Jak długo trwa kontrolna wizyta ortodontyczna?

Jak długo trwa kontrolna wizyta ortodontyczna?

W leczeniu wad zgryzu równie ważne co samo założenie aparatu ortodontycznego są regularne wizyty kontrolne. Pacjenci mogą martwić się, że częste uczęszczanie do ortodonty może zajmować ich cenny czas. Takie osoby można uspokoić - czas trwania kontrolnych wizyt ortodontycznych (o ile leczenie przebiega bez komplikacji) liczony jest zazwyczaj w minutach.

Kontrolne wizyty ortodontyczne w trakcie korekty wad zgryzu stanowią niezbędny element w procesie uzyskiwania prawidłowego wyglądu uzębienia. Odbywają się one przez cały czas noszenia aparatu ortodontycznego i ich terminy ustala się co około 4-6 tygodni. Dla pacjentów już sama konieczność tak częstego odwiedzenia ortodonty może wydawać się dość uciążliwa, mogą się oni również zastanawiać, jak dużo czasu będą musieli oni spędzać w gabinecie ortodontycznym. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać konsultację
Sprawdź ofertę »

Uspokoić można wszystkich pacjentów, w szczególności tych, którzy są zabiegani i nie mają dużo wolnego czasu - kontrolne wizyty ortodontyczne nie trwają długo, zazwyczaj zajmują one około 15 minut. Taki czas jest wystarczający wtedy, kiedy podczas kontroli dochodzi do standardowego wyregulowania elementów aparatu ortodontycznego.

Czas kontrolnej wizyty ortodontycznej może być jednak dłuższy, dotyczy to szczególnie sytuacji, gdzie zaistnieje konieczność np. ponownego przyklejenia zamka aparatu czy też naprawienie odgiętego łuku. W takich przypadkach wizyta rzeczywiście może się wydłużać, jednakże nie w wyjątkowo znaczący sposób - maksymalny czas jej trwania nie przekracza zwykle 60 minut.

Źródło: www.dentalhealth.org

Dodaj komentarz

Porównanie metod stosowanych w ortodoncji

Porównanie metod stosowanych w ortodoncji

Zęby to wizytówka każdego człowieka, ważna część tzw. pierwszego wrażenia, jakie czynimy na rozmówcach. Dlatego należy o nie szczególnie dbać, przede wszystkim regularnie odwiedzając stomatologa. Gdy jednak posiada się jakiekolwiek wady... więcej »

Wizyty kontrolne w trakcie leczenia ortodontycznego

Wizyty kontrolne w trakcie leczenia ortodontycznego

Kiedyś konieczność noszenia aparatu ortodontycznego bywała przyczyną kompleksów u nastolatków, obecnie spotyka się taki stan rzadziej. Powodem jest zapewne to, że na korektę wad zgryzu decyduje się coraz więcej osób, w tym również pacjenci... więcej »

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch - kiedy zdecydować się na zabieg? Zabieg laserowego zwężania pochwy to jedna z najczęściej przeprowadzanych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakich efektów... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska