Wczytaj więcej wyników

Ginekolodzy - informacje

Anatomia oraz fizjologia wraz z zaburzeniami rozwojowymi i chorobami narządów rodnych kobiet to zakres kompetencji lekarza ginekologa, jaki nierzadko obejmuje również ginekologię endokrynologiczną oraz onkologię ginekologiczną. Porady medyczne w tym zakresie, badania ginekologiczne to główne założenia wizyty, podczas której oceniany jest stan narządów kobiety zarówno pod kątem zgłaszanych przez nią nieprawidłowości, jak i okresowej kontroli.

Ginekolog – lekarz kobiecych spraw

Pełen zakres badań i specjalistycznego leczenia zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Fetal Medicine Foundation, oferuje w ramach swojego Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego w Poznaniu – dr n. med. Aleksander Wosicki, specjalista II stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii. Stany zapalne, zmiany przerostowe (mięśniaki, torbiele) wraz z profilaktyką nowotworów (cytologia, leczenie nadżerek z zastosowaniem krioterapii) to podstawowy zakres oferty. Kobiety planujące ciążę bądź będące w trakcie mogą tu skorzystać z nowoczesnej diagnostyki – USG 3D/4D Voluson 730Pro oraz opieki położniczej.

Badania kolposkopowe, jak również diagnostykę inwazyjną i leczenie zmian na szyjce macicy, w Kaliszu świadczy specjalista ginekologii i położnictwa, prof. dr hab. n. med. Agata Karowicz-Bilińska. Certyfikowana w zakresie badań kolposkopowych oraz ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii, specjalizuje się w profilaktyce raka szyjki macicy i bezobjawowych zakażeniach wirusami HPV u kobiet ciężarnych. Ekspert Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie postępowania w różnych powikłaniach ginekologiczno-położniczych, jest częścią zespołu medycznego Przychodni Lekarskiej Orto-Medica. 

Primagin to Prywatny Gabinet Ginekologiczno-Położniczy lek. med. Krzysztofa Szpejankowskiego w Rzeszowie. Specjalista ginekologii i położnictwa stosuje w ramach praktyki i prowadzenia ciąży nowoczesne techniki diagnostyki ultradźwiękowej USG 3D/4D, w zakresie opieki ginekologicznej natomiast, oprócz cytologii świadczy diagnostykę i leczenie endometrium, jak również profilaktykę nowotworową w obrębie szyjki macicy. Lek. med. Szpejankowski związany jest ponadto z Oddziałem Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie na stanowisku starszego asystenta.

Wizyta u ginekologa w Polsce i w USA – jakie ceny?

W Polsce koszty są średnio o połowę niższe. Rutynowa wizyta w gabinecie Alexandria Women's Health Clinic, w zakresie m. in. bolesnego oddawania moczu czy upławów to koszt 75-150 $ (285-570 zł). W przypadku corocznej kontroli, która zawiera badania miednicy, badania przesiewowe, badania piersi oraz testy na rzeżączkę i chlamydię, cena wizyty wynosi 290 $ (1,102 zł).

Komentarze (2)

Ewelina 2 lata temu

A MOŻE BY TAK PORÓWNAĆ TEŻ ZAROBKI W POLSCE I USA ?? Odpowiedz

Andrzej do Ewelina 2 lata temu

Oczywiście , b. dobra sugestia ,średnie zarobki w USA są przynajmniej 4-krotnie wyższe niż w POLSCE , tak więc Amerykanin zapłaci w swoim kraju za usługi ginekologiczne , realnie 100 % mniej nż przeciętny Polak w Polsce , i czym tu się chwalić ? Odpowiedz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.