USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Częstochowa

badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Częstochowa - informacje

Gabinet zabiegowy w Bellazone Gabinet zabiegowy w Bellazone

Badanie USG Doppler wykonuje się w celu wykrycia wszelkich zmian w układzie żylnym i jest to podstawowe badanie w diagnostyce chorób układu krążenia. Dzięki niemu można ocenić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i sercu oraz ewentualne zmiany kierunku i prędkości spowodowane obecnością przewężenia naczynia lub blokadą wewnątrznaczyniową. Podstawowymi wskazaniami do wykonania USG Doppler kończyn dolnych jest ocena stanu tętnic biodrowych, udowych, podkolanowych i piszczelowych w przypadku stwierdzenia zaburzeń przepływu krwi w przebiegu miażdżycy, teleangiektazje i żylaki oraz cukrzyca. Badanie wykonuje specjalista flebolog, chirurg naczyniowy.

Diagnostyka dopplerowska tętnic i żył kończyn dolnych – gdzie w Częstochowie wykonywane jest badanie?

Diagnostyką i leczeniem schorzeń układu tętniczego oraz żylnego zajmuje się lek med. Paweł Wodecki, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia, specjalista chirurgii naczyniowej. W swojej praktyce specjalizuje się w chirurgii naczyniowej, flebologii oraz videochirurgii, lecząc m.in. choroby tętnic (miażdżyca), choroby naczyń żylnych (żylaki kończyn dolnych) czy zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń (choroba Bürgera). USG Doppler w ramach diagnostyki i kwalifikacji do zabiegów przeprowadza podczas wizyty. Lekarz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Specjalistyczna diagnostyka ultrasonograficzna dorosłych i dzieci to oferta Gabinetu USG dr n. med. Bożeny Gabrysiak, gdzie w ramach badań dopplerowskich wykonywane jest obrazowanie żył i tętnic kończyn górnych i dolnych, naczyń jamy brzusznej, miednicy małej oraz tętnic szyjnych. W Gabinecie badania wykonywane są na aparacie Toshiba Aplio 400 z Tissue Doppler Imaging kolorowy i spektralny (Doppler tkankowy) oraz z opcją pulsacji i ciągłą – triplex mode (obraz 2D, Doppler spektralny i Doppler kolorowy w czasie rzeczywistym).

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych wykonują również lekarze Centrum Opieki i Rehabilitacji Zdrowie, a badania przeprowadzane są m.in. w profilaktyce udaru mózgu czy zatorowości płucnej. Celem badań jest m.in. wykrywanie zwężeń i niedrożności w tętnicach kończyn dolnych oraz badanie żył kończyn dolnych pod kątem zakrzepicy lub niewydolności zastawkowej. Pozostałe badania obejmują diagnostykę naczyń obwodowych, w tym tętnice nerkowe czy trzewne.

Cena badanie USG Doppler kończyn dolnych w Częstochowie i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Jak podaje Private Healthcare UK, oferta cenowa badań USG Doppler na terenie Wielkiej Brytanii jest cenowo rozbieżna i waha się od 180 £ (1 010 zł) w Preventicum (Londyn) do 429 £ (2 400 zł) w BMI The Shelburne Hospital (High Wycombe). W Częstochowie dla porównania, badania dopplerowskie układu żylnego i tętniczego kosztują 180 - 240 zł (jedna i dwie kończyny).

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 400 zł
 • Kraków od 100 zł do 320 zł
 • Łódź od 120 zł do 247 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Poznań od 100 zł do 247 zł
 • Białystok od 100 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 247 zł
 • Radom od 100 zł do 180 zł
 • Lublin od 100 zł do 200 zł
 • Gliwice od 150 zł
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.