Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Stomatologia - informacje

Sprzęt medyczny w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Sprzęt medyczny w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

Klinika wielospecjalistyczna KCM Clinic,Jelenia Góra
KCM Clinic, Jelenia Góra
Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, nie tylko gwiazd filmowych. Zdrowe, zadbane zęby to dziś wymóg stawiany wobec każdej osoby, która chce dobrze wyglądać, być za taką uważana. Zdrowie i uroda idą dziś w parze, to niemal synonimy udanego życia, które pomoże zapewnić nam dobry stomatolog. Są takie kraje na mapie Europy, do których warto jeździć w celach leczniczych. Nie tylko dlatego, że lekarzy, którzy pracują w tamtejszych klinikach cechuje profesjonalne podejście do pacjenta ani dlatego, że w placówkach tych korzysta się z najnowszej aparatury medycznej. Ważne są jeszcze inne czynniki, które znacząco wpływają na całokształt. Jakie? Stomatolog w Polsce postrzegany jest jako doskonały specjalista, ale również jako osoba przyjazna pacjentowi, a sama atmosfera w gabinecie jest przyjemna i miła.

Denturystyka w kraju nad Wisłą

Polska staje się popularnym krajem na rynku turystyki medycznej, szczególnie stomatologicznej. Przyjeżdżają do nas cudzoziemcy, którzy chcą wyleczyć zęby i jednocześnie zrobić to w miarę tanio. Dużym zainteresowaniem cieszą się złożone operacje chirurgiczne (implantacja, podnoszenia dna zatoki szczękowej, regeneracja kości itp.), które za granicą, przykładowo w Niemczech, są bardzo drogie lub trzeba na nie długo czekać. Turystom medycznym opłaca się przyjechać do Polski i poddać zabiegom tutaj, więc korzystają z tej możliwości.

Stomatologia - pełen wachlarz usług

Polskie kliniki dorównują jakością zabiegów najlepszym zachodnim ośrodkom. Klinika Stomatologiczno-Medyczna Med-Oral (Rumia obok Gdyni) szczyci się opinią jednej z pierwszych z Polsce prywatnych placówek na europejskim poziomie. Istnieje od 1999 roku, a założyła ją dr n. med. Lidia Janda-Wasiluk. To największa klinika na Pomorzu, posiada 6 nowoczesnych gabinetów, 2 sale pooperacyjne i pracownię protetyczną z systemem CAD/CAM. Pacjenci ośrodka to zarówno Polacy, jak i zagraniczni turyści medyczni. Jej personel to profesjonaliści, którzy wciąż podnoszą kwalifikacje dzięki uczestnictwu w sympozjach naukowych. W klinice zajmują się leczeniem implantologicznym, protetycznym i stomatologią estetyczną. Zabiegi wykonuje, między innymi, lek. stom. Grzegorz Wasiluk.

Wyjątkowo dużo godnych polecenia klinik stomatologicznych mieści się w Krakowie. Należy do nich Dentimed Plus, ośrodek prowadzony przez lek. stom. Annę Nowak. To absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2007-2010 doskonaliła się w zawodzie w klinice City Dental w Sztokholmie. W swoim gabinecie wykonuje wszystkie usługi stomatologiczne – także wszczepianie implantów. Szczególnie interesuje ją protetyka odtwórcza i rekonstrukcja zwarcia.

Również klinika NeoDentis z Gdyni zajmuje się każdą dziedziną stomatologii. Zarówno lek. stom. Bożena Szatan, jak i współpracujący z nią lek. dent. Robert Kucharski wykonują zabiegi z zakresu periodontologii i leczenia kanałowego (endodoncji). Wszczepiają też implanty i przeprowadzają inne operacje chirurgiczne.

Renomowane gabinety stomatologiczne

Dr n. med. Agata Machowska (Agmadent, Kraków) ukończyła Collegium Medicum UJ. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i autorką kilku publikacji naukowych. Do jej zawodowych zainteresowań należy medycyna estetyczna i periodontologia. Jej personel to członkowie Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Wśród nich jest lek. stom. Elżbieta Łukawska, zajmująca się trudnymi przypadkami endodoncji mikroskopowej, lek. stom. Ewa Mazur, której pasją jest protetyka i chirurgia, a także lek. stom. Iwona Młyńska, specjalistka stomatologii zachowawczej.

