dr n. med. Joanna Jońska-Gmyrek

onkolog kliniczny, radiolog onkologiczny

  • Wizyta ginekologiczna z badaniem USG255 zł
  • Wizyta położnicza z badaniem USG255 zł
  • Konsultacja ginekologicznaod 120 zł
  • USG monitorowanie owulacji w leczeniu niepłodności60 zł
  • USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne100 zł
  • Pokaż więcej (13)

Onkolodzy kliniczni - informacje

Autor:

Onkolog kliniczny to specjalista, który pomaga pacjentom chorym na nowotwory, stosując ogólnoustrojowe leczenie przyczynowe. Specjalista taki planuje diagnostykę na każdym etapie leczenia oraz przeprowadza procedury chirurgiczne w leczeniu raka. Zleca jedną z form leczenia ogólnoustrojowego z zakresu chemioterapii, hormonoterapii, terapii celowanej oraz leczenia wspomagającego. Do onkologa klinicznego powinien zgłosić się pacjent, który zauważył u siebie m.in. przewlekłą gorączkę o nieznanej przyczynie, nagłą utratę masy ciała czy przewlekłe zmęczenie a także powiększone węzły chłonne bez infekcji czy z wyczuwalnym guzem przez powłoki skórne.

Diagnostyka i leczenie w ofercie polskich onkologów klinicznych

Do grona polskich onkologów klinicznych należy dr hab. n. med. Krzysztof Jeziorski, specjalista medycyny ogólnej (I stopnia od 1987 roku), chemioterapii nowotworów (II stopnia od 1991 roku) oraz onkologii klinicznej (od 2003 roku), który przyjmuje pacjentów na terenie Gdańska. W leczeniu nowotworów wykorzystuje głównie jedną z metod leczenia ogólnoustrojowego - hipertermię (wykorzystanie energii cieplnej w leczeniu raka) a także chemioterapię, za pomocą których to technik leczy różne rodzaje nowotworów, np. nowotwory gardła, płuc, żołądka czy odbytnicy. Swoje doświadczenie z zakresu onkologii klinicznej zdobywał podczas pracy w Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na Oddziale Zachowawczym Kliniki Nowotworów Górnego Odcinka Układu Pokarmowego (lata 2001-2012).

Kolejnym polskim specjalistą, zajmującym się leczeniem nowotworów, jest lek. med. Bartłomiej Delijewski, onkolog kliniczny od 2012 roku, który przyjmuje pacjentów na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Posiada doświadczenie zawodowe, zdobyte w Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej, w Poradni Patologii Sutka w Gorzowie Wielkopolskim oraz na Oddziale Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii w Gorzowie Wielkopolskim. Lekarz ten specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych piersi, przeprowadza też badania ultrasonograficzne gruczołu piersiowego z biopsją cienkoigłową. 

Przyjmująca w Rzeszowie dr hab. n. med. Bożenna Karczmarek-Borowska również jest specjalistą onkologii klinicznej (od 2003 roku), specjalistą radioterapii (I stopnia od 1977 i II stopnia od 1981 roku) oraz specjalistą chemioterapii nowotworów (II stopnia od 1998 roku). Swoje doświadczenie zdobywała w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej Podkarpackiego Centrum Onkologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Jaka jest cena wizyty konsultacyjnej z polskim, a jaka z brytyjskim onkologiem klinicznym?

150 zł wynosi konsultacja z onkologiem klinicznym przyjmującym w Polsce, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 151 funtów (740 zł) w BMI Alexandra Hospital, mieszczącym się w Manchesterze.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska