Blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z najciekawszymi informacjami na temat leczenia, zdrowia, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Małoinwazyjne leczenie żylaków odbytu

14 Sierpień 2017

Żylaki odbytu to wstydliwy, a przy tym dość powszechny problem: według różnych danych, choroba hemoroidalna może dotyczyć 50% do nawet 80% populacji i pojawia w różnym wieku, przy czym najczęściej diagnozowana jest u pacjentów po 50. roku życia. Amerykański National Institute of Health podaje, że ¾ mieszkańców USA na jakimś etapie swojego życia zmaga się z żylakami odbytu, podobnie sytuacja przedstawia się też w innych krajach wysokorozwiniętych. Na szczęście obecnie schorzenie to można skutecznie leczyć przy wykorzystaniu minimalnie inwazyjnych technik zabiegowych. więcej »

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

09 Sierpień 2017

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form otyłości. I nie działa tu, niestety, zasada „łatwo przyszło, łatwo poszło”: wyhodowane w okolicach pępka komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary wyjątkowo opornie, sprawiając, że marzenia o wąskiej, wyrzeźbionej talii najczęściej okupowane są tytanicznym wysiłkiem. więcej »

Labioplastyka: o co w tym chodzi?

07 Sierpień 2017

Choć minęły już czasy, kiedy ginekologia estetyczna była nieco wstydliwą nowością, to zabiegi tego rodzaju wciąż nie są bardzo rozpowszechnione. Część kobiet nie ma pojęcia, że ich problemy, dotyczące budowy czy funkcjonowania okolic intymnych, można skutecznie wyleczyć, stosując właśnie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Jedną z takich procedur jest labioplastyka czyli korekta warg sromowych większych lub mniejszych. więcej »

Leczenie żylaków nóg - to możliwe bez operacji

02 Sierpień 2017

Żylaki kończyn dolnych to stosunkowo powszechny problem, zwłaszcza wśród kobiet – według różnych danych, dotyczyć może 20, a nawet 30% przedstawicielek płci pięknej. Szczególnie uciążliwe są żylaki latem, kiedy chciałoby się odsłonić nogi – trudno jednak zdecydować się na krótką spódniczkę, kiedy łydki i uda szpeci siateczka niebieskich żyłek. Na szczęście żylaki można skutecznie leczyć, i to bez inwazyjnych operacji chirurgicznych. więcej »

Plastyka powiek sposobem na odmłodzenie twarzy

31 Lipiec 2017

Nie od dziś wiadomo, że wygląd oczu w dużej mierze wpływa na wygląd całej twarzy, a zmęczone spojrzenie, worki pod oczami czy ciężkie, opadające powieki potrafią skutecznie dodać nam nawet dziesięć lat. Na szczęście działa to także w drugą stronę: odmłodzenie okolicy oczu umożliwia odzyskanie świeżego, promiennego wyglądu, odmładzając twarz. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie trwałego efektu młodego spojrzenia jest zabieg plastyki powiek. więcej »

Chirurgia plastyczna nie tylko dla kobiet

26 Lipiec 2017

Choć chirurgię plastyczną stereotypowo utożsamiamy z „robieniem sobie piersi” i kojarzy nam się ona praktycznie wyłącznie z kobietami, to jednak od pewnego czasu w statystykach chirurgicznych coraz liczniej reprezentowani są mężczyźni. I mimo, iż panie wciąż stanowią około 90% wszystkich pacjentów, to nie da się nie zauważyć, że liczba mężczyzn, decydujących się na zabiegowe poprawianie swojego wyglądu, systematycznie rośnie. więcej »

Zaćma: co trzeba o niej wiedzieć

24 Lipiec 2017

Zaćma to jedno z najpoważniejszych schorzeń narządu wzroku: jak wskazują statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO), to właśnie ta choroba zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn ślepoty we współczesnym świecie. Jest o tyle groźna, że często rozpoznawana dopiero w zaawansowanym stadium, kiedy zmiany w obrębie soczewki są już bardzo zaawansowane. Jak zdiagnozować zaćmę i w jaki sposób można ją leczyć? więcej »

Miara męskości - o powiększaniu penisa słów kilka

18 Lipiec 2017

Penis to atrybut męskości – słusznie czy niesłusznie, taki jest fakt. Z tego powodu mężczyźni nierzadko przywiązują nadzwyczajną wagę do rozmiaru owego atrybutu męskości, wychodząc z założenia, że rozmiar odbiegający od standardowego czyni ich mniej męskimi. Ci, którzy uważają, że ich przyrodzenie powinno być większe / grubsze / dłuższe, mają obecnie do wyboru kilka możliwości zwiększania rozmiaru penisa. więcej »

Balon żołądkowy - tylko środek do celu

13 Lipiec 2017

Implantacja balonu żołądkowego stanowi coraz popularniejszą technikę leczenia nadwagi i otyłości: jest skuteczniejsza niż sama dieta i ćwiczenia, a przy tym znacznie mniej inwazyjna niż klasyczne operacje bariatryczne i w pełni odwracalna. Warto jednak pamiętać, że samo wprowadzenie balonu do żołądka to nie wszystko: dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów niezbędne jest zaangażowanie pacjenta w proces utraty wagi. więcej »

Chirurgia plastyczna: co zmienimy w sobie najczęściej?

08 Lipiec 2017

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej dają niesamowite możliwości: dzięki nim można nie tylko poprawić wygląd swojego biustu czy wyszczuplić talię, ale także skorygować wygląd nosa, podnieść opadające brwi czy zlikwidować zmarszczki, zapewniając sobie młodszy, bardziej promienny wygląd. Dzięki coraz większemu doświadczeniu specjalistów, nowym technikom i możliwościom sprzętowym, pacjenci mogą liczyć na doskonałe efekty zabiegów przy coraz mniejszej inwazyjności zabiegów. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.