Sprawdź innych ortodontów w pobliżu Szczecina:

Dobry ortodonta w Szczecinie

Autor:

Ortodonta to specjalista, zajmujący się jedną z dziedzin stomatologii - ortodoncją (nazwa z grec. orthos - prosty oraz odous - ząb). Do jego kompetencji należy nie tylko prostowanie zębów za pomocą specjalistycznych aparatów ortodontycznych, ale także badanie narządu żucia dziecka w czasie wzrostu i rozwoju, zapobieganie morfologicznym i czynnościowym zaburzeniom narządu żucia oraz leczenie zaburzeń w obrębie narządu żucia u dzieci i dorosłych. Ortodonta zajmuje się profilaktyką, niedopuszczającą do powstawania wad zgryzu (ćwiczenia wykonywane przez pacjenta) a także całościowym leczeniem ortodontycznym.

Leczenie wad zgryzu w ofercie szczecińskich ortodontów

Lekarzem, do którego w Szczecinie można udać się na leczenie ortodontyczne, jest dr n. med. Zygmunt Ziemba, specjalista stomatologii ogólnej (I stopnia od 1997 roku) oraz ortodonta (specjalizacja II stopnia w 2000 roku), który swoje doświadczenie z zakresu tej drugiej dziedziny stomatologii zdobywał podczas pracy w Zakładzie Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej. Do głównych jego zainteresowań ortodontycznych należą aparaty lingwalne oraz stałe aparaty językowe Incognito. Ponadto pacjent może udać się do niego na leczenie za pomocą aparatów ortodontycznych metalowych, estetycznych, samoligaturujących oraz aparatów wyjmowanych.

Kolejnym specjalistą, zajmującym się ortodoncją, jest dr n. med. Katarzyna Mielcarek-Irving, specjalista stomatologii ogólnej (I stopnia od 1993 roku) oraz ortodoncji (II stopnia od 1996 roku), należąca do Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz do European Orthodontic Society (EOS). Zajmuje się leczeniem ortodontycznym zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci i młodzieży. Zakłada aparaty zdejmowane oraz stałe z zakresu aparatów metalowych, aparatów Damona czy aparatów w systemie Invisalgin. 

Dr n. med. Izabela Balewicz, specjalista ortodoncji od 2008 roku, również na terenie Szczecina prowadzi własny Gabinet Ortodontyczny. Swoją pracę doktorską z zakresu ortodoncji obroniła w 2003 roku. W czasie konsultacji oferuje plan leczenia ortodontycznego, a także zabiegi i aparaty profilaktyczne. Specjalizuje się w zakładaniu aparatów ruchomych i stałych z zamkami metalowymi, z zamkami metalowymi Comfort, z zamkami samoligaturującymi oraz z zamkami kosmetycznymi. Ponadto posiada również umiejętności, niezbędne do zakładania łuków podniebiennych i językowych - Goshgarian, Quadhelix i Hyrax oraz aparatów wewnątrzustnych - heagear i maska Delaire'a.

Jaka jest cena konsultacji u ortodonty w Szczecinie, a jaka w Londynie?

Za wizytę konsultacyjną ze specjalistą z zakresu ortodoncji trzeba w szczecińskich gabinetach stomatologicznych zapłacić 100 zł, natomiast 150 funtów (840 zł) trzeba wydać u ortodonty w Tooting Medical Centre mieszczącym się w Londynie (Wielka Brytania).

Pacjenci szukali ortodontę w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska