Traumatolog Białystok - informacje

Traumatologia to dziedzina medycyny zwana także chirurgią urazową i związana z ortopedią. Lekarz tej specjalności leczy za pomocą operacji chirurgicznych urazy kości i stawów oraz zajmuje się terapią urazów mięśni, więzadeł i ścięgien. Mogą być to urazy kończyn dolnych, górnych lub urazy kręgosłupa zarówno świeże, jak i zadawnione. Ze względu na rodzaj leczonych przez traumatologa urazów można je podzielić na obrażenia zamknięte tkanek miękkich (uszkodzenia mięśni i ścięgien, stłuczenia), złamania, skręcenia i zwichnięcia oraz rany i uszkodzenia otwarte.

Diagnostyka i leczenie w ofercie białostockich traumatologów

Lekarzem, zajmującym się leczeniem urazów na terenie Białegostoku jest dr hab. n. med. Marek Bielecki, ortopeda i traumatolog (I stopnia od 1990 oraz II stopnia od 1994 roku), który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu urazów i schorzeń kości i tkanek miękkich (ścięgien, nerwów, więzadeł) kończyny górnej. Doświadczenie zawodowe w tym zakresie zdobywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz na szkoleniach z leczenia urazów kończyn górnych i dolnych. Wśród przeprowadzanych przez niego zabiegów można wymienić replantacje kończyny górnej po amputacjach palców bądź dłoni, a także leczenie zniekształceń małych stawów ręki i stopy.

Do grona białostockich traumatologów należy także lek. med. Krzysztof Hermanowicz, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2006 roku), zajmujący się szczególnie chirurgią artroskopową stawów, czyli naprawą uszkodzonych przez przebyte urazy struktur stawowych. Posiada doświadczenie zarówno z dziedziny traumatologii, jak i ortopedii, zdobyte w Polsce i za granicą (praktyka w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku, kurs w Amsterdamie w 2009 roku czy szkolenie w Monachium w roku 2010). Zajmuje się m.in. leczeniem uszkodzenia ścięgien i nerwów obwodowych nadgarstka, osteotomią guzowatości w stawie kolanowym czy szyciem łąkotki.

Lek. med. Jan Grzegorz Murawski to kolejny specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1996 roku) oraz chirurgii ogólnej (I stopnia od 1978 roku), przyjmujący pacjentów na terenie Białegostoku. Lekarz ten przed rozpoczęciem leczenia przeprowadza dokładną diagnostykę, m.in. z zakresu wykonywania badań USG, oceniającego stawy, ścięgna i mięśnie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. 

Jaka jest cena konsultacji ze specjalistą traumatologii w Białymstoku, a jaka w Manchesterze?

80 zł trzeba zapłacić za wizytę u białostockiego traumatologa, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma równa 70 funtów (343 zł) w Medical & Dental Care Green Surgery, mieszczącym się w Manchesterze.

Pacjenci szukali traumatolog także w miastach pobliżu Białegostoku, takich jak: Białystok.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.