USG ortopedyczne Białystok

badania USG ortopedyczne, gadania ultrasonograficzne ortopedyczne, diagnostyka USG ortopedyczna

USG ortopedyczne Białystok - informacje

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

USG ortopedyczne jest to nieinwazyjne badanie, stosowane w diagnostyce schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. USG jest w pełni bezpieczne i może być wielokrotnie powtarzane. Na USG zabrać ze sobą należy wcześniejsze wyniki wszystkich badań obrazowych. Wśród wskazań do poddania się diagnostyce ultrasonograficznej narządu ruchu wymienia się m.in. urazy stawów, mięśni oraz ból w ich obrębie.

Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu w Białymstoku – gdzie można się na nie udać

Badanie USG narządu ruchu wykonać może lek. med. Michał Kwiatkowski, specjalista ortopeda i traumatolog, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Specjalizuje się m.in. w diagnostyce ultrasonograficznej ortopedycznej: udać się do niego można na USG stawów (kolanowy, biodrowy – także badanie preluksacyjne, staw skokowy, łokciowy oraz barkowy), nadgarstka oraz mięśni, a także ścięgien i kaletek. Jego oferta obejmuje ponadto diagnostykę i leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów, przykurczów mięśniowych, wad postawy i zaburzeń osi kończyn dolnych (koślawość, szpotawość kolan), a także leczenie uogólnionej wiotkości stawowej oraz urazów sportowych u dzieci i dorosłych.

Na USG ortopedyczne w Białymstoku udać się można również do Centrum Medycznego POGODNA, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej oraz ortopedii. W placówce badania USG wykonywane są za pomocą nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego Samsung Medison UGEO H60. W ośrodku pacjenci poddać się mogą USG stawów (barkowych i łokciowych, śródręcza, stawów biodrowych, kolanowych oraz skokowych), ręki, stopy, ścięgna Achillesa oraz mięśni. Oferta Centrum obejmuje także punkcję stawu i cysty, założenie i usunięcie gipsu, repozycję złamań i zwichnięć oraz wykonanie iniekcji lub blokady dostawowej.

W Białymstoku badanie ultrasonograficzne narządu ruchu jest możliwe także do przeprowadzenia w Centrum Medycznym REVITA. W placówce pacjenci poddać się mogą USG stawu kolanowego, biodrowego, barkowego, łokciowego oraz stawów małych. Do ośrodka udać się można również na badanie USG tkanek miękkich, węzłów chłonnych, jamy brzusznej oraz na diagnostykę dopplerowską. Oferta Centrum obejmuje terapię falą uderzeniową, drenaż limfatyczny oraz zabiegi przy użyciu aparatu do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej SALUS TALENT (innowacyjna walka z bólem).

Cena USG narządu ruchu w Białymstoku i w Londynie

Sala do badań USG w Humana Medica Omeda Sala do badań USG w Humana Medica Omeda

W Białymstoku za diagnostykę ultrasonograficzną ortopedyczną zapłacić trzeba około 120 złotych, podczas gdy w My Medyk Dental & Medical Centre w Londynie cena takiego badania wynosi 130 funtów brytyjskich, czyli około 700 złotych.

USG ortopedyczne - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 100 zł do 150 zł
 • Warszawa od 60 zł do 470 zł
 • Kraków od 86 zł do 390 zł
 • Wrocław od 100 zł do 200 zł
 • Łódź od 100 zł do 200 zł
 • Poznań od 120 zł do 350 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Tychy od 150 zł do 200 zł
 • Szczecin od 130 zł do 180 zł
 • Lublin od 150 zł do 280 zł
 • Gliwice od 50 zł do 100 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
USG ortopedyczne cena »
Autor: