Blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z najciekawszymi informacjami na temat leczenia, zdrowia, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Innowacyjne testy na raka już w Polsce

17 Styczeń 2017

Innowacyjne testy na raka firmy Chronix Biomedical są już dostępne w Polsce. Testy pozwalają na wykrycie większości rodzajów raka nawet we wstępnej fazie rozwoju. Pacjenci mogą skorzystać zarówno z testów skringowych, przeznaczonych dla wszystkich osób z grup ryzyka (jako profilaktyka), jak i testów monitorujących ewentualne wznowy lub przerzuty, a także monitorujących skuteczność leczenia onkologicznego. więcej »

Nowy rok - nowa szansa dla zębów

11 Styczeń 2017

Koniec i początek roku to czas opracowywania zestawu postanowień noworocznych, z których cześć – głównie, choć nie tylko w przypadku kobiet – dotyczy większej troski o własną urodę. W tym o zęby: chcemy je wybielić, wyprostować, uzupełnić lub po prostu nadgonić stomatologiczne zaniedbania, bo choć wydaje się, że kontrola dentystyczna raz na pół roku to wcale nie jest często, to jednak nawet na takie wizyty zazwyczaj nie starcza nam czasu. więcej »

Medycyna estetyczna kontra zima

31 Grudzień 2016

Zimowe miesiące to szczególnie trudny czas dla skóry: pozbawiona słońca, często niedostatecznie chroniona przed wiatrem i niskimi temperaturami, staje się ziemista i traci swój blask. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która zmęczonej skórze może zaoferować szereg skutecznych zabiegów, dzięki którym cera znów stanie się promienna, odpowiednio nawilżona i odżywiona. więcej »

Leczniczy tłuszcz? O komórkach macierzystych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej

23 Grudzień 2016

Komórki macierzyste od dłuższego czasu zyskują na popularności. Trudno się temu dziwić: mają szerokie zastosowanie w chirurgii plastycznej, ortopedii, leczeniu ran i medycynie regeneracyjnej, a dodatkowo coraz prościej je pozyskać. Już nie tylko z krwi obwodowej i szpiku kostnego – obecnie doskonałym źródłem menzychemalnych (czyli „multipotencjalnych”, mogących różnicować się w wyspecjalizowane komórki różnego rodzaju) komórek macierzystych jest tkanka tłuszczowa. więcej »

Chirurgia bariatryczna coraz bardziej potrzebna – także w Polsce

13 Grudzień 2016

Nadwaga i otyłość powoli stają się prawdziwą plagą, dotykającą praktycznie wszystkie kraje rozwijające się i rozwinięte. Nie bez powodu otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku: osób z nadmiarem kilogramów systematycznie przybywa w każdej grupie wiekowej, w tym także wśród dzieci. więcej »

Przygotowano raport o problemach służby zdrowia. Co należy zmienić?

29 Listopad 2016

Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć – albo chociaż domyślać się – że w polskiej państwowej służbie zdrowia aż roi się od absurdów. Skrupulatne badania potwierdziły ten fakt jeszcze w kwietniu – pod koniec tego miesiąca swoje prace zakończył zespół, powołany do opracowania raportu w sprawie uproszczenia regulacji dotyczących wykonywania działalności leczniczej, który to zespół bardziej znany jest jako „zespół ds. absurdów w ochronie zdrowia”. więcej »

Dzielenie piersi - pierwsza taka operacja onkoplastyczna w kraju

21 Listopad 2016

Operacje onkoplastyczne piersi ingerują nie tylko w fizyczność – nierzadko pozwalają także kobietom odzyskać wiarę w siebie i znów poczuć się kobietą. Ponieważ rak piersi to jeden z najczęściej atakujących kobiety nowotworów (według danych Krajowego Rejestru Nowotworów, rak piersi stanowi 22% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród Polek, a w ciągu ostatnich trzech dekad zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi wzrosła ponad dwukrotnie) nie dziwi rosnąca popularność takich zabiegów z zastosowaniem coraz to nowych technik. więcej »

Leczenie żylaków nóg - oferta prywatnych placówek medycznych

13 Listopad 2016

Żylaki kończyn dolnych to powszechne schorzenie, które stanowi problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Nieleczone, żylaki nóg mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, obejmujących nie tylko ból, obrzęki czy powstawanie zakrzepów, ale nawet owrzodzenia czy groźny dla życia zator tętnicy płucnej. Z tego względu żylaki nóg warto leczyć – jakie możliwości w tym zakresie daje państwowa, a jakie prywatna opieka zdrowotna w Polsce? więcej »

Pielęgnacja skóry w gabinetach medycyny estetycznej - jakie zabiegi warto wykonać jesienią

31 Październik 2016

Po letnim szaleństwie, obejmującym nierzadko intensywne opalanie oraz kontakt z drażniącym wiatrem i piaskiem, skóra na ogół potrzebuje regeneracji, wybiegającej poza standardowe zabiegi z zakresu domowej pielęgnacji. Na szczęście jesień – czas, kiedy promieniowanie ultrafioletowe, oddziałujące na cerę, jest już znacznie słabsze – to idealny okres, by odbudować uszkodzone warstwy naskórka i zabezpieczyć skórę przed zimą, nadając jej jednocześnie świeży i promienny wygląd. więcej »

Październik Miesiącem Budowania Świadomości Raka Piersi - co trzeba wiedzieć o chorobie?

20 Październik 2016

Październik na całym świecie jest „Miesiącem Budowania Świadomości Raka Piersi”, a 15 października – „Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi”. Kampanie mają przypominać kobietom o wpływie stylu życia na zdrowie ich piersi oraz odpowiedniej profilaktyce. Symbolem walki jest różowa wstążka. Co trzeba wiedzieć o chorobie, z którą walkę w Polsce wygrywa jedynie 40 proc. kobiet? więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.