Zabiegi przeszczepiania włosów

Synonimy: transplantacja włosów, przeszczepy włosów u mężczyzn, przeszczep włosów u kobiet więcej »

Filtruj wyniki
Gdańsk  Al. Grunwaldzka 549

Piękno i Medycyna Dr Pernak

ocena 4.8 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Począwszy od tego że Klinika jest bardzo ładna, czysta i miło się tam wchodzi do tego że obsługa jest bardzo miła i sympatyczna. Pan doktor rzeczowy, odpowiedział na wszystkie nasze pytania przed zabiegiem. Doktor który robił przeszczep bardzo sympatyczny i fachowy." 

Zabiegi przeszczepiania włosów - informacje

Kadra w A-Derm-Serwis Kadra w A-Derm-Serwis

Współcześnie coraz więcej ludzi zmaga się z problemem nadmiernego łysienia. By temu zaradzić, stosują różne metody, począwszy od leczenia farmakologicznego i mezoterapii, a skończywszy na transplantacji włosów. Przeszczepianie włosów jest coraz częściej wybieraną procedurą medyczną, ponieważ dzięki niej pacjenci mogą odzyskać włosy w stosunkowo szybki sposób. Włosy pobierane są z obszaru biorczego i po odpowiednim przygotowaniu wprowadzane w miejsca dotknięte łysieniem.

Coraz więcej klinik oferuje kilka sposobów transplantacji. Klasyczną techniką przeszczepu włosów jest FUT (Follicular Unit Transplantation), polegająca na pobraniu paska włosów – stąd druga nazwa metody, „STRIP” – z tyłu lub boku głowy i podzieleniu go na niewielkie unity, które wprowadza się w miejsce przerzedzenia włosów. Wadą zabiegu jest dość wyraźna blizna po wycięciu paska, ale za to po przeszczepie włosy nabierają gęstości, co dla wielu osób jest wystarczającym powodem do wybrania właśnie tej techniki. Z kolei ci, którzy chcieliby nosić krótkie fryzury i nie zaakceptują dużej blizny, wybierają nowszą metodę FUE (Follicular Unit Extraction). Zabieg tą techniką trwa o wiele dłużej, ponieważ w jego trakcie pobiera się nie cały pasek włosów, a poszczególne unity. Zaletą FUE jest niewidoczność i niewielki rozmiar blizn. Wariantem FUE jest BHT (Body Hair Transplant), przy którym włosy pobiera się nie tylko z głowy, ale i z brody, klatki piersiowej lub spod pach.

Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, a czas ich trwania jest uzależniony od rodzaju metody i wielkości obszaru, w jaki mają zostać przeszczepione transplanty. Mogą trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin.

Polscy specjaliści w przeszczepach włosów

Osoby, które zdecydowały się na poddanie transplantacji włosów, mają duży wybór renomowanych klinik i znakomicie wykwalifikowanych lekarzy. Nowoczesne placówki znajdują się w każdym większym mieście kraju, a specjaliści zajmujący się przeszczepami oferują pacjentom kilka technik zabiegowych. Dobrym przykładem jest dr Artur Sandelewski (San-Med Hair Transplant, Bielsko-Biała), który przeprowadza transplantację metodą FUT, FUE oraz BHT, a prócz tego osobiście nadzoruje personel, który zajmuje się wszczepianiem gotowych do transplantacji włosów. Dr Sandelewski jest członkiem International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS), a wiedzę na temat chirurgii odtwórczej włosów zdobywał u najlepszych specjalistów w tej dziedzinie – przeszedł szereg szkoleń hands-on u boku dr Akaki Tsilosani oraz dr Vinzenzo Gambino.

Członkiem ISHRS jest także lek. med. Renata Celarek z Hair-Med w Rzeszowie, specjalistka z 15-letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu przeszczepów włosów. Swój dyplom nostryfikowała w 1996 roku w USA, tam też doskonaliła umiejętności w jednej z najlepszych klinik oferujących transplantację włosów. Pacjenci przyjeżdżający do niej z innych miast lub z zagranicy mogą liczyć na możliwość rezerwacji miejsca w pobliskim hotelu.

Wybitnym specjalistą w transplantacji włosów jest dr Jerzy Kolasiński (Klinika Kolasiński, Swarzędz – Nowa Wieś), który po raz pierwszy przeprowadził taki zabieg w 1984 roku, stając się tym samym pionierem polskiej chirurgii odtwórczej włosów. Jest członkiem ISHRS oraz Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów (American Society of Hair Restoration Surgery). Jest również autorem ponad 140 artykułów i prezentacji poświęconych chirurgii odtwórczej włosów, a także chirurgii estetycznej. Prócz tego zajmował się prowadzeniem kursów w Amerykańskiej Akademii Chirurgii Kosmetycznej i International Society of Hair Restoration Surgery. Wykonuje zabiegi metodą FUT, FUE oraz BHT, a miejsce, z którego pobiera pasek skóry do przeszczepu włosów, zszywa techniką TC (Trichophytic Closure), zmniejszając w ten sposób widoczność powstałej blizny.

Prawie od początku powstania Kliniki Kolasiński współpracuje z nią wybitny chirurg, dr n. med. Wojciech Piotr Zieliński. Wykonuje zabiegi przeszczepu włosów od 1985 roku, co również pozwala na umieszczenie go w gronie prekursorów chirurgii odtwórczej włosów w Polsce. Od siedmiu lat przeprowadza w Warszawie konsultacje z zakresu chirurgii włosów i chirurgii estetycznej. Jest również wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów.

Nowoczesne techniki transplantacji włosów

Coraz popularniejszą metodą transplantacji włosów jest zabieg z użyciem urządzenia SAFER (NeoGraft) francuskiej firmy Medicamat. Procedura może być przeprowadzana zarówno w przypadku łysienia, jak i podczas rekonstrukcji lub korekty brwi. Technologia S.A.F.E.R. pozwala na pełne zasłonięcie blizn pooperacyjnych przy jednoczesnej minimalizacji uszkodzeń przenoszonych włosów i przyspieszeniu czasu trwania zabiegu. Stosuje ją m.in. dr Aleksandra Kulczycka z wrocławskiego Centrum Estetyki Dr Kulczycka, a także warszawska Estederm Klinika Ambroziak, w której zabiegi wykonuje dr Marcin Ambroziak.

Kliniką stosującą nowoczesne techniki transplantacji jest również New Hair Clinic w Warszawie. Prócz metody STRIP przeprowadza się w niej FUE, a zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowany zespół lekarzy. Znakomicie wyszkoleni asystenci medyczni dzielą włosy pochodzące z pasma tkanki dawcy na naturalne grupy mieszków włosowych, a precyzję podczas pracy zapewniają im mikroskopy stereofoniczne.

Jeszcze jedną placówką, w której można poddać się transplantacji włosów, jest klinika Solumed w Poznaniu. Zabiegi są wykonywane techniką FUT – przeszczep włosów jest procedurą ambulatoryjną trwającą ok. 3-8 godzin. Członkami zespołu medycznego kliniki są doświadczeni chirurdzy: dr Andrzej Bielecki oraz dr Tomasz Dydymski.

Transplantacja włosów w Polsce – skuteczność i profesjonalizm

Gabinet zabiegowy w Der-Med Gabinet zabiegowy w Der-Med

W polskich klinikach pojawia się coraz więcej zagranicznych turystów medycznych. Przyciąga ich korzystna różnica cenowa, wysoka jakość zabiegów, a także doświadczenie i umiejętności wykonujących je lekarzy. Na poddaniu się transplantacji w naszym kraju najwięcej oszczędzają Brytyjczycy, Niemcy, Amerykanie i mieszkańcy państw skandynawskich – ceny przeszczepów włosów w ich państwach są bardzo wygórowane. Przykładowo, w amerykańskiej klinice Wolf Medical Enterprises koszt wszczepienia 1 tys. unitów metodą FUT wynosi 16 340 zł, podczas gdy w Polsce ceny zabiegów zaczynają się od 4 tys. złotych (takie stawki oferuje dr Piotr Osuch z warszawskiego ośrodka Lasermed). Za pieniądze, które cudzoziemcy wydaliby w swoim kraju na zabieg, u nas mogą wypocząć i spędzić udany urlop. Zatem nic dziwnego, że coraz częściej wolą przyjechać do Polski.

Zabiegi przeszczepiania włosów - ceny w różnych miastach

  • Kraków od 1 000 zł
  • Warszawa od 900 zł do 20 800 zł
  • Wrocław od 5 000 zł do 12 000 zł
  • Katowice od 2 600 zł
  • Poznań od 4 000 zł do 6 000 zł
  • Gliwice od 12 zł
  • Lublin od 3 000 zł
  • Tychy od 7 800 zł
  • Gdańsk od 2 000 zł
  • Częstochowa od 1 600 zł do 8 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa zabiegi przeszczepiania włosów jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska