Jakie wady wzroku można wyleczyć laserem?

14 Sierpień 2015

Lasery to urządzenia wykorzystywane w okulistyce od ponad 30 lat. Właśnie dlatego coraz trudniej można wyobrazić sobie precyzyjne i bezpieczne zabiegi bez ich udziału. Powszechnie stosowane są w korygowaniu krótko- i nadwzroczności oraz astygmatyzmu. Coraz częściej wykorzystuje się je także w leczeniu zaćmy i jaskry. więcej »

Laserowe leczenie krótkowzroczności

01 Marzec 2015

Krótkowzroczność to najczęściej występująca refrakcyjna wada wzroku. Jest ona spowodowana nieprawidłowym kształtem gałki ocznej, a dokładnie rogówki. Osoby, którym nie odpowiada noszenie okularów lub szkieł kontaktowych mogą poddać się prostemu i skutecznemu zabiegowi jej skorygowania z wykorzystaniem lasera excimerowego. więcej »

Laserowe leczenie astygmatyzmu

13 Styczeń 2015

Astygmatyzm jest, zaraz po krótkowzroczności i nadwzroczności, jedną z najpowszechniej występujących tzw. refrakcyjnych wad wzroku. Związane są one z nieprawidłowym kształtem rogówki oka, a coraz bardziej popularną metodą ich leczenia są zabiegi z wykorzystaniem lasera excimerowego lub femtosekundowego. więcej »

Laserowe leczenie nadwzroczności

21 Grudzień 2014

Nadwzroczność to druga, zaraz po krótkowzroczności, najczęściej spotykana wada wzroku. Jest ona efektem nieprawidłowego kształtu rogówki oka, a najpowszechniejszą metodą jej korekty jest używanie odpowiednio dobranych okularów lub szkieł kontaktowych. Pacjentom, których takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje, z pomocą przychodzi nowoczesna chirurgia okulistyczna, oferująca zabiegi laserowego leczenia nadwzroczności. więcej »

Leczenie raka piersi u kobiet z implantami

16 Wrzesień 2014

Na całym świecie liczba operacji powiększenia piersi za pomocą implantów systematycznie wzrasta a ich producenci zapewniają o całkowitym bezpieczeństwie swoich wyrobów, niejednokrotnie potwierdzając to dożywotnią gwarancją. Jak jednak wygląda kwestia leczenia raka piersi u kobiet z wszepionymi implantami? Czy zwiększają one ryzyko wystąpienia nowotworu oraz wpływają na jego zdiagnozowanie lub sposób terapii? więcej »

Komórki macierzyste w leczeniu stawu kolanowego

27 Czerwiec 2014

Ból stawu kolanowego to jedna z najczęstszych dolegliwości. Spowodowany może być urazem, przeciążeniem albo zwyrodnieniem. Leczenie tych dolegliwości może być zachowawcze lub operacyjne. Jednak w świecie medycyny pojawiła się nowa technologia – leczenie komórkami macierzystymi. więcej »

Orthokine - leczenie przewleklych stanów zapalnych

24 Czerwiec 2014

Ciągnący się miesiącami ból kolana, barku, kręgosłupa czy ścięgna Achillesa może oznaczać przewlekły stan zapalny, z którego walką organizm sobie nie radzi. Nową metodą w świecie medycyny stosowaną w leczeniu podobnych objawów jest autologiczna terapia Orthokine®. więcej »

Przyczyny zapalenia pochewek ścięgnistych (palec trzaskający)

23 Maj 2014

Palec trzaskający to częsta dolegliwość występująca w obrębie dłoni. Zaczyna się od uczucia sztywności, potem bólu i charakterystycznego klikania w momencie prostowania palców. Najczęściej zajęty procesem chorobowym jest kciuk i palec serdeczny, ale dolegliwość może dotyczyć wszystkich palców dłoni, czasami też i palców stopy. więcej »

Chirurgiczna zmiana barwy głosu

20 Listopad 2013

W dzisiejszych czasach w swoim wyglądzie można poprawić właściwie wszystko. Specjaliści w kreowaniu wizerunku poszli o krok dalej, proponując społeczeństwu nowatorski zabieg chirurgicznej zmiany barwy głosu. Odmłodzenie strun głosowych ma na celu przywrócenie im dawnego brzmienia i nadanie głosowi dźwięczności. Usługa cieszy się rosnącym powodzeniem wśród aktywnych zawodowo pracowników wysokiego szczebla – osób w podeszłym wieku piastujących kierownicze stanowiska. więcej »

Nawet jedna puszka słodzonego napoju dziennie jest groźna dla zdrowia

18 Listopad 2013

Nie od dziś dietetycy alarmują, że słodzone napoje gazowane są zabójcze dla naszej sylwetki, a ich częste picie to najprostsza droga do otyłości i wszystkich związanych z nią problemów zdrowotnych. Ostatnie badania wykazały także zależność pomiędzy piciem napojów gazowanych a rozwojem cukrzycy typu drugiego. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska