Witrektomia Katowice

operacja witrektomii

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Witrektomia Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

Witrektomia polega na usunięciu ciała szklistego oka, wykonaniu technik dodatkowych (np. usunięcia błon z siatkówki) oraz wypełnieniu gałki ocznej płynem, gazem lub olejem silikonowym (w zależności m.in. od przyczyn zabiegu oraz prognoz pooperacyjnych). Procedura przeprowadzana jest w trybie ambulatoryjnym i w znieczuleniu miejscowym. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się trakcyjne odwarstwienie siatkówki, obecność ciał obcych wewnątrzgałkowych, które wnikają do ciała szklistego, a także degeneracyjne otwory w plamce, błony przed i podsiatkówkowe, niedrożność naczyń siatkówki oraz krwotoki podsiatkówkowe.

Chirurgia szklistkowo-siatkówkowa w Katowicach – gdzie udać się na zabieg

Witrektomia możliwa jest do przeprowadzanie w Centrum Medycznym Angelius Provita w Katowicach. Szpital jest jedyną niepubliczną placówką w Katowicach, która posiada pozytywną akredytację instytucji Centrum Monitorowania Jakości. Procedura witrektomii w placówce przeprowadzana jest za pomocą nowoczesnego aparatu z laserem Constellation Vision System. Urządzenie pozwala na wykonywanie około 5 000 cięć na minutę oraz posiada system kontroli cyklu pracy noża, co znacząco skraca czas zabiegu oraz zwiększa bezpieczeństwo pacjenta. Zabieg poprzedzony jest konsultacją zarówno ze specjalistą okulistyki, jak i anestezjologii.

W swojej ofercie operację witrektomii ma także dr n. med. Rafał Leszczyński, specjalista chorób oczu. Doświadczenie zdobywał w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Jest współautorem prezentacji „Repozycja podwichniętych wszczepów wewnątrzgałkowych z zastosowaniem technik chirurgii witreoretinalnej”, która została wygłoszona na VI Sympozjum Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Z zakresu zabiegów witreo-retinalnych, przeprowadza operacje otworu plamki (I-IV stopień), operacje błon przedsiatkówkowych i operacje odwarstwienia siatkówki, a także operacje w krwotoku do ciała szklistego oraz operacje w retinopatii cukrzycowej.

W Chorzowie witrektomię przeprowadzić można w Prywatnym Szpitalu „Weiss Klinik”. Placówka należy do wiodących ośrodków okulistycznych w kraju. W szpitalu w trakcie zabiegu stosowany jest aparat do witrektomii firmy Alcon, który wykonuje 3 nacięcia ściany gałki, przez które specjalista wprowadza narzędzia. Oferta placówki obejmuje zarówno operacje, które wymagają założenia szwów po zabiegu (w technice 20G) oraz operacje bezszwowe (w technice 23G i 25G). Z zakresu zabiegów z tego obszaru w placówce wykonywane są operacje oleju silikonowego, witrektomii z olejem, witrektomii połączonej z usunięciem zaćmy metodą fakoemulsyfikacji oraz operacje opasania gałki ocznej.

Cena zabiegu witrektomii w Katowicach i w Guadalajarze

Sprzęt medyczny w Centrum Lekarskie Alfa Sprzęt medyczny w Centrum Lekarskie Alfa

W Katowicach za operację witrektomii zapłacić trzeba około 5 000 złotych. W Salutaris Medical Centre w Guadalajarze w Meksyku cena takiej procedury wynosi 17 900 dolarów amerykańskich, czyli około 68 000 złotych.


Witrektomia - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 5600 zł
 • Warszawa od 6500 zł
 • Rzeszów od 4900 zł
 • Lublin od 5200 zł
 • Gdynia od 6000 zł
 • Kraków od 4900 zł
 • Szczecin od 7000 zł
 • Rybnik od 5800 zł do 6600 zł
 • Chorzów od 4950 zł do 5950 zł
 • Nałęczów od 4900 zł
 • Skoczów od 1500 zł
Witrektomia cena »

Usługa witrektomia w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu witrektomia w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice oraz Jastrzębie-Zdrój.