dr n. med. Oksana Wojas

otolaryngolog, alergolog

  • Konsultacja laryngologiczna180 zł
  • Konsultacja alergologiczna180 zł
  • Konsultacja laryngologiczna dziecięca180 zł
  • Konsultacja alergologiczna dziecięca180 zł
  • Pokaż więcej (6)

lek. Anna Szyszka

pediatra, alergolog, pulmonolog dziecięcy

  • Konsultacja pediatryczna180 zł
  • Konsultacja pulmonologiczna180 zł
  • Konsultacja alergologiczna180 zł
  • Konsultacja alergologiczna dziecięca180 zł
  • Pokaż więcej (4)

Alergolodzy - informacje

Autor:

Alergolog to specjalista, zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób alergicznych układu oddechowego, układu pokarmowego oraz skóry. Podczas konsultacji z pacjentem specjalista alergologii przeprowadza szczegółowy wywiad na temat objawów uczulenia oraz wykonuje odpowiednie badania diagnostyczne, wykrywające alergeny na jakie uczulony jest pacjent. Do wykonywanych przez alergologa badań można zaliczyć m.in. testy skórne lub spirometrię (badanie mierzące objętość i pojemność płuc). Ponadto alergolog informuje pacjenta o profilaktyce zapobiegającej lub osłabiającej choroby alergiczne z zakresu karmienia piersią niemowląt lub zasad prowadzenia diety eliminacyjnej. 

Oferta diagnostyczna i lecznicza polskich alergologów

Jednym z polskich alergologów jest lek. med. Bogumiła Szymkowiak-Wegner, specjalista alergologii (II stopnia od 2002 roku) oraz specjalista pediatrii (II stopnia od 1984 roku), która przyjmuje pacjentów w swoim prywatnym gabinecie lekarskim w Pile. Doświadczenie z zakresu alergologii zdobywała podczas pracy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Pile oraz w Szpitalu Powiatowym w Trzciance. W leczeniu chorób alergicznych skóry, układu oddechowego czy pokarmowego przeprowadza odczulanie, czyli immunoterapię swoistą (SIT), zleca klasyczną farmakoterapię oraz nebulizacje (inhalacje).

Kolejnym alergologiem jest lek. med. Barbara Czubińska, specjalista alergologii (II stopnia od 1994 roku) oraz specjalista pediatrii (II stopnia od 1983 roku), która doświadczenie w leczeniu chorób alergicznych zdobywała w Poradni Alergologicznej mieszczącej się w Kaliskim Centrum Alergologii i Pulmonologii. W swoim gabinecie na terenie Kalisza zajmuje się m.in. leczeniem alergicznego zapalenia spojówek i błony śluzowej nosa, obturacyjnym zapaleniem oskrzeli oraz astmą oskrzelową. Ponadto mogą do niej udać się pacjenci z nawracającymi infekcjami dróg oddechowych i uszu, z alergiami pokarmowymi i nietolerancją pokarmową oraz z atopowym zapaleniem skóry i wypryskami.

Alergolog, do którego może także udać się pacjent na diagnostykę i leczenie objawów alergicznych, jest lek. med. Janusz Paskal, specjalista  alergologii (II stopnia od 2000 roku), otolaryngologii (II stopnia od 1997 roku) oraz pediatrii (I stopnia od 1989 roku), przyjmujący swoich pacjentów w Specjalistycznym Gabinecie Lekarskim w Zielonej Górze. Lekarz ten należy od 2000 roku do Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. W swoim gabinecie zajmuje się m.in. alergicznym nieżytem nosa i zatok, chorobami alergicznymi skóry (także AZS) oraz chorobą glutenową.

Jaka jest cena konsultacji z polskim, a jaka z zagranicznym specjalistą alergologii?

140 zł trzeba zapłacić za wizytę u polskiego alergologa, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 140 funtów (785 zł) u specjalisty alergologii, przyjmującego w Tooting Medical Centre mieszczącym się w Londynie.