Wczytaj więcej wyników

Dermatolodzy - informacje

Autor:

Pomocy u dermatologa szukać mogą osoby, cierpiące na schorzenia skóry, włosów oraz paznokci. W trakcie wizyty u specjalisty z zakresu dermatologii wykonać można badanie dermatoskopowe (badanie zmian chorobowych za pomocą dermatoskopu). Udać się można do niego także na zabiegi dermatologiczne, w tym na usunięcie zmiany skórnej (np. brodawki, włókniaka).

Konsultacja i leczenie u dermatologa w Polsce

Porad z zakresu dermatologii w Elblągu udziela dr n. med. Danuta Dąbrowska, specjalista dermatolog i wenerolog. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala w Elblągu. Jest autorką pracy poświęconej alergicznym powikłaniom po metalowych wszczepach stosowanych w ortopedii. Specjalizuje się m.in. w dermatologii estetycznej. Należy do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Posiada certyfikat, potwierdzający ukończenie kursu „Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach estetycznych twarzy”. Szukać u niej pomocy mogą osoby zmagające się z trądzikiem młodzieńczym, bliznowcami oraz grzybicą paznokci, jej oferta obejmuje też laserowe zamykanie naczynek i laserowe usuwanie blizn oraz znamion.

W Warszawie osoby, zmagające się z trądzikiem pospolitym i różowatym, pomocy szukać mogą u lek. med. Alicji Kryst, specjalistki z zakresu dermatologii i wenerologii. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, a doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Dermatologii Państwowego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Specjalizuje się również w leczeniu chorób alergicznych skóry, zakażeń bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych i pasożytniczych, łuszczycy. Pomaga również osobom, cierpiącym na schorzenia związane z ekspozycją na słońce. Poddać się u niej można badania videodermatoskopowemu oraz trichoskopowemu (w leczeniu chorób włosów).

Na konsultację dermatologiczną oraz zabiegi z tego zakresu w Katowicach udać się można lek. med. Anny Sobczyk, specjalistki dermatologii i wenerologii, która staż naukowy odbyła w Klinice Dermatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada certyfikat, potwierdzający uczestnictwo w programie edukacyjnym „Miejscowa kortykosteroidoterapia w praktyce dermatologicznej”. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu trądziku, pokrzywki, łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry. Udać się do niej można także na badanie dermatoskopowe oraz usunięcie zmian skórnych (np. włókniaka, brodawki łojotokowej, brodawki wirusowej).

Cena prywatnej wizyty u specjalisty z zakresu dermatologii w Polsce i za granicą

W Polsce za konsultację dermatologiczną zapłacić trzeba około 120 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, w AMEDICS w Barcelonie wynosi ona 70 euro, czyli około 300 złotych.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska