SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Zagęszczanie włosów u kobiet metodą mikropigmentacji

Zagęszczanie włosów u kobiet metodą mikropigmentacji

Włosy to jeden z największych atutów kobiety. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków do ich pielęgnacji, a zabiegi na zagęszczenie włosów stają coraz bardziej popularne. Jedną z takich metod jest metoda mikropigmentacji, która jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Historia mikropigmentacji sięga już starożytnych czasów i ma swoje korzenie w Egipcie, Rzymie, dalekiej Japonii oraz Chinach. Jest ona ściśle związana z tatuażem, który już w tamtych czasach odgrywał niezwykle istotną rolę w zdobieniu ciała. W miarę upływu czasu mikropigmentacja się rozwijała, a wstrzykiwanie pigmentów pod skórę znalazło swoje zastosowanie w zabiegach kosmetycznych, jak np. makijaż permanentny. Mikropigmentacja włosów została wprowadzona przez izraelską firmę NPM producenta urządzeń do makijażu permanentnego. To wydarzenie przez wielu jest uważane za jedną z ważnych rewolucji w branży medycznej.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Według raportu TNS Polska zauważalna utrata włosów u kobiet pojawia się między 25 a 35 rokiem życia. To właśnie w tym czasie włosy stają się słabsze, rzadsze i mają skłonność do wypadania. Najczęściej spotkać się można z łysieniem androgenicznym, które jest uwarunkowane genetycznie. Stanowi ono 2/3 przypadków. Jak wskazują statystyki TNS Polska w naszym kraju aż 60% kobiet zmaga się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Takie wyniki skłoniły specjalistów do podjęcia stosownych środków w celu zmniejszenia liczby kobiet mających podobny problem i tym samym podniesienia ich samooceny.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Problem wypadania włosów i łysienia nie dotyczy jedynie dorosłych kobiet. Przyczyn tej dolegliwości jest bardzo dużo i niekiedy mogą się one na siebie nakładać. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:

  • nadmierny i długotrwały stres
  • szybki spadek wagi
  • niedoczynność tarczycy
  • choroby wątroby i jelit
  • niedostateczny poziom żelaza
  • menopauza
  • leki antykoncepcyjne oraz niektóre przeciwbólowe czy przeciwdepresyjne
  • ciąża
  • uwarunkowania genetyczne
Najczęściej u kobiet można zaobserwować przerzedzanie się włosów w okolicy przedziałku i z przodu głowy. Bardzo często łysienie dotyka kobiety po 50 roku życia, w okresie klimakterium, kiedy to następuje trwałe zaprzestanie cyklu menstruacyjnego u kobiet. Powodem wypadania włosów w tym czasie jest spadek poziomu estrogenów, a mieszki włosowe zaczynają produkować coraz mniej pigmentu.

Mikropigmentacja- nowoczesny zabieg dla kobiet na całym świecie

Metoda mikropigmentacji włosów polega na podawaniu pod naskórek przy pomocy specjalnych igieł naturalnych pigmentów. Wstrzykiwane kolory stymulują mieszki włosowe, co pozwala na ich naturalne odtworzenie. Pigmenty zostają dopasowane do koloru włosów pacjenta oraz jego karnacji. Jest to możliwe dzięki wcześniej przeprowadzonemu testowi. Osoba poddają się zabiegowi sama decyduje o gęstości i kształcie linii włosów. Obecnie metoda ta jest uważana za najskuteczniejszą w walce z przerzedzaniem się włosów. Zabieg został stworzony w celu tuszowania łysiny, jak również ukrycia blizn i znamion. Czas jego trwania to od 1 do 3 godzin i obejmuje jedną, dwie lub trzy sesji. W niektórych przypadkach efekty widać już przy pierwszym wykonanym zabiegu.

Mikropigmentacja - zagęszczenie naturalnych włosów
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Kobiety, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem stosują wiele środków, i poddają się zabiegom, które mają im przywrócić dawny wygląd. Mikropigmentacja włosów wyróżnia się bardzo dużą skutecznością i stosunkowo niską ceną. Cena zazwyczaj uzgadniana jest indywidualnie z pacjentem i jest zależna od stopnia nasilenia problemu. We Wrocławiu za taki zabieg zapłacimy od 1,5 tys. złotych, a w Olsztynie ok. 2 000 złotych. W innych krajach europejskich sytuacja wygląda podobnie. W Anglii należy liczyć się z kosztami w wysokości 500-600 £ (ok. 1 850-2 200 zł.), a w Irlandii 400-800 euro (ok. 1 700-3 400 zł.). Jak jednak podają specjaliści, zabieg jest warty swojej ceny, o czym świadczą uzyskiwane efekty.

Dodaj komentarz

Skuteczne leczenie osteoporozy dzięki MBST

Skuteczne leczenie osteoporozy dzięki MBST

W ostatnich miesiącach bardzo często słyszymy na temat osteoporozy. Jest to schorzenie dotykające około 40% kobiet oraz 15% mężczyzn w podeszłym wieku. Czym tak naprawdę jest ten „cichy złodziej kości” i jak sobie z nim radzić? Odpowiedź... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.