Subiektywny przegląd najciekawszych wiadomości na temat leczenia, zdrowia, medycyny, turystyki medycznej i urody

Nowy rok - nowa szansa dla zębów

11 Styczeń 2017

Koniec i początek roku to czas opracowywania zestawu postanowień noworocznych, z których cześć – głównie, choć nie tylko w przypadku kobiet – dotyczy większej troski o własną urodę. W tym o zęby: chcemy je wybielić, wyprostować, uzupełnić lub po prostu nadgonić stomatologiczne zaniedbania, bo choć wydaje się, że kontrola dentystyczna raz na pół roku to wcale nie jest często, to jednak nawet na takie wizyty zazwyczaj nie starcza nam czasu. więcej »

Turystyka medyczna - jak Polska promuje swoje usługi medyczne?

05 Wrzesień 2016

W krótkim czasie Polska stała się jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Europy, i wcale nie chodzi o mnogość zabytków i dóbr kulturalnych czy zapierające dech w piersiach krajobrazy. Obcokrajowcy coraz chętniej i coraz częściej przyjeżdżają do naszego kraju, aby w polskich klinikach poddać się leczeniu czy operacji. Szacuje się, że ten rynek jest wart w Polsce ponad 800 milionów złotych, nic więc dziwnego, że dokłada się wszelkich starań, aby skutecznie wypromować polskie usługi medyczne za granicą. więcej »

Implanty zębów - czy są bezpieczne?

03 Kwiecień 2016

Dynamiczny postępujący rozwój medycyny i nauk pokrewnych sprawił, że stosowane na dzień dzisiejszy implanty zębów wykonywane są z tytanu, który bardzo dobrze integruje się z tkankami naszego własnego organizmu. Należy wziąć pod uwagę, że implanty zębów mają nam służyć przez wiele lat i w tym czasie oczekuje się od nich pełnej sprawności i niezawodności. więcej »

Rodzaje implantów stomatologicznych

13 Luty 2016

Implanty stomatologiczne są niezwykle cennym odkryciem współczesnej stomatologii. Pozwalają nie tylko odbudować tak ważny w kontaktach międzyludzkich uśmiech, znajdują zastosowanie również w ortodoncji (czasowe implanty pozwalają skorygować zgryz) czy jako mocowanie dla wyjmowanych protez zębowych. W zależności od potrzeb danego pacjenta, indywidualnie dobierany jest odpowiedni typ wszczepianych struktur. więcej »

Jakie są wskazania do zabiegu wszczepienia implantu zęba?

11 Luty 2016

Implantologia stomatologiczna jest jedną z najbardziej nowoczesnych, szybko rozwijających się dziedzin współczesnej stomatologii, która zajmuje się odbudową utraconych zębów. Zdrowy i piękny uśmiech odgrywa istotne znaczenie w życiu każdego człowieka, a najlepszym sposobem na jego uzyskanie jest wszczepienie implantów, co nie tylko dodaje pewności siebie, ale również poprawia komfort życia. więcej »

Jak przebiega konsultacja implantologiczna

31 Grudzień 2015

Implantologia jest nauką o implantach, o wprowadzaniu ich do organizmu, ich budowie i właściwościach. Jest ona najnowocześniejszą obecnie, i jednocześnie najbardziej naturalną metodą, pozwalającą rozwiązać problem braku pojedynczego lub kilku zębów. Implanty zapewniają najwyższy komfort użytkowania dzięki temu, że zastępują naturalne zęby - istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów, ile jest brakujących zębów, chociaż można zdecydować się jedynie na kilka wszczepów, które będą stanowić podparcie dla protez całkowitych. Na jaką metodę powinniśmy się zdecydować jest ustalane podczas konsultacji z lekarzem. więcej »

Zalecenia pozabiegowe po wszczepieniu implantu zęba

23 Grudzień 2015

Wszczepienie implantu zębowego jest zabiegiem chirurgicznym i choć cechuje się minimalną inwazyjnością należy pamiętać o odpowiednim postępowaniu w okresie pozabiegowym. Stosowanie się do zaleceń stomatologa umożliwi prawidłowy proces gojenia się rany,a także może uchronić przed ewentualnymi powikłaniami, które stanowią nieodłączne ryzyko każdej interwencji chirurgicznej. więcej »

Co to są implanty stomatologiczne?

19 Grudzień 2015

Uśmiech stał się w dzisiejszych czasach swego rodzaju wizytówką. Zdrowe, ładne zęby z pewnością stanowią atut, jednakże utrzymanie ich w takiej kondycji nie jest proste - wszechobecna próchnica czy częsta paradontoza mogą powodować ich przedwczesną utratę. Spośród dostępnych metod uzupełniania braków, szczególną rolę pełnią implanty zębowe. więcej »

Korekta kształtu zęba przy pomocy licówki

13 Grudzień 2014

Hollywoodzki uśmiech to marzenie większości z nas, jednak nie każdego natura obdarowała lśniącymi i idealnie równymi zębami. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, oferująca licówki porcelanowe za pomocą których można poprawić kształt zębów, zlikwidować diastemę i zamaskować przebrawienia. Fachowo wykonany zabieg za sprawi, że uśmiech będzie olśniewający a zęby nie do odróżnienia od naturalnych. więcej »

Leczenie na raty - implanty zębowe

22 Wrzesień 2014

Rynek implantów w Polsce ma ogromny potencjał, o czym świadczy jego dynamiczny wzrost w ostatnich latach oraz fakt, że w trosce o pacjenta i większą dostępność zabiegów implantologicznych, coraz więcej gabinetów korzysta z różnych systemów finansowania zabiegów. więcej »