dr n. med. Michał Zawadzki

radiolog, diagnosta obrazowy

  • Konsultacja radiologiczna250 zł
  • Konsultacja w zakresie radiologii interwencyjnej250 zł
  • Konsultacja neuroradiologiczna250 zł
  • Konsultacja neurointerwencyjna250 zł
  • Pokaż więcej (4)
Wczytaj więcej wyników

Radiolodzy - informacje

Autor:

Radiolog to specjalista, którego kompetencje obejmują obszar związany z obrazowaniem ludzkiego ciała w oparciu o promieniowanie RTG, pole magnetyczne (MRI) oraz ultradźwięki (USG). Obrazowanie wymaga również właściwej interpretacji i diagnozy na podstawie m.in. zdjęć wskazanych części ciała, jak np. w przypadku tomografii komputerowej czy naczyń krwionośnych z uwagi na to, że radiolog wykonuje również badania diagnostyczne zwane angiografią.

Radiolog – specjalista diagnostyki obrazowej w Polsce

Certyfikaty kompetencji Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie ultrasonografii ogólnej, diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych oraz ultrasonografii narządu ruchu posiada dr n. med. Artur Maliborski, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, który świadczy usługi diagnostyczne na terenie Warszawy. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie prowadzi działalność diagnostyczną w pełnym zakresie, pełniąc jednocześnie obowiązki wykładowcy II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Dr Maliborski   jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz European Society of Radiology.

Opisy, konsultacje i badania tomografii komputerowej oferuje prof. dr hab. n. med. Robert Juszkat, radiolog, który przyjmuje na terenie Poznania. Zajmuje się przede wszystkim endowaskularnym leczeniem schorzeń naczyniowych, wad rozwojowych i  nowotworów układu naczyniowego. Jest cenionym specjalistą w diagnostyce TK i w przeznaczyniowym leczeniu tętniaków naczyń mózgowych, korzystając z 64 rzędowego tomografu firmy GE z możliwością wykonywania badań angio KT. Jest członkiem m.in. Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe.

Z 16-rzędowego tomografu Toshiba Aquilion korzysta w swojej praktyce w Rzeszowie dr n. med. Katarzyna Piasecka, specjalista radiolog, która dzięki wyposażeniu tomografu w bogate oprogramowanie zapewnia ma możliwość różnych form prezentacji  obrazu 3D oraz wirtualnej endoskopii. W ramach świadczeń, radiolog wykonuje tomografię komputerową płuc, a ponadto specjalizuje się w obrazowaniu i diagnostyce (także USG) m.in.  tkanek miękkich, nerwów, naczyń obwodowych i piersi.

Cena badania MRI w Polsce i w Newton (USA)

Badanie rezonansu magnetycznego w kierunku diagnostyki migren, w przypadku osób nieubezpieczonych, w Newton-Wellesley Hospital może kosztować nawet 7 468 $ (28 378 zł). W Polsce cena takiej procedury jest nieporównywalnie niższa - badanie można wykonać już za 550 zł.