Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Częstochowa

likwidacja fałd na twarzy własnym tłuszczem, likwidacja bruzd na twarzy własnym tłuszczem

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem Częstochowa - informacje

Tłuszcz jest najlepszym materiałem wypełniającym tkanki miękkie. Stosowany do iniekcji w celu remodelingu, nie jest jednak materiałem trwałym i procedura może wymagać kolejnych zabiegów. Wskutek absorbcji, w ciągu kilku miesięcy wchłonięciu ulega około 40% przeszczepionej tkanki. Ponieważ standardowa procedura zakłada transplantację ściśle określonej dawki, z uwagi na ryzyko deformacji, zabieg powinien być powtarzany po okresie 3 – 6 miesięcy.

Tłuszcz – nasz własny kapitał młodości

Wypełnianie kurzych łapek, bruzd i linii uśmiechu oraz nadanie objętości okolicom takim, jak policzki czy usta to standardowe procedury stosowane w zakresie modelowania twarzy własnym tłuszczem. Zabieg bazujący na wykorzystaniu tego biologicznego wypełniacza, stanowi część oferty Chirurgii Plastycznej Oddziału Położniczo – Noworodkowego Centrum Położniczego Św. Łukasza. Nowoczesne techniki lipofillingu stosuje w swojej praktyce lek. med. Aleksandra Łuniewska, związana z Oddziałem Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu.  

Mikroliposukcję – pobranie własnych komórek tłuszczowych poprzez liposukcję do ponownego wstrzyknięcia w obszar twarzy wykonują lekarze Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl. Po odpowiednim przygotowaniu materiału następuje implantacja w fałdy nosowo – wargowe twarzy, okolice jarzmowe czy usta. Ponadto, w Klinikach lipotransfer stosowany jest do korekty ubytków objętości związanych ze starzeniem i wiotczeniem skóry, a także rekonstrukcji ubytków pourazowych lub wad wrodzonych. Marka Esteticmed.pl funkcjonuje od 2011 r. – od momentu połączenia Gabinetu Estetyka w Częstochowie i Kliniki Esteticmed.pl w Bydgoszczy. 

Technologia autologicznego przeszczepu tłuszczu Puregraft to możliwość selektywnego oczyszczenia tkanki tłuszczowej z zanieczyszczeń takich jak krew czy wolne lipidy, co minimalizuje stany zapalne. W swojej praktyce stosuje ją Centrum Medyczne Veno – Med z Lublińca, a tak przygotowana tkanka jest następnie podawana w skórę twarzy, w celu zwiększenia objętości wskazanych partii. Pacjenci mogą skorzystać z terapii łączonej tłuszczu z implantem w postaci osocza bogatopłytkowego. Zabieg lipofillingu przeprowadza lek. med. Bożena Jendrysik, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog.

Oferta Lipoline Clinic z Katowic w zakresie redukcji zmarszczek za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej obejmuje dwa etapy: w pierwszym tłuszcz pobierany jest z brzucha, ud lub lędźwi z użyciem metody Palomar SlimLipo 3D, w drugim następuje selekcja komórek tłuszczowych metodą Adivive™ – najnowszą obecnie techniką separacji tkanki tłuszczowej. Dodatkowym wskazaniem do zastosowania metody jest zwiotczała i ścieńczała skóra. W autogennych mikroprzeszczepach specjalizuje się lek. med. Konrad Januszek, specjalista II stopnia z chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej.

Zmarszczkom „nie” mówi także lek. med. Arkadiusz Kuna, specjalista chirurgii plastycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej w Katowicach, który swoją praktykę prowadzi od 1979 r. Wypełnianie ubytków własną tkanką przeprowadza standardowo – w dwóch etapach: pobierając materiał specjalną kaniulą, separując tkankę i podając w okolice ubytków. W przeciwieństwie do wypełniaczy syntetycznych, tłuszczu jest więcej 15 – 20 ml i podaje się go głębiej, co zdaniem lek. Kuny daje bardzo dobry efekt końcowy. Lek. Kuna związany jest z Kliniką Chirurgii Plastycznej Artplastica w Szczecinie. 

Zdaniem dr n. med. Artura Sandelewskiego, specjalisty chirurgii ogólnej i lekarza medycyny estetycznej z Kliniki chirurgii i medycyny estetycznej  EsteUroda w Jaworznie, transfer tłuszczu jest doskonałą alternatywą dla wypełniaczy syntetycznych w korekcji zmarszczek twarzy, wypełnienia „marionetek” czy powiększenia ust. Tkanka tłuszczowa przeszczepiana jest tu w pewnym nadmiarze, z uwagi na jej częściową biodegradację. W klinice, w celu polepszenia ilości przyjmowanych komórek tłuszczowych uzyskany tłuszcz wzbogaca się o czynniki wzrostu uzyskiwane z płytek krwi. 

Ile zapłacimy za lipotransfer w Częstochowie i w Kolonii?

Pod względem ceny, w Polsce oferta jest znacznie korzystniejsza. U dr. med. Mariana Ticlea z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Estetycznej T – Klinik, lipofilling zaczyna się od 2000 € (8400 zł).

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Plewiska od 4 500 zł
 • Warszawa od 2 990 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł
 • Wrocław od 2 200 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 4 800 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 1 800 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 000 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem cena »

Usługa wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: