Wczytaj więcej wyników

Usunięcie gradówki - informacje

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

Gradówka to przewlekłe zapalenie gruczołu Meiboma objawiające się miejscowym zgrubieniem w obrębie powieki dolnej lub górnej, jakie tworzy się wskutek zaczopowania gruczołów łojowych, czego powikłaniem wskutek zakażenia może być zaczerwienienie i obrzęk. Guzek leczy się poprzez nacięcie skóry i wyłyżeczkowanie zmiany wraz z jej torebką, a zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, zazwyczaj nie wymaga hospitalizacji.

Operacja gradówki

Chirurgiczna interwencja w przypadku obecności ropnia wewnątrz powieki odbywa się w sytuacji braku poprawy po zastosowaniu antybiotyków. W Szpitalu Okulistycznym Retina w Warszawie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a procedura polega na nacięciu zakażonego miejsca (na wewnętrznej stronie powieki) i usunięciu nagromadzonej płynnej treści. Nowoczesna placówka istnieje na rynku medycznym od 2004 r. i w ciągu 11 lat przeprowadzono tu ponad 6000 operacji okulistycznych. Szefem Szpitala jest dr n. med. Piotr Fryczkowski, specjalista II stopnia z okulistyki. 

W ramach Chirurgii powiek Instytutu Oka Dzięgielewska, zlokalizowanego w Wilanowie, oprócz plastyki powiek usuniemy większość zmian o charakterze medycznym i kosmetycznym, m.in.:  włókniaki, prosaki, brodawki łojotokowe oraz gradówki. Operacje w obszarze skóry powiek dają również znakomite efekty w walce z dermatochalasis (wiotką skórą powiek) oraz z odwinięciami i podwinięciami powiek. Instytut prowadzi lek. med. Monika Dzięgielewska, specjalista chorób oczu, związana z warszawskim Szpitalem Lux Med, gdzie wykonuje zabiegi okulistyczne w zakresie chirurgii jednego dnia.

Przewlekłe zapalenie gruczołu tarczkowego jakim jest gradówka z reguły nie ulega samowyleczeniu i kwalifikuje się do usunięcia chirurgicznego. Nacięcie skóry w znieczuleniu miejscowym, a następnie jej wyłyżeczkowanie to procedura stosowana w Szpitalu Wielospecjalistycznym Medeor Plus w Łodzi. Prywatna, wielospecjalistyczna jednostka medyczna istnieje od 2000 r. i oprócz okulistyki, ukierunkowana jest w swojej działalności m.in. na medycynę estetyczną. Nowoczesny Oddział Okulistyczny specjalizuje się w operacjach przeciwjaskrowych oraz zaćmy i posiada certyfikat ISO 9001:2000.

Podobną procedurę usunięcia gradówki realizuje Szpital św. Rafała w Krakowie. Wykonana w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji, jak również zakładania szwów chirurgicznych. Zakładany jest natomiast opatrunek zasłaniający gałkę oczną, a przez kilka dni należy stosować miejscowo maść z antybiotykiem. Zabieg wykonywany jest na Oddziale okulistycznym w ramach niewielkich zmian na powiekach. Ordynatorem Oddziału jest dr n. med. Ewa Filipowicz, członek m.in. Sekcji Okulistyki Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Usunięcie gradówki stanowi również ofertę Centrum Okulistycznego św. Jerzego w Poznaniu, a cennik obejmuje zabieg aparatu ochronnego oka w zakresie jednej zmiany i jednego oka, w znieczuleniu miejscowym. Placówka oferuje szeroki zakres specjalistycznych badań diagnostycznych, a w zakresie leczenia zabiegowego, dysponuje doskonale wyposażonymi salami operacyjnymi, przystosowanymi do procedur jednodniowych. Zespół medyczny tworzy m.in. dr n. med. Joanna Siwiec–Prościńska, specjalista w leczeniu chorób siatkówki, członek Zarządu Sekcji Strabologicznej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Szereg usług w zakresie okulistyki wykonują specjaliści Laguna Medical – grupy jednostek medycznych specjalizujących się na terenie kraju w leczeniu takich schorzeń, jak zez, zwyrodniała plamka żółta czy jaskra. W Gdańskim oddziale usunięcie gradówki stanowi część oferty zabiegów okulistycznych, a konsultacje i zabiegi oferowane są zarówno w ramach współpracy z NFZ, jak i odpłatnie. Kadrę medyczną tworzy m.in. lek. med. Katarzyna Górska-Butowska, specjalista chorób oczu, która zajmuje się wczesną diagnostyką i leczeniem zachowawczym jaskry.

Cena usunięcia gradówki w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W Fallodon Way Medical Centre w Bristolu, należącym do grupy dostawcy medycznego GP Care Henleaze, za zabieg all inclusive zapłacimy 250 £  (1,400 zł), a cena obejmuje zarówno konsultacje – 75 £ (420 zł), jak i procedurę usunięcia gradówki / małej torbieli na górnej lub dolnej powiece – 175 £ (980 zł).

Usunięcie gradówki - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 450 zł do 1 000 zł
 • Kraków od 300 zł do 600 zł
 • Łódź od 400 zł do 600 zł
 • Katowice od 350 zł
 • Gdańsk od 500 zł
 • Toruń od 550 zł
 • Kielce od 350 zł do 400 zł
 • Białystok od 800 zł
 • Lublin od 400 zł
 • Szczecin od 600 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 700 zł
 • Gliwice od 350 zł
Usunięcie gradówki cena »

Usługa usunięcie gradówki jest najczęściej wykonywana przez okulisty.