Tomografia komputerowa klatki piersiowej HRCT

Synonimy: badanie TK HRCT klatki piersiowej, TK HRCT klatki piersiowej, diagnostyka TK HRCT klatki piersiowej więcej »

Filtruj wyniki

Tomografia komputerowa klatki piersiowej HRCT - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Tomografia komputerowa o dużej rozdzielczości (HRCT – high resolution computed tomography) jest wskazana do szczegółowej oceny miąższu płucnego w przebiegu takich chorób jak histiocytoza X, pylica płuc i rozedma, śródmiąższowe zwłóknienie płuc oraz choroby układowe tkanki łącznej. HRCT, obok tomografii komputerowej z podaniem środka cieniującego (kontrastu) oraz tomografii w algorytmie zatorowości płucnej, stanowi jedno z badań w ocenie morfologicznej płuc oraz innych narządów klatki piersiowej w łagodnych i złośliwych procesach nowotworowych.

Ocena klatki piersiowej w badaniu tomograficznym HRCT w polskich placówkach medycznych

Tomografia komputerowa klatki piersiowej HRCT jest częścią badań, wykonywanych w Centrum Diagnostycznym Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu, gdzie w zakresie obszaru przeprowadzane jest ponadto badanie klatki piersiowej Angio TK tętnic płucnych (faza z kontrastem) z rekonstrukcją 3D. W ofercie placówki znajduje się także konsultacja badania TK. W ramach jednostki, usługi obejmują również badania RTG, USG, elektrokardiografii oraz endoskopii. Szpital oferuje ponadto dostęp do Specjalistycznego Gabinetu Pulmonologicznego oraz Opiekuna Pacjenta, który przygotowuje indywidualną i kompleksową ofertę.

Tkanki miękkie śródpiersia w przypadku zaawansowania procesów rozrostowych w obrębie płuc i śródpiersia, powietrzną tkankę płucną oraz kości, w ramach TK klatki piersiowej obrazują radiolodzy Wodzisławskiego Centrum Diagnostyki Obrazowej w Wodzisławiu Śląskim. Zakres świadczeń obejmuje HRCT klatki piersiowej oraz badanie tomografii komputerowej klatki piersiowej z kontrastem lub bez. Placówka wyspecjalizowała się w badaniach TK, a do dyspozycji pacjentów jest  transport sanitarny, zamawiany na życzenie.

W radiologii zabiegowej specjalizuje się lek. med. Katarzyna Skorupska-Kutrzyk, radiolog i specjalista diagnostyki obrazowej, absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej AM w Katowicach (2004 r.) i członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Swoje kwalifikacje pogłębia w ramach kursów radiologii i diagnostyki obrazowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, m.in. w zakresie kompleksowej diagnostyki chorób sutka, mammografii i wykrywania raka oraz zabiegów wewnątrznaczyniowych w ramach radiologii zabiegowej. 

Tomografia komputerowa klatki piersiowej HRCT – ceny w Polsce i w Londynie (Wielka Brytania)

Sala operacyjna w NZOZ Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego Sala operacyjna w NZOZ Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego

Diagnostyka śródmiąższowej choroby płuc to tylko jedno ze wskazań w badaniu klatki piersiowej TK HRCT, które w The GP Surgery wykonywane jest w cenie 335 - 509 £ (1 876 - 2 850 zł) w zależności od ilości zdjęć. Ta sama procedura w polskich pracowniach diagnostyki to wydatek rzędu 280 - 350 zł.

Tomografia komputerowa klatki piersiowej HRCT - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 270 zł
  • Radom od 350 zł
  • Lubin od 320 zł
  • Katowice od 200 zł
  • Jelenia Góra od 280 zł
  • Szczecinek od 300 zł
Pokaż więcej »
Autor: