Blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z najciekawszymi informacjami na temat leczenia, zdrowia, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Wyszczuplenie brzucha techniką liposukcji

31 Styczeń 2018

Liposukcja to uniwersalny zabieg, umożliwiający modelowania praktycznie całego ciała, od podbródka po kostki nóg. Z pomocą odsysania tłuszczu można wyszczuplić biodra, uda i pośladki, można także zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej na plecach czy nawet „odchudzić” okolice intymne – służy temu zabieg liposukcji wzgórka łonowego. Choć możliwości jest wiele, wciąż najpopularniejszą partią ciała, która poddajemy modelowaniu z zastosowaniem liposukcji, pozostaje brzuch. więcej »

Zaćma – nie czekaj z operacją

29 Styczeń 2018

Zaćma to jedna z najpoważniejszych chorób narządu wzroku, która z czasem prowadzi do jego całkowitej utraty. By temu zapobiec, warto regularnie kontrolować wzrok u okulisty, a w razie zdiagnozowania schorzenia możliwie szybko podjąć leczenie. Bo choć operacyjne leczenie zaćmy umożliwia odzyskanie ostrości widzenia na każdym etapie zaawansowania choroby, jej postępowania znacznie ogranicza komfort i samodzielność pacjenta, a i zabieg w zaawansowanym stadium niesie za sobą większe ryzyko komplikacji. więcej »

Laser kontra hemoroidy

23 Styczeń 2018

Żylaki odbytu to wstydliwe schorzenie, do którego często wolimy nie przyznawać się nawet przed sobą, a co dopiero mówić o wyznaniu tego sekretu lekarzowi. Męczymy się więc, zamiast zdecydować się na leczenie, które można dziś przeprowadzić w sposób minimalnie inwazyjny, bez operacji i długiego okresu rekonwalescencji. Oczywiście, pod warunkiem, że żylaki są jeszcze stosunkowo nieduże, co również stanowi argument za tym, by z decyzją o leczeniu zbytnio nie zwlekać. więcej »

O przepuklinie kresy białej słów kilka

20 Styczeń 2018

Przepukliny należą do grupy stosunkowo powszechnych schorzeń, a ich operacyjne leczenie to jedna z najczęściej wykonywanych procedur chirurgicznych – według różnych danych, każdego roku w naszym kraju przeprowadza się od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu tysięcy takich zabiegów. Wśród wielu typów przepuklin wyróżnia się m.in. przepukliny udowe, mosznowe czy pępkowe, a także przepuklinę w kresie białej. więcej »

Alloplastyka biodra: co warto wiedzieć?

14 Styczeń 2018

Postępująca choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego może prowadzić do coraz poważniejszych trudności z poruszaniem się, a w końcu do całkowitego unieruchomienia. Do tego dochodzi ból: początkowo przemijający po odpoczynku, a z czasem coraz bardziej intensywny. Na szczęście nawet osoby z bardzo zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie biodra mogą powrócić do sprawności – jest to możliwe dzięki zabiegowi alloplastyki. więcej »

Korekcja opadających powiek: operacja a metody małoinwazyjne

08 Styczeń 2018

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek, to nieodmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Likwidacja problemu opadających powiek potrafi spektakularnie odmłodzić nie tylko spojrzenie, ale i całą twarz, odejmując nam co najmniej kilka lat i sprawiając, że wygląda na świeżą i wypoczętą. To jednak operacja plastyczna i wiele osób boi się korzystać z jej dobrodziejstw, obawiając się bólu pozabiegowego i ryzyka potencjalnych komplikacji. Czy powieki można odmłodzić również w inny, mniej inwazyjny sposób? więcej »

Fale radiowe w leczeniu żylaków nóg

02 Styczeń 2018

Leczenie żylaków kończyn dolnych to dziś nie tylko operacja: obecnie dostępnych jest wiele małoinwazyjnych metod terapii, umożliwiających skuteczną likwidację problemu żylaków, a przy tym osiągnięcie bardzo dobrych efektów estetycznych – wszystko to bez cięć, blizn i długiego okresu rekonwalescencji. Jedną z najchętniej wybieranych technik leczenia żylaków nóg jest obecnie wewnątrzżylna terapia falami radiowymi, czyli zabieg EVRF. więcej »

Zmiana kształtu nosa: czy tylko operacja?

30 Grudzień 2017

Wygląd i kształt nosa są bardzo istotne, ponieważ mają wpływ na wygląd całej twarzy. Z tego względu nos nierzadko bywa przyczyną kompleksów i złego samopoczucia, zwłaszcza, jeśli – obiektywnie lub tylko w odczuciu „właściciela” – nie koresponduje zresztą twarzy. Powszechnie znaną metodą korekty kształtu nosa są operacje plastyczne, warto jednak wiedzieć, że wiele aspektów budowy nosa można zmienić także z zastosowaniem znacznie mniej inwazyjnych i obciążających dla organizmu metod. więcej »

Liposukcja w liczbach

24 Grudzień 2017

Odsysanie tłuszczu to stosunkowo prosta i szybka metoda, by wymodelować ciało i pozbyć się niechcianego tłuszczyku – zwłaszcza z tych miejsc, których w żaden sposób nie możemy odchudzić innymi metodami. A takich może być sporo: szczególnie trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej z podbródka (no bo jakie ćwiczenia można wykonywać na wyszczuplenie akurat tej partii ciała?), ale także z brzucha czy ramion. Kiedy jednak inne metody zawodzą, zawsze pozostaje chirurgia plastyczna. więcej »

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

18 Grudzień 2017

Implanty zębowe to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, coraz powszechniej stosowane w stomatologii do odtwarzania ubytków zębowych. Pozwalają odzyskać piękny, pełny uśmiech nie tylko osobom, które utraciły jeden ząb: z zastosowaniem implantów stomatologicznych można uzupełniać również większe braki zębowe, a także leczyć całkowite bezzębie. Implanty mają dodatkowo bardzo wiele zalet, a pod względem estetycznym są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.