USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Łódź

badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Łódź - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr

Badanie ultrasonograficzne dopplerowskie jest podstawowym i bardzo ważnym badaniem, które pomaga lekarzowi w postawieniu diagnozy w przypadku chorób układu żylnego i tętniczego (badanie wykrywa nawet drobne schorzenia). Lekarz może za jego pomocą znaleźć źródła miażdżycy czy zakrzepicy, bo widzi gdzie krew płynie szybciej, gdzie wolniej a gdzie się cofa.

Żyły i tętnice w nogach dobrze zbadane

Na badania dopplerowskie tętnic i żył kończyn dolnych można udać się do Pracowni Ultrasonografii - wyposażonej w ultrasonograf Hitachi, EUB 7500 - mieszczącej się w Centralnym Szpitalu Klinicznym Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ponadto są tutaj wykonywane także inne badania USG tj. dopplerowskie badania tętnic szyjnych i kręgowych (dogłowowych), badania jamy brzusznej czy badania małych narządów powierzchniowych (piersi, tarczyca, węzły chłonne i moszna). Jednym z personelu jest tutaj dr n. med. Janusz Dąbrowski, specjalista medycyny nuklearnej (II stopnia od 2001 roku) oraz chorób wewnętrznych (I stopnia od 1989 roku), który jest kierownikiem Pracowni Diagnostyki Radioizotopowej i Ultrasonografii.

W Centrum Chirurgicznym Fragmat Med można poddać się badaniu drożności żył i tętnic kończyn dolnych nowoczesnym aparatem USG Logiq P5. Badania te wykonywane są metodą Color Doppler lub Doppler. Dzięki nim lekarz może tutaj postawić odpowiednią diagnozę co do schorzenia, np. żylaków i wybrać odpowiednią metodę leczenia - przykładowo: laserową operację żylaków. Lekarzem tym jest dr Paweł Mrozowski, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1993 i II stopnia od 1998 roku), który swoje doświadczenie chirurgiczne zdobywał m.in. w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi.

Centrum Medyczne Med-Gastr z zakresu badań diagnostycznych oferuje swoim pacjentom badania ultrasonograficzne, m.in. Doppler tętnic i żył nóg, a także tętnic i żył kończyn górnych, tętnic szyjnych, guza oraz narządów wewnętrznych tj. wątroba, śledziona czy nerki. Do kadry medycznej należy tutaj dr n. med. Maciej Amsolik, chirurg ogólny od 2006 roku, który doktorem nauk medycznych został w roku 2001. Swoje doświadczenie medyczne zdobywał, pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Pacjenci, chcący zbadać swoje naczynia krwionośne w kończynach dolnych - tętnice i żyły, mogą także poddać się badaniu ultrasonograficznemu metodą dopplerowską w Przychodni Specjalistycznej Artmed. Tutaj lekarze zajmujący się chirurgią naczyniową oprócz diagnostyki układu żylnego, zajmują się także chirurgią tętnic i żył obwodowych oraz leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej i limfatycznej. Jednym z nich jest dr n. med. Marcin Kondras, specjalista chirurgii ogólnej od roku 2007, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2006 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się chirurgią naczyniową oraz wykonuje badania ultrasonograficzne. Doświadczenie zdobywał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Łodzi oraz Szpitalu MSWiA w Łodzi. 

Intermed to Centrum Medyczne, gdzie z różnych badań diagnostycznych, wykonywane są USG dopplerowskie układu krążenia. W taki sposób ocenie są tutaj poddawane żyły i tętnice kończyn dolnych, a także kończyn górnych oraz tętnice szyjne i kręgowe czy naczynia obwodowe (tętnice nerkowe i trzewne). Takimi i innymi badaniami zajmuje się dr n. med. Andrzej Marczyński, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1986 i II stopnia od 1990 roku), który tytuł doktora nauk medycznych posiada od 1997 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się badaniami USG oraz gastroskopią.

W jednej z łódzkich placówek Centrów Medycznych Medyceusz pacjent może zapisać się na badanie USG, m.in. na dopplerowskie badanie przepływowe tętnic i żył nie tylko kończyn dolnych ale także naczyń miednicy, naczyń szyjnych, dopplerowskie badanie nerek czy układu żyły wrotnej. Badania takie wykonuje dr n. med. Mirosław Wąsiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2003 roku) oraz specjalista chirurgii naczyniowej od 2011 roku, który swoje doświadczenie medyczne zdobywał, pracując w przychodniach na terenie Łodzi jako chirurg naczyniowy.

Jaka jest cena USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych w łódzkich pracowniach ultrasonograficznych, a jaka w zagranicznych?

Gabinet zabiegowy w Beauty Centrum Estetyki Gabinet zabiegowy w Beauty Centrum Estetyki

Za badanie ultrasonograficzne dopplerowskie przepływu żył i tętnic w nogach w Łodzi pacjent zapłaci 200 zł, za granicą natomiast w Londynie jest to kwota 600 zł w Walk-In Clinic.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 120 zł do 247 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 400 zł
 • Kraków od 100 zł do 320 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Poznań od 100 zł do 247 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Białystok od 100 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 247 zł
 • Radom od 100 zł do 180 zł
 • Lublin od 100 zł do 200 zł
 • Katowice od 150 zł do 247 zł
USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.