Blog Tourmedica.pl - strona 138

Mięśniaki macicy nie zawsze muszą byc operowane

12 Kwiecień 2013

Łagodne nowotwory znane jako mięśniaki macicy nie zawsze wymagają operacyjnego leczenia. W Polsce od 10 miesięcy dostępny jest octan uliprystalu – doustny lek o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Preparat może nie tylko opóźnić operację u wielu kobiet cierpiących na mięśniaki macicy, ale i pomóc jej uniknąć. więcej »

Jak zapobiegać powstawaniu żylaków

11 Kwiecień 2013

Żylaki nie tylko szpecą – są także przyczyną poważnych dolegliwości oraz bólu. Nieleczone, mogą z czasem przekształcić się w przebarwienia skórne, stwardnienia skóry i tkanki podskórnej, a w końcu w czynne owrzodzenia. Leczenie bywa długie i niekiedy bolesne, dlatego najlepiej przestrzegać kilku podstawowych zasad, by ustrzec się nieestetycznych zmian na skórze. więcej »

Prawdy i mity o implantach stomatologicznych

05 Kwiecień 2013

W Internecie, i nie tylko, można natknąć się na wiele informacji na temat implantów. Mimo dostępu do różnych źródeł nadal nie brakuje ludzi, którzy nie wiedzą czym tak naprawdę jest implant, na czym polega zabieg implantacji i jakie są korzyści oraz ewentualne powikłania po zabiegu. więcej »

Najbardziej kosztowne leki na świecie

04 Kwiecień 2013

Lekarstwa na nietypowe schorzenia są bardzo drogie. Istnieją choroby, na które na świecie choruje tylko kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie, co stanowi zaledwie ułamek procenta wszystkich ludzi na globie. Te choroby wymagają niezwykle drogich medykamentów. więcej »

Turystyka medyczna - niemieccy pacjenci szukają za granicą dobrej jakości leczenia

03 Kwiecień 2013

Już po raz czwarty The Wineg-Institute, ośrodek naukowy jednej z największych niemieckich kas chorych, Techniker Krankenkasse, opublikował coroczny raport dotyczący zagranicznych zabiegów, jakim planują się poddać członkowie TK. więcej »

Jedna kolonoskopia może uchronić przed zgonem na raka jelita grubego

28 Marzec 2013

W marcu, znanym powszechnie jako Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego, lekarze szczególnie uwrażliwiają społeczeństwo na konieczność poddawania się profilaktycznym badaniom. Tym bardziej, że w odróżnieniu od krajów Europy Zachodniej i Północnej, gdzie współczynnik umieralności na ten rodzaj nowotworu spada, w Polsce odnotowuje się najwyższą dynamikę liczby zachorowań w całej Europie. więcej »

Czy starzejące się społeczeństwo będzie się odmładzać?

13 Marzec 2013

Liczba osób po osiemdziesiątce w Polsce przekroczyła 1 mln i będzie rosnąć, jednak eksperci, podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji „Czy Polska jest gotowa na zdrową starość?" przekonywali, że nie trzeba traktować zmiany struktury demograficznej społeczeństwa jak „klęski żywiołowej". Z kolei analiza europejskiego rynku zabiegów estetycznych pokazuje, że rosnąca na starym kontynencie grupa osób po pięćdziesiątce generuje silny popyt na procedury anti-aging. więcej »

Chirurgia na otyłość stosowana zbyt rzadko?

13 Marzec 2013

W Polsce przeprowadzanych jest 1,5 tys. operacji bariatrycznych rocznie, ale wskazania do takiego zabiegu ma około 1,5 mln osób z patologiczną otyłością – informował na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia przewodniczący Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich prof. Mariusz Wyleżoł. więcej »

Najbardziej popularny zabieg chirurgii plastycznej

08 Marzec 2013

Po co ćwiczenia i dieta skoro można uniknąć wyrzeczeń i wysiłku kładąc się na stole operacyjnym. Liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu jest coraz bardziej popularną i dostępną metodą modelowania sylwetki i to nie tylko dla gwiazd. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.