Wizyta domowa - odtruwanie poalkoholowe Warszawa

odtruwanie poalkoholowe na telefon, odtruwanie w domu przez lekarza, odtruwanie lekarz do domu więcej »

Wizyta domowa - odtruwanie poalkoholowe Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w E-Kosmea Paweł Dąbrowski Gabinet zabiegowy w E-Kosmea Paweł Dąbrowski

Alkohol zaburza metabolizm większości narządów – najbardziej narażony jest mózg, nerwy obwodowe i wątroba, a także serce, nerki i mięśnie. W dużych stężeniach działa jak toksyna, w wyniku czego u osoby przewlekle pijącej występują objawy zatrucia. Ma to też miejsce po zaprzestaniu picia lub znacznym ograniczeniu ilości przyjmowanego alkoholu, co objawia się Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym (AZA). W takich sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie odtrucia alkoholowego, czyli inaczej detoksykacji. Obejmuje ona objawowe leczenie zatrucia organizmu alkoholem etylowym.

Detoksykacja (Detox lub odtruwanie alkoholowe) polega na podaniu choremu odpowiednich leków i preparatów. Należy do nich sól fizjologiczna, glukoza, PWE, witaminy z grupy B, leki przeciwdrgawkowe, leki uspokajające oraz sód i potas. Leczenie obejmuje też złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego: lęku, zaburzeń świadomości, drżenia bądź omamów. Duża część pacjentów jest w stanie normalnie funkcjonować już parę godzin po detoksykacji, ale odtrucie alkoholowe może trwać również kilka dni.

Ośrodki oferujące pomoc przy zatruciu alkoholem

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą liczyć na pomoc wielu wyspecjalizowanych specjalistów z dużym doświadczeniem w odtruwaniu poalkoholowym. Godna uwagi jest placówka Alkamed – prywatna firma medyczna, która przeprowadza odtrucia poalkoholowe od 1991 roku. Zespół lekarzy i pielęgniarek wykonuje detoksykację na terenie Warszawy i okolic (do 100 km). Od początku działalności ośrodek specjalizuje się w leczeniu uzależnień od alkoholu w domu pacjenta, a odtrucia prowadzone są w oparciu o leki objawowe i psychotropowe. Uzależnionym od alkoholu proponuje się terapię indywidualną u  psychoterapeutów, a także zapewnia im wizyty lekarskie i pielęgniarskie w każdym miejscu.

Duże doświadczenie w odtruwaniu poalkoholowym posiada też dr n. med. Piotr Lesiuk, chirurg pracujący na Oddziale Ratunkowym Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Od 2003 roku pomógł już ponad 1000 pacjentów. W ramach domowych wizyt lekarskich przeprowadza farmakoterapię alkoholizmu – stosuje m.in. Akamprozat, Esperal oraz Naltrexon.

Kolejną placówką, której lekarze zajmują się detoksykacją w ramach wizyt domowych, jest Sono-Med. Terapię leczenia alkoholizmu prowadzą na terenie Warszawy i okolic. Oferują usługi odtruwania poalkoholowego i dalsze leczenie alkoholizmu. Zgłaszający się do ośrodka chorzy mogą liczyć na pomoc terapeuty, opiekę medyczną i usługi pielęgniarskie.

Pomoc osobom walczącym z nałogiem oferuje również Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień Olcha. Prowadzi terapię uzależnień, terapię współuzależnienia oraz terapię DDA. Specjaliści placówki udzielają porad i konsultacji oraz gwarantują całkowitą dyskrecję i anonimowość. Ośrodek współpracuje z lekarzami, którzy przeprowadzają odtruwanie w domu pacjenta. Do zespołu medycznego placówki należy Mariusz Janiszewski, pedagog o specjalizacji profilaktyka uzależnień. Wraz z nim pracuje Ewa Krogulec, instruktor terapii uzależnień i współuzależnienia, oraz Katarzyna Piaskowska-Kondrusik, psychiatra. Obie specjalistki posiadają 21-letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.

Odtruwanie poalkoholowe w domu pacjenta

Lekarze ośrodka Azamed w celu przerwania ciągu alkoholowego podają pacjentowi odpowiednie leki, elektrolity, witaminy i inne preparaty wspomagające, by zapewnić mu jak najlepsze samopoczucie. Przystępują także do zaplanowania dalszego leczenia usuwającego skutki ciągu. Ceny terapii ustalane są bezpośrednio z pacjentem, a ośrodek zapewnia mu pełną dyskrecję.

Kolejnym specjalistą, do którego można zwrócić się z prośbą o pomoc w takich sytuacjach, jest lek. med. Adam Balcer, kierownik działu detoksykacji Lecznicy Euromed Kabaty. Ośrodek oferuje całodobowe wizyty domowe oraz szybki dojazd na terenie Warszawy i okolic. Pacjenci są poddawani odtruwaniu poalkoholowemu, a w razie potrzeby (i za zgodą chorego) przeprowadza się implantację Esperalu bądź Naltrexonu. W trakcie leczenia opieką psychologiczną otacza się pacjenta i jego najbliższych.

Wśród lekarzy zajmujących się profesjonalnym odtruwaniem poalkoholowym znajduje się również lek. med. Wojciech Borucki z kliniki Bormed. Ośrodek zapewnia chorym specjalistyczną opiekę w zakresie odtrucia po alkoholu i szeroki zakres usług w zwalczaniu objawów ciągów alkoholowych. Lekarze placówki gwarantują szybki dojazd na terenie województwa mazowieckiego przez całą dobę.

Wizyty domowe, w ramach których przeprowadzana jest detoksykacja, oferuje także lek. med. Tomasz Okniński (Indywidualna Praktyka Lekarska Tomasz Okniński), chirurg. Jeszcze jednym specjalistą dojeżdżającym do pacjenta w celu odtrucia alkoholowego jest lekarz medycyny rodzinnej Dariusz Perucki. Gwarantuje pacjentom całodobową opiekę lekarską oraz stały monitoring w trakcie trwania procesu detoksykacji.

Na pomoc przy zatruciu alkoholowym mogą liczyć również pacjenci Poradni Leczenia Uzależnień Primo Medica. Zespół medyczny ośrodka przeprowadza terapie detoksykacyjne (Detox) pod kierunkiem lekarza specjalisty, a także terapie osób po odstawieniu środka uzależniającego. Opieką obejmuje się zarówno pacjenta, jak i osoby współuzależnione. Leczenie tego rodzaju oferuje też Centrum Medyczne Alcor, działające na terenie Warszawy. Placówka istnieje od 1994 roku, co oznacza, że specjaliści Centrum mogą się poszczycić dużym doświadczeniem klinicznym. Wizyty domowe w celu detoksykacji można zamawiać całodobowo.

Odtrucie poalkoholowe w Warszawie

Sala operacyjna w E-Kosmea Paweł Dąbrowski Sala operacyjna w E-Kosmea Paweł Dąbrowski

Warszawa jest miastem, w którym pracuje wielu doświadczonych specjalistów w poalkoholowym odtruwaniu organizmu. Zazwyczaj lekarze dojeżdżający do pacjenta oferują wizytę domową na terenie samej stolicy bądź w promieniu 100 km. Jak podaje serwis Poradnik Zdrowie, odtrucie poalkoholowe w ciągu dnia kosztuje 150-200 zł, ale w nocy jest już drożej – koszt takiej wizyty może osiągnąć ok. 400 zł. Z tego typu pomocy korzystają nie tylko osoby przewlekle pijące, ale i ludzie, którzy uczestniczyli w zbyt mocno zakrapianym alkoholem przyjęciu, bankiecie bądź imprezie integracyjnej. Nierzadko są to także zagraniczni turyści, którzy przyjechali do Warszawy skosztować tutejszych atrakcji. Poddają się odtruciu, ponieważ następnego dnia chcą bądź muszą normalnie funkcjonować (wracają do kraju lub uczestniczą w ważnej konferencji).

Wizyta domowa - odtruwanie poalkoholowe - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 600 zł do 700 zł
  • Częstochowa od 750 zł do 1 000 zł
  • Wrocław od 500 zł
Wizyta domowa - odtruwanie poalkoholowe cena »

Pacjenci szukali zabiegu wizyta domowa - odtruwanie poalkoholowe w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: