Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Bydgoszcz

likwidacja fałd na twarzy własnym tłuszczem, likwidacja bruzd na twarzy własnym tłuszczem

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Bydgoszcz - informacje

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Lipofilling – to zabieg, który polega na implantacji wysokiej jakości komórek tłuszczowych we wskazany obszar, jakim najczęściej jest twarz, piersi lub pośladki, a w ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się również dłonie i narządy płciowe. W medycynie regeneracyjnej nie ma ograniczeń wiekowych dla pobierania jak i skuteczności zastosowania komórek tłuszczowych. Tkanka ta jest doskonałym źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC), które są „multipotentne”, co oznacza, że mogą się różnicować w więcej niż jeden gatunek wyspecjalizowanych komórek w naszym ciele. 

Transfer komórek tłuszczowych

Mikroprzeszczep tkanki tłuszczowej w zakresie procedury odmładzającej wykonamy w Centrum Chirurgicznym – Chirurgia Plastyczna Bieńkowski. Lipofilling, czyli wypełnienie tłuszczem odpowiednich warstw tkankowych na twarzy (fałdy nosowo – wargowe) stanowi alternatywę dla syntetycznych wypełniaczy i stosowany jest tu nie tylko w celach korekcji, ale także poprawy jakości skóry. Niskie ryzyko zabiegu wynika z autogenności materiału. Procedura wykonywana w dwóch etapach, wymaga powtórzenia po około 3 miesiącach. Centrum, jakie powstało w 2003 r., oprócz chirurgii plastycznej świadczy także usługi z zakresu chirurgii ogólnej i ginekologii.

Lipofilling czyli wypełnianie tłuszczem w celu poprawy owalu twarzy, wymodelowania zapadniętych policzków oraz korekcji kształtu ust i skóry wokół nich oferuje Skin Flower. Zabieg polega na transferze komórek tłuszczowych – pobraniu ich z fałdów brzusznych lub ud, a następnie odwirowaniu i wszczepieniu go w okolice poddane korekcji. Jest to jedna z metod, jaką tu zrealizujemy w zakresie wolumetrii i zabiegów anti – aging, choć w odróżnieniu od pozostałych – jedyna oparta na autologicznym materiale, wraz z wykonywanym tu również osoczem bogatopłytkowym. Szeroki wachlarz zabiegów, uzupełnia oferta profesjonalnych szkoleń z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Przeszczep tkanki tłuszczowej, dzięki zawartym w nim żywym komórkom macierzystym, stosowany jest także do korekty zmian wywołanych procesem starzenia (zwiotczenie skóry) oraz ubytków pourazowych i wad wrodzonych. W Klinikach Bieńkowscy Esteticmed.pl, przeznaczoną do takich celów tkankę tłuszczową pozyskuje się metodą mikroliposukcji, z użyciem cienkiej kaniuli w znieczuleniu miejscowym. Wysokiej jakości materiał jest następnie implantowany w fałdy nosowo – wargowe, okolice jarzmowe czy usta. Kliniki są m.in. członkiem Światowego Towarzystwa Medycyny Anti Aging oraz Europejskiego Towarzystwa Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej.

Ostrzykiwanie tłuszczem własnym twarzy – lipofilling, oferuje w ramach Chirurgii plastycznej Centrum Medyczne Gizińscy, gdzie autogenny materiał podawany jest pod powieki dolne w celu usunięcia cieni pod oczami, powiększenia ust oraz wypełniania zmarszczek. Z uwagi na to, że około 30 – 40% komórek ulegnie absorbcji, procedura wymaga powtórzeń. Zabiegi wykonuje dr n. med. Jarosław Markowicz, specjalista chirurgii plastycznej oraz  specjalista chirurgii dziecięcej, certyfikowany w zakresie zastosowania Macrolane oraz Botoxu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. 

Zanik tkanki tłuszczowej w procesie starzenia się skóry jest jednym z czynników jakie wpływają na zmianę rysów twarzy oraz spadek jej objętości. Przeszczep autologicznego tłuszczu w miejsca ubytków pomaga przywrócić równowagę w rozmieszczeniu tkanek miękkich twarzy – FAT rebalancing. Taki zabieg wykonywany jest w Pomorskim Centrum Medycyny Estetycznej w Toruniu, gdzie dla osiągnięcia lepszego efektu tłuszcz wzbogaca się osoczem bogatopłytkowym. Ośrodek istnieje od 1995 r. i obecnie w jego skład wchodzi Specjalistyczna Praktyka Lekarska Pcme Med oraz Clinica Estetica. Zabiegi wykonuje lek. med. Artur Markowski, dermatolog, alergolog, lekarz medycyny estetycznej. 

Ile kosztuje lipofilling twarzy w Bydgoszczy i w Barcelonie?

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Za mikroprzeszczep tłuszczu u chirurga plastycznego, dr Montserrat Salvador Lopez, która poza Barceloną swoją praktykę prowadzi także w Madrycie i Zaragozie (Zaragoza Hospital de Día Quirón), zapłacimy 1850 € (7955 zł). To niemal równowartość dwóch zabiegów wykonanych w kraju.  

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Plewiska od 4 500 zł
 • Warszawa od 2 990 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł
 • Wrocław od 2 200 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 4 800 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 1 800 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 000 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem cena »

Usługa wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga plastycznego i lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Autor: