Filtruj:

Diagności obrazowi - informacje

Diagnostyka obrazowa to nowoczesna forma rozpoznania choroby, stosowana na każdym etapie leczenia w celu ustalenia metod, postępów leczenia oraz zdiagnozowania ewentualnych powikłań. Jako samodzielna specjalizacja lekarska, w diagnostyce radiologia wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie (RTG, TK, angiografia), pole magnetyczne (MRI) oraz fale ultradźwiękowe (USG), a otrzymane obrazy są interpretowane (opisywane) przez radiologa. Częścią diagnostyki obrazowej jest radiologia zabiegowa – małoinwazyjne zabiegi, takie jak angioplastyka czy biopsje, wykonywane pod kontrolą USG.

Diagnostyka radiologiczna w Polsce – wizyta u radiologa

USG jamy brzusznej, piersi, USG Doppler żył i tętnic kończyn górnych i dolnych wykonuje lek. Kamil Jakubowicz, radiolog, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej, która odbywa na Oddziale Chirurgii Kliniki Onkologii COI w Warszawie. Absolwent I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na co dzień związany jest z chirurgią gastroenterologiczną i transplantologią. Oprócz badań ultrasonograficznych, wykonuje również zabiegi małoinwazyjne pod kontrolą USG, w tym biopsje trzustki, wątroby, nerek, a także piersi i tarczycy.

Doświadczenie w zakresie radiologii klasycznej, ultrasonografii, tomografii komputerowej oraz mammografii i mammotomii posiada lek. med. Andrzej Wysocki, przyjmujący we Wrocławiu specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w 4 Wojskowym Szpitalu Kliniczny we Wrocławiu. Po egzaminie specjalistycznym pełnił funkcję starszego asystenta w Zakładzie Radiologii Lekarskiej, a następnie zastępcy kierownika w Zakładzie Radiologii Zabiegowej. W swojej praktyce koncentruje się na chorobach tarczycy, niedoczynności tarczycy oraz nowotworach tarczyc i jądra.

Radiologią i diagnostyką obrazową zajmuje się również lek. med. Piotra Machota, krakowski specjalista chorób wewnętrznych, radiolog, który specjalizuje się w badaniach USG, w tym USG tarczycy, sutków i jamy brzusznej. Wykonuje ponadto badania urologiczne USG (moszny, jąder), ortopedyczne i badania dopplerowskie. Posiada certyfikat do wykonywania samodzielnych badań USG w zakresie ultrasonografii ogólnej. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Diagnosta obrazowy – cena konsultacji w Polsce i w Chicago (USA)

Metismd oferuje konsultacje radiologów w cenie 500 $ (1 900 zł) za 1-1,5 godziny. W Polsce koszt takiej wizyty jest nieporównywalnie niższy i wynosi 80-150 zł w zależności od placówki i regionu.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.