Blog z zakresu medycyny zabiegowej

Subiektywny przegląd najciekawszych wiadomości na temat leczenia, zdrowia, medycyny, turystyki medycznej i urody

Czy w Polsce jest za mało lekarzy?

10 Czerwiec 2016

Już od wielu lat w mediach pojawiają się powracające informacje na temat alarmującej sytuacji w polskiej służbie zdrowia: jest za mało lekarzy i pielęgniarek, zmniejsza się także liczba rezydentur, a część lekarzy musi wyjeżdżać za granicę lub nawet zmieniać zawód. Jak wskazują raporty i statystyki, jeśli coś się w tej sytuacji w naszym kraju zmienia, to raczej na gorsze. więcej »

Jak się ma prywatna opieka medyczna w Polsce w 2016 roku

31 Maj 2016

Rynek prywatnej opieki medycznej w Polsce stale rośnie – jak podają analitycy firmy badawczej PMR, w roku 2014 wzrósł on o 6,3% w stosunku do poprzedniego roku, uzyskując wartość 37,5 mld zł. W roku 2015 zanotowano kolejny wzrost o podobnej wysokości– około 6%, a wartość rynku wyniosła 39,5 mld zł. Według danych tej samej firmy, w latach 2016-2021 czeka nas dalszy, systematyczny rozwój w tym segmencie, szacowany na około 7% rocznie. więcej »

Piezosugery w implantologii

02 Maj 2016

Piezochirurgia znajduje zastosowanie w zabiegach z zakresu implantologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, stomatologicznej i periodontologii. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków umożliwia cięcie mikrometryczne, charakteryzujące się wyjątkową precyzją i bezpieczeństwem dzięki ograniczeniu utraty tkanki kostnej oraz uszkodzeń otaczających tkanek miękkich. więcej »

Implanty biowchłanialne w ortopedii

07 Luty 2016

Implanty biowchłanialne znalazły swoje stałe miejsce w chirurgii ortopedycznej a ich popularność i znaczenie sukcesywnie wzrasta. Znajdują zastosowanie zwłaszcza w zabiegach rekonstrukcji stawu biodrowego, segmentów kręgosłupa oraz stawu kolanowego. Po zakończeniu zrostu kostnego implant stopniowo rozkłada się na tlen i dwutlenek węgla, znikając z organizmu całkowicie w ciągu 2-4 lat po wszczepieniu. więcej »

Leczenie zachowawcze nietrzymania moczu

29 Grudzień 2015

„Obiektywnie stwierdzany mimowolny wyciek moczu, będący problemem higienicznym i społecznym” - tak definiuje nietrzymanie moczu International Cotinence Society. Leczeniem tego przykrego objawu zajmują się specjaliści urologii oraz ginekologii. Przed zastosowaniem technik inwazyjnych, zazwyczaj terapia rozpoczynana jest od metod zachowawczych. więcej »

Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu

22 Grudzień 2015

Nietrzymanie moczu jest częstym problem, z którym pacjenci, a w szczególności pacjentki, zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu. Według danych Polskiego Towarzystwa urologicznego, na różne formy nietrzymanie moczu cierpi około 10% populacji. Dolegliwości te występują około dwukrotnie częściej u kobiet. Wstydliwy dla wielu osób charakter problemu sprawia, że zaburzenie to jest początkowo często bagatelizowane, w wyniku czego dochodzi do znacznych opóźnień w rozpoczęciu procesu diagnostyczno-leczniczego. więcej »

Niepłodność - aspekt psychologiczny

27 Listopad 2015

Dla wielu osób wydanie na świat potomstwa stanowi nieodzowny punkt spełnionego życia. Bycie rodzicem wydaje się czymś naturalnym i dostępnym. Problemy z płodnością mogą kojarzyć się głównie z problemami natury fizjologicznej oraz leczeniem określonych dysfunkcji organizmu. Okazuje się jednak, że powiększenie rodziny bywa bardzo problematyczne. Podłoże trudności wcale nie musi być umiejscowione w ciele. więcej »

Co to jest niepłodność i kiedy ją rozpoznajemy?

05 Październik 2015

Niepłodność małżeńska to problem nie tylko medyczny, ale również społeczny. Przez WHO uznawana jest za chorobę. W Polsce dotyczy około 20% par w wieku rozrodczym, czyli łącznie około 3 milionów osób. W wielu przypadkach nie udaje się ani ustalić przyczyny niepłodności, ani doprowadzić do poczęcia dziecka. więcej »

Leczenie raka piersi u kobiet z implantami

16 Wrzesień 2014

Na całym świecie liczba operacji powiększenia piersi za pomocą implantów systematycznie wzrasta a ich producenci zapewniają o całkowitym bezpieczeństwie swoich wyrobów, niejednokrotnie potwierdzając to dożywotnią gwarancją. Jak jednak wygląda kwestia leczenia raka piersi u kobiet z wszepionymi implantami? Czy zwiększają one ryzyko wystąpienia nowotworu oraz wpływają na jego zdiagnozowanie lub sposób terapii? więcej »

Komórki macierzyste w leczeniu stawu kolanowego

27 Czerwiec 2014

Ból stawu kolanowego to jedna z najczęstszych dolegliwości. Spowodowany może być urazem, przeciążeniem albo zwyrodnieniem. Leczenie tych dolegliwości może być zachowawcze lub operacyjne. Jednak w świecie medycyny pojawiła się nowa technologia – leczenie komórkami macierzystymi. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska