Plastyka brzucha u mężczyzn

Plastyka brzucha u mężczyzn

Dane, prezentowane przez American Society for Aesthetic Plastic Surgery, dotyczące amerykańskich pacjentów pokazują, że na plastykę brzucha decydują się przede wszystkim kobiety - spośród wszystkich tego typu operacji prawie 97% wykonano u osób płci żeńskiej. Niski odsetek mężczyzn może dziwić - wielu panom zależy przecież na posiadaniu płaskiego brzucha. Czy abdominoplastyka może więc być wykonywana u mężczyzn?

Statystycznie mężczyźni stanowią około 10% pacjentów, zgłaszających się do klinik medycyny estetycznej. Powodem prawdopodobnie jest to, że znacząca część procedur zarezerwowana jest raczej dla przedstawicielek populacji żeńskiej - przykładami takowych mogą być powiększenie biustu czy plastyka warg sromowych. 

Plastyka brzucha od 1 990 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Istnieją jednak zabiegi, które z powodzeniem wykonywane mogą być u pacjentów obojga płci. Jednym z nich jest plastyka brzucha (abdominoplastyka). Choć przyczyny skłaniające ku temu zabiegowi u kobiet i mężczyzn raczej się różnią, to w obu grupach przebieg operacji jest zasadniczo taki sam.

Abdominoplastyka - zabieg udoskonalający wygląd męskiego brzucha

Wraz z wiekiem w organizmie człowieka dochodzi do zmian, związanych z procesami starzeniami. Dotyczyć mogą one m.in. wyglądu skóry, która staje się coraz bardziej cienka i ma zwiększoną skłonność do tworzenia zwisających, nieestetycznych fałdów. Tego typu twory zauważalne mogą być szczególnie w obrębie brzucha, zwłaszcza wtedy, gdy mężczyzna przyjmie pozycję siedzącą. Problem z pojawianiem się fałdów skórnych może wystąpić również u tych panów, którzy pozbyli się nadmiaru zbędnych kilogramów. Utrata tkanki tłuszczowej możliwa jest poprzez regularną aktywność fizyczną, problem może natomiast stanowić skóra, która wcześniej była rozciągnięta i po schudnięciu istnieje jej w obrębie brzucha zbyt dużo.

W obu opisanych sytuacjach korzystne efekty można uzyskać dzięki przeprowadzeniu plastyki brzucha. Zabieg związany jest z wykonaniem dwóch nacięć (w przypadku klasycznej abdominoplastyki) lub jednego (częściowa plastyka brzucha). Po uzyskaniu dostępu do mięśni ich brzegi są zbliżane do siebie i łączone przy pomocy szwów - uzyskuje się dzięki temu odpowiednie wymodelowanie ściany jamy brzusznej. Kolejnym krokiem jest usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki podskórnej.

Operacje korygujące wygląd brzucha przeprowadzane są zwykle w znieczuleniu ogólnym. W zależności od rozległości zabiegu powrót do domu możliwy jest tego samego lub następnego dnia. Mężczyźni pracujący fizycznie powinni pomyśleć o wzięciu urlopu - po plastyce brzucha powinno się bowiem unikać wysiłku przez około dwa do czterech tygodni.

Abdominoplastyka to zabieg korygujący wygląd brzucha - nie jest to metoda, dzięki której można uzyskać redukcję masy ciała. Jeżeli u mężczyzny, poza nadmiarem skóry i osłabieniem mięśni budujących ścianę jamy brzusznej, istnieje nadmiar tkanki tłuszczowej, plastyka brzucha może zostać połączona z wykonaniem liposukcji. Po modyfikacji kształtu brzucha, celem zmaksymalizowania i utrzymania jak najdłużej pozytywnych efektów zabiegu, wskazana jest zdrowa dieta oraz indywidualnie dobrany trening mięśni brzucha.

Pojawić się może pytanie: czy rzeczywiście warto rozważyć przebycie plastyki brzucha? Pomocną rolę w udzieleniu odpowiedzi mogą odegrać dane prezentowane przez American Society of Plastic Surgeons. W przeprowadzonych badaniach ankietowych pacjenci po plastyce brzucha ocenili efekty kosmetyczne zabiegu na 9 punktów w dziesięciostopniowej skali.

Plastyka brzucha
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Opracowano na podstawie: www.plasticsurgery.org; www.aestheticplasticsurg.org; www.medicinenet.com; www.surgeryencyclopedia.com; www.surgery.org

Dodaj komentarz

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska