Miasta w pobliżu Krakowa:
Wybierz konsultację lub badanie:
Wybierz zabieg:
Wczytaj więcej wyników

Dobry stomatolog w Krakowie

Autor:

Jak podaje Dentysta.eu, 60% Polaków nadal boi się dentysty. Dentofobia może mieć podłoże wtórne bądź pierwotne, a obawy najczęściej związane z bólem prowokują negatywne doświadczenia z przeszłości, kiedy stomatologia nie była tak zaawansowana jak w tej chwili. Z badań wynika, ponadto, że wciąż boimy się wysokich kosztów leczenia i konieczności wyboru między dbaniem o zdrowie jamy ustnej, a zabezpieczeniem środków na życie. 

Dentysta bez stresu

Centrum Stomatologii Estetycznej Galeria Uśmiechu działalność rozpoczęło w 2007 r. jako kontynuacja rodzinnej praktyki prowadzonej od 1978 r. Tradycje te dziś kontynuuje lek. stom. Tomasz Rozwadowski – dyrektor Centrum, certyfikowany w zakresie preparacji zębów oraz implantacji, Licencjonowany Mistrz Neurolinwistycznego Programowania NLP. Klinika w zakresie kompleksowej opieki stomatologicznej i chirurgii, oferuje ponadto Dental SPA – panel bezbolesnego leczenia oraz relaksacyjny zabieg parafinowy na dłonie, przeprowadzany podczas zabiegu wybielania metodą Beyond.

„Gabinet doktora Macieja Żarowa jest właściwie jedyną przyczyną, dla której regularnie odwiedzam Kraków” – tak rekomenduje to miejsce pianista Leszek Możdżer. Klinikę Stomatologiczną Dentist wyróżnia przede wszystkim międzynarodowy zespół lekarzy konsultujących z wielu dziedzin. Dr n. med. Maciej Żarow specjalizuje się w stomatologii zachowawczej oraz endodoncji i jest autorem książki „EndoProtetyka. Przewodnik dla praktyki” (2013). Prowadzi także kursy dla lekarzy stomatologów w ramach działalności szkoleniowej, jaką Klinika rozpoczęła w 2003 r.

Zjawiskiem dentofobii zainteresowany jest lek. med. Witold Brzyski z Brzyski Dental Care, który realizuje zasady holistycznego podejście do pacjenta. Certyfikowany w zakresie atraumatycznych ekstrakcji i profesjonalnej komunikacji z pacjentem, zajmuje się  nowoczesną endodoncją z użyciem mikroskopu, stomatologią estetyczną oraz implantacją. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Większość procedur obejmuje pięcioletnia gwarancja oraz wysoka jakość oparta na standardach m.in. Clinical Research Associates.

Recesjami dziąsłowymi czy usuwaniem zatrzymanych ósemek w Specjalistycznym Gabinecie Stomatologicznym Inglot, zajmuje się specjalista chirurgii stomatologicznej, lek. stom. Marian Inglot, Fellowship DGOI/ICOI, członek m.in. International Congress of Oral Implantologists (ICOI) i szkoleniowiec. Z jego pomocą, zabiegiem plastyki wędzidełek warg wyleczymy problematyczną diastemę lub klinicznie wydłużymy korony zębów do leczenia protetycznego. Gabinet działalność rozpoczął w 1994 r. i w zakresie terapii realizuje techniki mikroskopowe, nieinwazyjne oraz estetyczne.

Skuteczne leczenie to dobra  diagnostyka. U endodonty, lek. dent. Krzysztofa Zdanowskiego, zdjęcia panoramiczne zębów wykonamy komputerowo sterowanym pantomografem Kodak 8000. Doskonała diagnostyczna jakość obrazu w czasie rzeczywistym oraz oprogramowanie Kodak Imaging pozwala dowolnie przetwarzać obraz do celów diagnostycznych i dokumentacyjnych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI), lek. med. Zdanowski jest certyfikowany w zakresie implantoprotetyki, estetycznych korekt oraz fotografii stomatologicznej. Swój gabinet prowadzi od 2012 r.

Bezstresowemu leczeniu, dużą uwagę poświęcają również specjaliści Centrum DENTestetica, m.in. ekspert w zakresie endodoncji, mikroendodoncji i stomatologii zachowawczej, członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, lek. stom. Piotr Pojawis. W  Centrum oferuje wykonywanie zabiegów z odpowiednio dopasowanym znieczuleniem, m.in. komputerowo, wziewnie (sedacja) lub dożylnie (sedoanalgezja), z udziałem anestezjologa. Centrum stosuje również lek do miejscowego znieczulenia – Ubistesin, firmy 3MESPE, przeznaczony do leczenia stomatologicznego osób w różnym wieku.

Cena wizyty u stomatologa w Krakowie i w Wielkiej Brytanii - koszty

W Centrach Stomatologicznych NHS (opieka refundowana), każdy nowy pacjent rozpoczyna wizytę od przeglądu, jaki kosztuje 31 £ (161 zł) oraz 58,5 £ (268 zł) w przypadku konsultacji implantologicznej. Badania RTG to koszt 9–18 £ (47–94 zł) w zależności od zęba oraz 29 £ (150 zł) – tyle zapłacimy za zdjęcie panoramiczne oraz model woskowy (implanty).  

Pacjenci szukali stomatologa w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska