Sprawdź innych implantologów w pobliżu Szczecina:

Dobry implantolog w Szczecinie

Autor:

Zabieg implantacji tytanowego wszczepu w celu odbudowy brakującego zęba przeprowadza lekarz stomatolog, specjalizujący się w implantologii, i nierzadko jest to dodatkowa specjalizacja chirurga szczękowo-twarzowego. Tym bardziej, że procedura z użyciem implantów to nie tylko sam wszczep, ale nierzadko chirurgiczna konieczność  zwiększenia ilości tkanki kostnej w przypadku jej braku i zastosowania materiału kościozastępczego. Odpowiednie kwalifikacje są zatem niezbędne do przeprowadzenia cyfrowej diagnostyki i na tej podstawie oceny warunków kostnych, oraz zaplanowania leczenia z wykorzystaniem odpowiedniego systemu implantologicznego zgodnie ze wskazaniami klinicznymi, życzeniem i możliwościami finansowymi pacjenta.

Implantolodzy w Szczecinie

Proces leczenia implantologicznego w Specjalistycznej Klinice Implantologicznej Sanadent standardowo obejmuje konsultacje, a następnie indywidualny plan leczenia, który opiera się na wykonywanych na miejscu badaniach RTG i TK (pantomogram). W ramach procedury implantolodzy placówki korzystają z implantów m.in. firmy Nobel Biocare. W przypadku bezzębia całkowitego ofertę stanowi wyjmowana proteza na 2-4 implantach lub stały most na 5-6 implantach. Przebieg leczenia implantologicznego odbywa się zgodnie ze standardami European Association of Denatal Implantologists.

Implantacje w systemie standardowym Dentsply, Straumann, Neobiotech oraz w systemie Bicon (krótkie implanty) w swojej praktyce realizuje lek. stom. Tomasz Cegielski, specjalista impantolog I stopnia, Ekspert Implantologii DGOI i M. Sc. Master of Oral Implantology Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie nad Menem. Głównym zainteresowaniem specjalisty są zabiegi regeneracji tkanek (kości oraz dziąseł) w trudnych sytuacjach anatomicznych. Jest członkiem grup badawczych Ankylos Syncon oraz Symbios, a ponadto członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. 

Implanty jedno- i dwuczęściowe tytanowe (Champions, Dentis, Alpha Dent, 3i) z łącznikiem prostym tytanowym stosują specjaliści NZOS Dental Team. W cenę zabiegu wliczone jest również znieczulenie miejscowe systemem Quick Sleeper. W przypadku odbudowy protetycznęj, implantolodzy korzystają tu z pełnoceramicznych koron Cercon Smart Ceramics z tlenku cyrkonu, a przy braku wystarczającej ilości kości własnej oferują zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej – sinus lift. 

Leczenie implantologiczne – ceny w Szczecinie i w USA

Ceny implantów w Szczecinie, w zależności od systemu, kształtują się w granicach 950 - 3 500 zł. Ostateczny jednak koszt leczenia u implantologa zawsze ustalany jest podczas konsultacji. Dla porównania, całkowity wydatek, z jakim wiąże się procedura implantacji wszczepu, w USA, wynosi około 5 000 $ (19 000 zł), podaje serwis Medigo.com.

Pacjenci szukali implantologa w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska