Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1

DENTRUM

5,0 / 5  (14 opinii)  rozwiń
 • Łączniki implantologicznezadzwoń
 • Usunięcie zęba ósmego od 300 zł
 • Usunięcie zęba zatrzymanego od 500 zł
 • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem od 700 zł
 • Konsultacja chirurga stomatologa (przedzabiegowa)  200 zł
 • Konsultacja endodontyczna (przedzabiegowa) zadzwoń
Rybnik, ul. Cegielniana 14

Lift Med

4,6 / 5  (1138 opinii)  rozwiń
 • Odbudowa zęba kompozytem 250 zł
 • Implanty zębowe Alpha Bio 3500 zł
 • Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe 800 zł
 • Wybielanie zębów metodą nakładkową od 600 zł
 • Konsultacja stomatologiczna (przedzabiegowa)  bezpłatnie
 • Konsultacja implantologiczna (przedzabiegowa) zadzwoń
Toruń, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73

Lecznice Citomed

3,6 / 5  (588 opinii)  rozwiń
 • Znieczulenie ogólne przy zabiegu stomatologicznym od 1400 zł
 • Usunięcie operacyjne zęba stałego od 2500 zł
 • Wyłuszczenie torbieli od 3000 zł
 • Plastyka przedsionka 1500 zł
 • Konsultacja stomatologiczna (przedzabiegowa)  bezpłatnie
 • Konsultacja chirurga stomatologa (przedzabiegowa) zadzwoń
Kołobrzeg, ul. Pomorska 1B

Dental Center Z3

4,6 / 5  (30 opinii)  rozwiń
 • Odbudowa zęba kompozytem 120 zł
 • Usunięcie zęba ósmego od 215 zł
 • Usunięcie zęba zatrzymanego 480 zł
 • Dewitalizacja miazgi 95 zł
 • Konsultacja stomatologiczna (przedzabiegowa)  60 zł
 • Konsultacja chirurga stomatologa (przedzabiegowa)  72 zł
 • Konsultacja endodontyczna (przedzabiegowa)  60 zł
Wałbrzych, ul. Broniewskiego 87

A2 CLINIC

4,3 / 5  (136 opinii)  rozwiń
 • Odbudowa zęba kompozytem od 130 zł
 • Dewitalizacja miazgi 110 zł
 • Powtórne leczenie kanałowe bez mikroskopuzadzwoń
 • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem od 500 zł
 • Konsultacja stomatologiczna (przedzabiegowa) zadzwoń
 • Konsultacja endodontyczna (przedzabiegowa) zadzwoń
Warszawa, ul. Krasińskiego 58

Stomatologia Lis

4,8 / 5  (41 opinii)  rozwiń
 • RTG Pantomograficzny 100 zł
 • Implanty zębowe MIS 3000 zł
 • Resekcja w zębie jednokorzeniowym od 200 zł
 • Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe 1500 zł
 • Konsultacja stomatologiczna (przedzabiegowa)  100 zł
 • Konsultacja implantologiczna (przedzabiegowa) zadzwoń
 • Konsultacja chirurga stomatologa (przedzabiegowa) zadzwoń
Wczytaj więcej wyników

Stomatologia - informacje

Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, nie tylko gwiazd filmowych. Zdrowe, zadbane zęby to dziś wymóg stawiany wobec każdej osoby, która chce dobrze wyglądać, być za taką uważana. Zdrowie i uroda idą dziś w parze, to niemal synonimy udanego życia, które pomoże zapewnić nam dobry stomatolog. Są takie kraje na mapie Europy, do których warto jeździć w celach leczniczych. Nie tylko dlatego, że lekarzy, którzy pracują w tamtejszych klinikach cechuje profesjonalne podejście do pacjenta ani dlatego, że w placówkach tych korzysta się z najnowszej aparatury medycznej. Ważne są jeszcze inne czynniki, które znacząco wpływają na całokształt. Jakie? Stomatolog w Polsce postrzegany jest jako doskonały specjalista, ale również jako osoba przyjazna pacjentowi, a sama atmosfera w gabinecie jest przyjemna i miła.

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Denturystyka w kraju nad Wisłą

Polska staje się popularnym krajem na rynku turystyki medycznej, szczególnie stomatologicznej. Przyjeżdżają do nas cudzoziemcy, którzy chcą wyleczyć zęby i jednocześnie zrobić to w miarę tanio. Dużym zainteresowaniem cieszą się złożone operacje chirurgiczne (implantacja, podnoszenia dna zatoki szczękowej, regeneracja kości itp.), które za granicą, przykładowo w Niemczech, są bardzo drogie lub trzeba na nie długo czekać. Turystom medycznym opłaca się przyjechać do Polski i poddać zabiegom tutaj, więc korzystają z tej możliwości.

Stomatologia - pełen wachlarz usług

Polskie kliniki dorównują jakością zabiegów najlepszym zachodnim ośrodkom. Klinika Stomatologiczno-Medyczna Med-Oral (Rumia obok Gdyni) szczyci się opinią jednej z pierwszych z Polsce prywatnych placówek na europejskim poziomie. Istnieje od 1999 roku, a założyła ją dr n. med. Lidia Janda-Wasiluk. To największa klinika na Pomorzu, posiada 6 nowoczesnych gabinetów, 2 sale pooperacyjne i pracownię protetyczną z systemem CAD/CAM. Pacjenci ośrodka to zarówno Polacy, jak i zagraniczni turyści medyczni. Jej personel to profesjonaliści, którzy wciąż podnoszą kwalifikacje dzięki uczestnictwu w sympozjach naukowych. W klinice zajmują się leczeniem implantologicznym, protetycznym i stomatologią estetyczną. Zabiegi wykonuje, między innymi, lek. stom. Grzegorz Wasiluk.

