Blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z najciekawszymi informacjami na temat leczenia, zdrowia, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

18 Grudzień 2017

Implanty zębowe to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, coraz powszechniej stosowane w stomatologii do odtwarzania ubytków zębowych. Pozwalają odzyskać piękny, pełny uśmiech nie tylko osobom, które utraciły jeden ząb: z zastosowaniem implantów stomatologicznych można uzupełniać również większe braki zębowe, a także leczyć całkowite bezzębie. Implanty mają dodatkowo bardzo wiele zalet, a pod względem estetycznym są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. więcej »

Intymne piękno: najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej

15 Grudzień 2017

Chirurgia plastyczna staje się z roku na rok coraz bardziej popularna, oferując pacjentom coraz szerszą gamę zabiegów. Obecnie sięga też tam, gdzie wzrok nie sięga – do żeńskich narządów płciowych, dając kobietom możliwość poprawy ich wyglądu i funkcjonalności. Plastyka warg sromowych, rewitalizacja pochwy, augmentacja punktu G – to tylko część oferty ginekologii plastycznej, a zabiegi mogą być przeprowadzane zarówno techniką operacyjną, jak i mniej inwazyjnymi metodami. więcej »

Powiększanie piersi własnym tłuszczem: alternatywa dla implantów

09 Grudzień 2017

Własny tłuszcz to doskonały materiał do modelowania ciała: pochodzi od samego pacjenta, a więc nie wywołuje reakcji alergicznych, a do tego, by uwypuklić, podkreślić czy powiększyć przy jego pomocy jedną partię ciała, trzeba usunąć komórki tłuszczowe z innej, zapewniając niejako „przy okazji” jej wyszczuplenie. Trudno się więc dziwić, że przeszczep własnego tłuszczu pacjentki stanowi coraz popularniejszą metodę również w zakresie powiększania piersi. więcej »

Ginekomastia: jak ją leczyć?

06 Grudzień 2017

Przerost męskich piersi, czyli ginekomastia, bywa powodem wstydu i kompleksów. Zwłaszcza że nadmiernie rozwinięte gruczoły piersiowe mogą się pojawić nie tylko u mężczyzn otyłych, ale również u tych o normalnej i szczupłej budowie ciała, zaburzając proporcje sylwetki i przyciągając wzrok. Na szczęście ginekomastię da się skutecznie leczyć, a zastosowanie w terapii tego schorzenia mają zarówno farmaceutyki, jak i techniki zabiegowe. więcej »

Balon w żołądku sposobem na szczupłą sylwetkę

30 Listopad 2017

Balon żołądkowy to obecnie jedna z najczęściej wybieranych metod zabiegowego leczenia nadwagi i otyłości. Ma zastosowanie u tych osób, u których inne metody leczenia – dieta, zwiększona ilość ruchu i farmakoterapia – nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a jednocześnie waga pacjenta nie kwalifikuje go do bardziej inwazyjnego leczenia operacyjnego. Balon do żołądka zakłada się stosunkowo prosto, łatwo się go też usuwa, a pomiędzy tymi zabiegami stanowi on istotne wsparcie w walce o zdrowie i szczupłą sylwetkę. więcej »

Żylaki kończyn dolnych:skąd się biorą i jak je leczyć

27 Listopad 2017

Dla większości z nas żylaki na nogach to jedynie defekt estetyczny, a część osób, zmagających się z tym problemem, nie wie nawet, że żylaki powinno się leczyć. Tymczasem poszerzone żyły to sygnał, że coś nie działa tak, jak powinno. Dlatego nawet z niewielkimi zmianami żylakowymi warto udać się do lekarza, choćby z tego prostego powodu, że im później podejmiemy leczenie, tym bardziej inwazyjne techniki mogą się okazać konieczne do usunięcia żylaków. A niepodjęcie leczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. więcej »

Piękne pośladki dzięki liposukcji

21 Listopad 2017

Pośladki, podobnie jak piersi, uważane są za atrybut kobiecości. I – również podobnie jak piersi – dobrze, by były zgrabne, jędrne i w odpowiednim rozmiarze. Czyli – ani nie całkiem płaskie, ani nie nadmiernie odstające. Jeśli pośladków praktycznie nie ma, odpowiedni ich kształt można uzyskać dzięki modelowaniu własnym tłuszczem lub dzięki specjalnym silikonowym implantom. A co, jeśli są za duże i zaburzają proporcje sylwetki? więcej »

Nos kostny, chrzęstny, totalny... Co to za zabiegi?

19 Listopad 2017

Operacje plastyczne nosa należą nieodmiennie do najpopularniejszych procedur chirurgii estetycznej, dotyczących twarzy. Nic dziwnego: z jednej strony wygląd nosa rzutuje na wygląd całej twarzy, a z drugiej – przy pomocy operacji można diametralnie zmienić jego wygląd, a co za tym idzie – poprawić odbiór twarzy. Wśród operacji estetycznych nosa wyróżnić możemy te ingerujące w jego część chrzęstną, zmieniające budowę rusztowania kostnego oraz zabiegi łączone, zwane totalną korekcją nosa. więcej »

Tomografia komputerowa: nowoczesne narzędzie diagnostyczne

13 Listopad 2017

Nowoczesne techniki diagnostyczne umożliwiają szybkie wykrycie wielu chorób, co z kolei może mieć niebagatelny wpływ na skuteczność procesu leczenia: wszak im szybciej postawiona zostanie właściwa diagnoza, tym szybciej można uderzyć w sedno problemu. Jednym z najbardziej wszechstronnych urządzeń, stosowanych w diagnostyce schorzeń z bardzo licznych dziedzin medycyny, jest tomografia komputerowa – badanie radiologiczne, umożliwiające uzyskanie obrazów narządów wewnętrznych i kości. więcej »

Plastyka powiek: jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej

04 Listopad 2017

Plastyka powiek to obecnie jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych w obrębie twarzy. Pozwala nie tylko zlikwidować problem obwisłych, nieestetycznych powiek górnych oraz cieni i worków pod powiekami dolnymi, ale także odmłodzić całą twarz i nadać spojrzeniu świeży, wypoczęty wygląd. O rosnącym zainteresowaniu tą procedurą świadczą światowe statystyki, monitorujące ilość wykonywanych danego roku zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.