Blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z najciekawszymi informacjami na temat leczenia, zdrowia, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Sukcesy polskiej transplantologii

24 Marzec 2017

Przeprowadzony przez polskich lekarzy przeszczep narządów szyi uznany został za najlepszy na świecie – to ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Warto jednak wiedzieć, że polska transplantologia ma na swoim koncie znacznie więcej sukcesów, jak choćby wykonaną w grudniu ubiegłego roku pionierską w skali świata operację transplantacji ręki u dorosłego pacjenta, który urodził się bez niej. więcej »

Piękna twarz i zgrabne ciało wciąż w cenie

15 Marzec 2017

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons – ASPS), największa na świecie organizacja, zrzeszająca certyfikowanych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej, opublikowała niedawno dane statystyczne, dotyczące trendów w chirurgii kosmetycznej i rekonstrukcyjnej. Wynika z nich, że zabiegi tego rodzaju wciąż zyskują na popularności, a w 2016 roku największym zainteresowaniem pacjentów cieszyły się procedury, dotyczące modelowania sylwetki oraz korekcji twarzy. więcej »

Marzec miesiącem zdrowych zębów

06 Marzec 2017

Piątego marca przypada Dzień Dentysty, a 20.03 obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W związku z tym warto w tym miesiącu szczególnie zadbać o zdrowie swoich zębów – zwłaszcza, że, według danych Światowej Federacji Dentystycznej, statystyczny Polak odwiedza dentystę rzadziej niż raz do roku. więcej »

Chrapanie – nie tylko męczące, ale także groźne

22 Luty 2017

Chrapanie to problem bardzo powszechny – według badań, z problemem tym zmaga się aż 10% ludzkości, z czego zdecydowanie częściej chrapią mężczyźni, bo stanowią aż 80% przypadków. Chrapanie utrudnia zdrowy sen nie tylko chrapiącym, ale i ich współmałżonkom – z powodu chrapania partnera możemy tracić każdej nocy nawet 1,5h snu! więcej »

Turystyka medyczna w Polsce AD 2017 - stan, rozwój, perspektywy

13 Luty 2017

Turystyka medyczna to wciąż gorący temat – coraz więcej zagranicznych pacjentów odwiedza polskie placówki medyczne, ale też sama branża, jako wykazująca ogromny potencjał gospodarczy, może liczyć na coraz większe wsparcie. Co można powiedzieć o turystyce medycznej w Polsce w 2017 roku? Jak wykorzystujemy swój potencjał i jakie możliwości jeszcze przed nami? więcej »

Światowy Dzień Walki z Rakiem – co warto wiedzieć o nowotworach

02 Luty 2017

O nowotworach słyszymy coraz częściej i coraz więcej: z jednej strony odkrywane są coraz to nowe odmiany tej choroby, z drugiej – naukowcy opracują wciąż nowe terapie, dające chorym szansę na częściowe choćby opanowanie choroby. Czwartego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem – to dobra okazja, by poznać kilka faktów na temat nowotworów, stanowiących jedno z największych wyzwań dla współczesnej medycyny. więcej »

Wiemy i umiemy coraz więcej, czyli odkrycia medyczne w 2016 roku

25 Styczeń 2017

Medycyna rozwija się w coraz szybszym tempie, a liczba nowych badań i wynalazków daje nadzieję chorym, cierpiącym na schorzenia uważane dotąd za nieuleczalne. Implanty siatkówki, egzoszkielety, roboty chirurgiczne czy innowacyjne techniki leczenia nowotworów to tylko niektóre z osiągnięć medycznych, mające już dziś praktyczne zastosowanie. Nowe odkrycia pozwalają także zwiększyć komfort życia pacjentów i poprawić wyniki leczenia wielu chorób, czyniąc terapię skuteczniejszą i mniej inwazyjną. więcej »

Innowacyjne testy na raka już w Polsce

17 Styczeń 2017

Innowacyjne testy na raka firmy Chronix Biomedical są już dostępne w Polsce. Testy pozwalają na wykrycie większości rodzajów raka nawet we wstępnej fazie rozwoju. Pacjenci mogą skorzystać zarówno z testów skringowych, przeznaczonych dla wszystkich osób z grup ryzyka (jako profilaktyka), jak i testów monitorujących ewentualne wznowy lub przerzuty, a także monitorujących skuteczność leczenia onkologicznego. więcej »

Nowy rok - nowa szansa dla zębów

11 Styczeń 2017

Koniec i początek roku to czas opracowywania zestawu postanowień noworocznych, z których cześć – głównie, choć nie tylko w przypadku kobiet – dotyczy większej troski o własną urodę. W tym o zęby: chcemy je wybielić, wyprostować, uzupełnić lub po prostu nadgonić stomatologiczne zaniedbania, bo choć wydaje się, że kontrola dentystyczna raz na pół roku to wcale nie jest często, to jednak nawet na takie wizyty zazwyczaj nie starcza nam czasu. więcej »

Medycyna estetyczna kontra zima

31 Grudzień 2016

Zimowe miesiące to szczególnie trudny czas dla skóry: pozbawiona słońca, często niedostatecznie chroniona przed wiatrem i niskimi temperaturami, staje się ziemista i traci swój blask. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która zmęczonej skórze może zaoferować szereg skutecznych zabiegów, dzięki którym cera znów stanie się promienna, odpowiednio nawilżona i odżywiona. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.