Wyjątkowo dużo godnych polecenia klinik stomatologicznych mieści się w Krakowie. Należy do nich Dentimed Plus, ośrodek prowadzony przez lek. stom. Annę Nowak. To absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2007-2010 doskonaliła się w zawodzie w klinice City Dental w Sztokholmie. W swoim gabinecie wykonuje wszystkie usługi stomatologiczne – także wszczepianie implantów. Szczególnie interesuje ją protetyka odtwórcza i rekonstrukcja zwarcia.

Również klinika NeoDentis z Gdyni zajmuje się każdą dziedziną stomatologii. Zarówno lek. stom. Bożena Szatan, jak i współpracujący z nią lek. dent. Robert Kucharski wykonują zabiegi z zakresu periodontologii i leczenia kanałowego (endodoncji). Wszczepiają też implanty i przeprowadzają inne operacje chirurgiczne.

Renomowane gabinety stomatologiczne

Dr n. med. Agata Machowska (Agmadent, Kraków) ukończyła Collegium Medicum UJ. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i autorką kilku publikacji naukowych. Do jej zawodowych zainteresowań należy medycyna estetyczna i periodontologia. Jej personel to członkowie Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Wśród nich jest lek. stom. Elżbieta Łukawska, zajmująca się trudnymi przypadkami endodoncji mikroskopowej, lek. stom. Ewa Mazur, której pasją jest protetyka i chirurgia, a także lek. stom. Iwona Młyńska, specjalistka stomatologii zachowawczej.

Kolejny krakowski gabinet to DentStar. Pracują w nim absolwenci Collegium Medicum UJ, nieustannie uczestniczący w kolejnych stażach i szkoleniach. Lek. stom. Małgorzata Chłond szczególnie upodobała sobie ortodoncję i stomatologię estetyczną, z kolei lek. stom. Kinga Janczukowicz zajmuje się stomatologią ogólną, a jej pasja to ortodoncja.

Również Wrocław może być dumny ze swoich stomatologów. Jedni z najlepszych pracują w Centrum Stomatologicznym Margo, posiadającym klimatyzowane gabinety i świetny sprzęt medyczny. Placówką kieruje chirurg stomatologiczny Małgorzata Kowalska, która wszystkie zabiegi wykonuje bezboleśnie. Jej ośrodek jest w pełni dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Atmosfera kliniki przyciąga cudzoziemców – zapotrzebowanie sprawiło, że każdy lekarz zna język angielski bądź niemiecki.

Kolejny wrocławski gabinet stomatologiczny prowadzi lek. stom. Elżbieta Majorkowska. Jej pacjenci mogą liczyć na pełen wachlarz usług z dziedziny stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii stomatologicznej. Specjalistka zajmuje się też finansowanymi w ramach NFZ protezami.

Z kolei pacjenci leczący się w Toruniu często korzystają z pomocy stomatologów kliniki Denmed. Ośrodek istnieje od 1994 roku, a założyli go lek. stom. Halina i Mariusz Pankowscy. Początkowo mieścił się przy ulicy Świętopełka, później przeniesiono go w nowe miejsce (ul. Kościuszki) i zmodernizowano. Kierujący placówką lek. stom. Mariusz Pankowski przeprowadza operacje implantologiczne i zajmuje się protetyką, a jego żona, lek. stom. Halina Pankowska jest specjalistką endodoncji. Z kolei pracująca z nimi lek. stom. Anna Świniarska wykonuje zabiegi z zakresu ortodoncji.

Stomatologia w Polsce – rosnąca w siłę gałąź przemysłu i turystyki

W kraju przybywa znakomitych chirurgów i implantologów. Kliniki stają się coraz bardziej konkurencyjne, a jakość zabiegów jest znana również poza granicami Polski. Zatem zrozumiałe, że coraz więcej pacjentów ośrodków to cudzoziemcy, którzy wolą przyjechać tutaj, wyleczyć zęby profesjonalnie i taniej, a przy okazji zrobić sobie wycieczkę do jednego z naszych pięknych miast.

Współczesna stomatologia to nie tylko nieprzyjemne borowanie czy uzupełnianie ubytków. Coraz częściej dentysta jak i również wizyta w gabiniecie, czy w klinice stomatologicznej kojarzy się nie z bólem, strachem, ale z efektem estetycznym – w skrócie ze stomatologią estetyczną. Bogata gama usług leczniczych, profilaktycznych oraz estetycznych, szczególnie takich jak implanty, wybielanie zębów przyciąga uwagę coraz liczniejszej grupy pacjentów. Dokąd udać się po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia stomatologicznego w naszym kraju? Najlepiej zastanowić się nad tym, do którego miasta ma się stosunkowo najwygodniejszy dojazd. Sprawa wygląda bowiem tak, że kliniki i gabinety dentystyczne w Polsce prezentują najwyższy światowy poziom w wielu miastach, przede wszystkim w tych największych, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Szacuje się, że w ramach turystyki medycznej każdego roku do Polski przybywa 200-300 tysięcy pacjentów.

Turystyka stomatologiczna

Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

Nie ma się jednak co dziwić, że turystyka stomatologiczna do Polski cieszy sie coraz większą popularnością. Wykonywane są tutaj nie tylko wszystkie z najważniejszych i najpopularniejszych zabiegów, takie jak wszczepianie implantów, wstawianie protezy, mostu – one przede wszystkim świadczone są w bardzo atrakcyjnej cenie! Porównania statystyczne wyraźnie pokazują, że ceny usług stomatologicznych w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. W porównaniu zaś z całą strefą euro i z perspektywy krajów najbogatszych – usługi stomatologiczne  tutaj są tanie. 

Usługa stomatologia jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.