Kolejny krakowski gabinet to DentStar. Pracują w nim absolwenci Collegium Medicum UJ, nieustannie uczestniczący w kolejnych stażach i szkoleniach. Lek. stom. Małgorzata Chłond szczególnie upodobała sobie ortodoncję i stomatologię estetyczną, z kolei lek. stom. Kinga Janczukowicz zajmuje się stomatologią ogólną, a jej pasja to ortodoncja.

Również Wrocław może być dumny ze swoich stomatologów. Jedni z najlepszych pracują w Centrum Stomatologicznym Margo, posiadającym klimatyzowane gabinety i świetny sprzęt medyczny. Placówką kieruje chirurg stomatologiczny Małgorzata Kowalska, która wszystkie zabiegi wykonuje bezboleśnie. Jej ośrodek jest w pełni dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Atmosfera kliniki przyciąga cudzoziemców – zapotrzebowanie sprawiło, że każdy lekarz zna język angielski bądź niemiecki.

Kolejny wrocławski gabinet stomatologiczny prowadzi lek. stom. Elżbieta Majorkowska. Jej pacjenci mogą liczyć na pełen wachlarz usług z dziedziny stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii stomatologicznej. Specjalistka zajmuje się też finansowanymi w ramach NFZ protezami.

Z kolei pacjenci leczący się w Toruniu często korzystają z pomocy stomatologów kliniki Denmed. Ośrodek istnieje od 1994 roku, a założyli go lek. stom. Halina i Mariusz Pankowscy. Początkowo mieścił się przy ulicy Świętopełka, później przeniesiono go w nowe miejsce (ul. Kościuszki) i zmodernizowano. Kierujący placówką lek. stom. Mariusz Pankowski przeprowadza operacje implantologiczne i zajmuje się protetyką, a jego żona, lek. stom. Halina Pankowska jest specjalistką endodoncji. Z kolei pracująca z nimi lek. stom. Anna Świniarska wykonuje zabiegi z zakresu ortodoncji.

Stomatologia w Polsce – rosnąca w siłę gałąź przemysłu i turystyki

W kraju przybywa znakomitych chirurgów i implantologów. Kliniki stają się coraz bardziej konkurencyjne, a jakość zabiegów jest znana również poza granicami Polski. Zatem zrozumiałe, że coraz więcej pacjentów ośrodków to cudzoziemcy, którzy wolą przyjechać tutaj, wyleczyć zęby profesjonalnie i taniej, a przy okazji zrobić sobie wycieczkę do jednego z naszych pięknych miast.

Gabinet laryngologiczny Optimum Klinika Głowy i Szyi,Warszawa
Optimum Klinika Głowy i Szyi, Warszawa
Współczesna stomatologia to nie tylko nieprzyjemne borowanie czy uzupełnianie ubytków. Coraz częściej dentysta jak i również wizyta w gabiniecie, czy w klinice stomatologicznej kojarzy się nie z bólem, strachem, ale z efektem estetycznym – w skrócie ze stomatologią estetyczną. Bogata gama usług leczniczych, profilaktycznych oraz estetycznych, szczególnie takich jak implanty, wybielanie zębów przyciąga uwagę coraz liczniejszej grupy pacjentów. Dokąd udać się po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia stomatologicznego w naszym kraju? Najlepiej zastanowić się nad tym, do którego miasta ma się stosunkowo najwygodniejszy dojazd. Sprawa wygląda bowiem tak, że kliniki i gabinety dentystyczne w Polsce prezentują najwyższy światowy poziom w wielu miastach, przede wszystkim w tych największych, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Szacuje się, że w ramach turystyki medycznej każdego roku do Polski przybywa 200-300 tysięcy pacjentów.

Turystyka stomatologiczna

Gabinet zabiegowy w Eurodent Stomatologia Gabinet zabiegowy w Eurodent Stomatologia

Klinika wielospecjalistyczna Stadmedica Centrum Medyczne,Bydgoszcz
Stadmedica Centrum Medyczne, Bydgoszcz
Nie ma się jednak co dziwić, że turystyka stomatologiczna do Polski cieszy sie coraz większą popularnością. Wykonywane są tutaj nie tylko wszystkie z najważniejszych i najpopularniejszych zabiegów, takie jak wszczepianie implantów, wstawianie protezy, mostu – one przede wszystkim świadczone są w bardzo atrakcyjnej cenie! Porównania statystyczne wyraźnie pokazują, że ceny usług stomatologicznych w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. W porównaniu zaś z całą strefą euro i z perspektywy krajów najbogatszych – usługi stomatologiczne  tutaj są tanie. 

Usługa stomatologia jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska