Blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z najciekawszymi informacjami na temat leczenia, zdrowia, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Młodość i uroda spod skalpela – statystyki ASAPS 2016

25 Maj 2017

Kult młodości i piękna nie od dziś wyznacza trendy nie tylko wśród gwiazd kina i muzyki oraz na wybiegach - „zwykli” ludzie także chcą zatrzymać młodość na dłużej oraz skorygować to, z czym – w ich mniemaniu – natura nie poradziła sobie zbyt dobrze. Coraz częściej środkiem do osiągnięcia tego celu są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej: jak pokazują najnowsze statystki ASAPS, procedury takie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. więcej »

Jak przygotować ciało do lata

08 Maj 2017

Sezon bikini zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pragnienie, by na plaży móc pochwalić się szczupłym ciałem. Warto jednak pamiętać, że zimowych zaniedbań nie usuniemy w kilka dni, więc jeśli zależy nam na tym, by zachwycać smukłą sylwetką, należy rozpocząć przygotowania do lata już teraz. więcej »

Chirurgia plastyczna nie tylko dla urody

21 Kwiecień 2017

Choć minęły już czasy, kiedy operacje plastyczne uważane były za fanaberię dla najbogatszych, w naszym kraju zabiegowe poprawianie własnego ciała wciąż jest stosunkowo mało popularne. Dodatkowo większość osób chirurgię plastyczną utożsamia z „robieniem sobie piersi” - bo głównie z tym zabiegiem kojarzy nam się wspomniana dziedzina medycyny. Tymczasem zabiegi pozornie typowo estetyczne mogą mieć na celu nie tylko poprawę urody. więcej »

Szczupła talia w pakiecie z większym biustem, czyli o zaletach lipotransferu

08 Kwiecień 2017

Modelowanie ciała z wykorzystaniem własnego tłuszczu jest jednym z nowszych sposobów rzeźbienia sylwetki, który jednak zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów. I trudno się temu dziwić: „za jednym zamachem” można mieć nie tylko wymarzone wcięcie w talii, ale także powiększyć sobie piersi, wymodelować pośladki czy podkreślić policzki. A to wszystko przy wykorzystaniu własnego materiału, bezpiecznego dla organizmu i z minimalnym ryzykiem komplikacji pozabiegowych. więcej »

Sukcesy polskiej transplantologii

28 Marzec 2017

Przeprowadzony przez polskich lekarzy przeszczep narządów szyi uznany został za najlepszy na świecie – to ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Warto jednak wiedzieć, że polska transplantologia ma na swoim koncie znacznie więcej sukcesów, jak choćby wykonaną w grudniu ubiegłego roku pionierską w skali świata operację transplantacji ręki u dorosłego pacjenta, który urodził się bez niej. więcej »

Piękna twarz i zgrabne ciało wciąż w cenie

17 Marzec 2017

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons – ASPS), największa na świecie organizacja, zrzeszająca certyfikowanych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej, opublikowała niedawno dane statystyczne, dotyczące trendów w chirurgii kosmetycznej i rekonstrukcyjnej. Wynika z nich, że zabiegi tego rodzaju wciąż zyskują na popularności, a w 2016 roku największym zainteresowaniem pacjentów cieszyły się procedury, dotyczące modelowania sylwetki oraz korekcji twarzy. więcej »

Marzec miesiącem zdrowych zębów

06 Marzec 2017

Piątego marca przypada Dzień Dentysty, a 20.03 obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W związku z tym warto w tym miesiącu szczególnie zadbać o zdrowie swoich zębów – zwłaszcza, że, według danych Światowej Federacji Dentystycznej, statystyczny Polak odwiedza dentystę rzadziej niż raz do roku. więcej »

Chrapanie – nie tylko męczące, ale także groźne

22 Luty 2017

Chrapanie to problem bardzo powszechny – według badań, z problemem tym zmaga się aż 10% ludzkości, z czego zdecydowanie częściej chrapią mężczyźni, bo stanowią aż 80% przypadków. Chrapanie utrudnia zdrowy sen nie tylko chrapiącym, ale i ich współmałżonkom – z powodu chrapania partnera możemy tracić każdej nocy nawet 1,5h snu! więcej »

Turystyka medyczna w Polsce AD 2017 - stan, rozwój, perspektywy

13 Luty 2017

Turystyka medyczna to wciąż gorący temat – coraz więcej zagranicznych pacjentów odwiedza polskie placówki medyczne, ale też sama branża, jako wykazująca ogromny potencjał gospodarczy, może liczyć na coraz większe wsparcie. Co można powiedzieć o turystyce medycznej w Polsce w 2017 roku? Jak wykorzystujemy swój potencjał i jakie możliwości jeszcze przed nami? więcej »

Światowy Dzień Walki z Rakiem – co warto wiedzieć o nowotworach

02 Luty 2017

O nowotworach słyszymy coraz częściej i coraz więcej: z jednej strony odkrywane są coraz to nowe odmiany tej choroby, z drugiej – naukowcy opracują wciąż nowe terapie, dające chorym szansę na częściowe choćby opanowanie choroby. Czwartego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem – to dobra okazja, by poznać kilka faktów na temat nowotworów, stanowiących jedno z największych wyzwań dla współczesnej medycyny. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.