Blog z zakresu diagnostyki i badań

Co to jest badanie MRI?

21 Maj 2015

Badania obrazowe metodą rezonansu magnetycznego to nowoczesna, dokładna i bezpieczna metoda diagnostyczna znajdująca zastosowanie w rozpoznawaniu, monitorowaniu przebiegu i efektów leczenia schorzeń większości układów organizmu człowieka. Po kilkudziesięciu latach stosowania i rozwoju tej metody śmiało można powiedzieć, że zrewolucjonizowała ona oblicze dzisiejszej medycyny. więcej »

Przygotowanie i przebieg zabiegu gastroskopii

03 Październik 2014

Odpowiednie przygotowanie pacjenta do gastroskopii, w tym udzielenie mu niezbędnych informacji odnośnie postępowania przedzabiegowego, jest istotnym czynnikiem poprawiającym skuteczność i bezpieczeństwo tej procedury, z kolei wytłumaczenie istoty zabiegu i jego przebiegu znacząco redukuje stres związany z badaniem. więcej »

Przygotowanie do zabiegu kolonoskopii

11 Wrzesień 2014

Optymalne przygotowanie pacjenta do kolonoskopii jest istotnym czynnikiem wpływającym na bezpieczne wykonanie procedury oraz jakość obrazu uzyskanego w czasie badania. Dobra współpraca i zrozumienie na linii pacjent-lekarz są w przypadku tego badania niezwykle istotne. więcej »

Co to jest kolonoskopia?

09 Wrzesień 2014

Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym końcowego odcinka przewodu pokarmowego, czyli jelita grubego. Badanie to pełni funkcję diagnostyczną, kontrolną oraz umożliwia przeprowadzenie szeregu procedur leczniczych. Jest ona wskazana w przypadku licznych dolegliwości ze strony układu pokarmowego i wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta. więcej »

Co to jest gastroskopia?

04 Wrzesień 2014

Gastroskopia jest istotnym elementem diagnostyki wielu schorzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jest ona nie tylko narzędziem diagnostycznym - umożliwia również przeprowadzenie licznych zabiegów terapeutycznych, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w dzisiejszej medycynie. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.