąg kręgosłupa (Santanders Lumbago) i Kinesiology Taping.

Prowadzimy ćwiczenia indywidualne i grupowe z wykorzystaniem metod PNF, Ackermanna oraz Mc Kenziego, stosujemy techniki terapii manualnej, terapię SET i ćwiczenia sensomotoryczne. Wykonujemy masaże lecznicze, sportowe i limfatyczne oraz relaksacyjne. Oferujemy też borowinę w postaci okładów, fototerapię i fotel masujący.

Udogodnienia dla pacjentów

Pacjenci Sopockiego Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji mogą skorzystać z atrakcyjnych rabatów oraz szeregu innych udogodnień. Gwarantujemy miłą atmosferę, w której wrócą Państwo do zdrowia. Otrzymaliśmy certyfikat udziału w programie „Przyjazna Przychodnia”. Posiadamy również Certyfikat ISO 9001:2008 oraz Certyfikat PN-EN 15224:2013, stanowiące potwierdzenie jakości usług świadczonych w ośrodku. W myśl zasad akcji w naszych gabinetach najważniejszy jest pacjent.

 • Gabinety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji jest placówką w pełni gotową na przyjęcie osób niepełnosprawnych.

 • Karta Sopocka – oferujemy korzystne zniżki dla posiadaczy Karty Sopockiej.

 • Różne metody płatności – za zabiegi pacjenci mogą zapłacić gotówką i kartą, istnieje także możliwość rozłożenia płatności na raty.

 • Nowość – posiadamy jako nieliczni laser wysokoenergetyczny, przy pomocy którego przeprowadzamy innowacyjne zabiegi nowej generacji.

 • Promocje dla klientów – zachęcamy do odwiedzenia naszego ośrodka w celu zapoznania się z najnowszą ofertą. Dla stałych klientów, którzy wykupują zabiegi w pakietach, mamy przygotowane atrakcyjne zniżki.

 • Dogodna lokalizacja – Centrum znajduje się w pobliżu Dworca PKP i SKM oraz przystanków ZKM.

 • Bezpłatny parking

 • Klimatyzacja

 • Przyjazna atmosfera.