Implantolodzy - informacje

Implantolog to specjalista, zajmujący się najbardziej zaawansowaną metodą uzupełnienie ubytków zębowych. Zastosowanie implantów dentystycznych stanowi alternatywę dla pozostałych uzupełnień protetycznych. Dzięki nim możliwe jest nie tylko odtworzenie pięknego uśmiechu, ale i przywrócenie funkcjonalności utraconych zębów. Co bardzo ważne, cały proces odbywa się bez konieczności ingerencji w pozostałe zdrowe zęby.

Konsultacja u specjalisty implantologii w Polsce – gdzie można się na nią udać

Na konsultacje i leczenie implantologiczne w Katowicach udać się można do dr n. med. Mariusza Dudy, specjalisty chirurga stomatologa oraz implantologa. Jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Należy do kolegium redakcyjnego czasopisma Implant Dentistry (USA). Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu implantologii, w tym publikacji „Zabieg sinus liftingu otwartego z jednoczesną natychmiastową implantacją. Technika zabiegu step by step”. Prowadzi jednodniowe kursy dla firm implantologicznych oraz kursy z zakresu implantologii stomatologicznej. Przeprowadza zabiegi augmentacji kości oraz podniesienia dna zatoki szczękowej. Stosuje m.in. system implantologiczny Biomet 3i.

We Wrocławiu porad z zakresu implantologii udziela dr n. med. Michał Chrobak, specjalista stomatolog ogólny i implantolog. Ukończył prestiżowe studia podyplomowe Master of Science in Oral Implantology na Uniwersytecie W. Goethego we Frankfurcie nad Menem (uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology). Jest akredytowanym implantologiem kilku międzynarodowych organizacji implantologicznych (DGOI, ICOI, PSI) oraz wykładowcą z zakresu implantologii w kraju i za granicą. Należy do Niemieckiego Towarzystwa Implantologicznego. Stosuje systemy implantologiczne Friadent, Alpha Bio, Straumann oraz 3I.

W Warszawie pomocy z zakresu implantologii szukać można u lek. med. Dariusza Niesiobędzkiego, specjalisty implantologii. Tytuł specjalisty implantologii uzyskał na Uniwersytecie im. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Implantologią zajmuje się od 1996 roku. Posiada certyfikat ukończenia szkolenia implantologicznego w ramach wyjazdu Implant Masters Poland. Stosuje wiele systemów implantologicznych, w tym Straumann, Zimmer, Biomet 3i i Nobec Biocare, a także MIS oraz Alpha Bio. Jego oferta obejmuje także wszelkiego rodzaju procedury przedimplantacyjne: udać się do niego można na sterowaną regenerację kości, rozszczepienie wyrostka zębodołowego, przeszczepy kości i tkanek miękkich oraz uniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą.

Cena prywatnej wizyty u specjalisty z zakresu implantologii w Polsce i w Wielkiej Brytanii

W Polsce za konsultację implantologiczną zapłacić trzeba około 100 złotych. Za granicą cena takiej usługi jest znacznie wyższa: przykładowo, w Dental Art Implant Clinic w Londynie wynosi ona 100 funtów brytyjskich, czyli około 560 złotych.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.