USG jamy brzusznej Toruń

Synonimy: badanie USG brzucha, badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, diagnostyka USG jamy brzusznej więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG jamy brzusznej Toruń - informacje

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Badanie ultrasonograficzne brzucha umożliwia ocenę wątroby, trzustki, śledziony i nerek, a także pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, pęcherza moczowego oraz gruczołu krokowego. Ze względu na bezinwazyjny charakter może być przeprowadzane wielokrotnie (także w celach profilaktycznych). Wśród wskazań do jego wykonania wymienia się m.in. nagłą utratę masy ciała, urazy brzucha, trudności w oddawaniu moczu, powiększenie obwodu brzucha oraz przewlekłe i ostre bóle brzucha. Dzień przed USG jamy brzusznej należy powstrzymać się od spożywania pokarmów ciężkostrawnych i napojów gazowanych. Po badaniu pacjent otrzymuje wynik badania w formie opisu oraz dokumentację zdjęciową.

Diagnostyka ultrasonograficzna narządów jamy brzusznej w Toruniu – gdzie można udać się na badanie

W Toruniu badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej wykonać może lek. med. Adam Nowak, specjalista radiolog. USG przeprowadza za pomocą nowoczesnego aparatu Acuson X300 firmy Siemens. Udać się można do niego na USG brzucha, dołów pachowych, dołów pachwinowych oraz dołów nad- i podobojczykowych. Jego oferta obejmuje ponadto diagnostykę ultrasonograficzną ślinianek, piersi, węzłów chłonnych, tarczycy, blizny pooperacyjnej oraz jąder.

Na diagnostykę ultrasonograficzną narządów jamy brzusznej udać się można również do Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Doktor. Do badań USG wykorzystuje się nowoczesny aparat ultrasonograficzny ViVID 3 Expert firmy General Electric, który zapewnia najwyższą jakość obrazowania struktur i czynności narządów. Stosuje się go do badania jamy brzusznej i nerek, węzłów chłonnych, tarczycy oraz tkanek miękkich. W ośrodku przeprowadzić można także badanie ultrasonograficzne gałki ocznej, ślinianek oraz USG narządu ruchu. Oferta Przychodni obejmuje ponadto USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych oraz żył kończyn górnych i dolnych.

USG jamy brzusznej przeprowadzić można także w Lecznicach Citomed, w których do badań USG wykorzystuje się nowoczesne ultrasonografy (USG VIVID3 firmy General Electric, USG Adara firmy Siemens, ultrasonograf z Dopplerem Nemio XG Mk2 firmy Toshiba i USG Voluson E8 BT 13 firmy General Electric Medical Systems). W ośrodku wykonać można również badanie ultrasonograficzne tarczycy, piersi oraz jąder, udać się do niego można także na USG ginekologiczne i położnicze. Oferta Lecznic obejmuje ponadto badania dopplerowskie tętnic i żył.

Cena USG jamy brzusznej w Toruniu i w Barcelonie

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

W Toruniu za badanie ultrasonograficzne narządów wewnętrznych zapłacić trzeba około 100 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa. W Gabinet de Diagnosi per la Imatge Dr García Espuche w Barcelonie wynosi ona 100 euro, czyli około 450 złotych.

USG jamy brzusznej - ceny w Toruniu na tle innych miast

 • Toruń od 200 zł
 • Żelice od 100 zł
 • Warszawa od 85 zł do 160 zł
 • Kraków od 100 zł do 210 zł
 • Łódź od 100 zł do 120 zł
 • Poznań od 80 zł do 140 zł
 • Wrocław od 90 zł do 150 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 100 zł
 • Radom od 80 zł do 90 zł
 • Gliwice od 100 zł
 • Tychy od 100 zł do 200 zł
 • Szczecin od 100 zł
 • Lublin od 80 zł do 100 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Ciechocinek oraz Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska